Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kamaszkor, és a tinédzserkor...

A kamaszkor, és a tinédzserkor milyen sorrendben követi egymást? Melyik van előbb? Melyik hány éves kortól kezdődik?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem hogy a kettő ugyanaz, de láttam hogy sok kérdésnél különválaszják a kettőt és most abszolút összezavarodtam.:D
2012. márc. 15. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

A tinédzserkor 12 és 20 éves kor közt van, az angol számolásból következik, ezeknem van a teen- tizen- tag benne.


A kamaszkor/serdülökor a másodlagos nemi érés kezdetétöl a felnötté válásig tart, de ezt nem lehet években megszabni, mert igen nagy a különbség az egyes személyek fejlödése közt.

2012. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Igazából ugyanaz, a kamasz magyarul, a teenager (tizen éves)pedig angolul.
2012. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
a tinikor nem 13 éves kortól 19 éves korig tart? angolul is így számolják.
2012. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Első válaszoló látom vágja az angolt. A 12 mégcsak twelve, a 20 már twenty. A TEENager kor 13-19 éves korig tart, de nem minden 13 éves kamaszodik még, sem minden 19 éves kamasz már. Összegezve, a tinikor meg van szabva, míg a kamaszkor kezdete és hosszúsága egyénenként változó.
2012. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!