Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne leszoknom a káromkodásról? 13 éves lány vagyok és elég mocskos szájú. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval az egész tavaly kezdődött, amikor még kis 12 éves voltam. Egy nagyon rossz társaságba "Bandába" keveredtem, többnyire 15-17 éves bukott rapper srácok és discos csajokkal körülvéve...cigztek és én is elszívtam néhányat. Átvettem tőlük a szokásaikat, a csúnya beszédet és tavaly még nagyon élveztem ezt a társaságot mert az életemben végre volt valami izgalom. Ahogy minden este vagy késő délután graffitikkel teli falak mellett sétáltunk a lakótelepen, ez annyira jó volt....szerintetek érdemes lenne leszoknom erről? Megkedveltem ezeket az embereket akik ebben a "bandában" vannak és nagyon hiányoznának, szóval én nem akarok elválni tőlük....csak tippeket kérnék hogy anélkül hogy elválnék tőlük hogy szokhatnék le a csúnya beszédről?

(lehet hogy ezt a kérdést egy msáik témakörben is megtaláljátok de azért írtam újra mert először rossz helyre írtam szóval emiatt nem szertnék vitázni) :D



2012. márc. 21. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindenképpen érdemes lenne leszokni a csúnya beszédről.Attól még tartozhatsz abba a bandába.nem hiszem hogy rád fognak szólni hogy miért nem beszélsz csúnyán.Viszont ha nem szoksz le róla egy idő után olyan helyzetben is csúnyán fogsz beszélni ahol nagyon nem kellene.
2012. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát az első, hogy egy lánytól nagyon csúnya a ronda beszéd. Ettől nem vagy se felnőttesebb, se vagányabb, csak neveletlennek tünsz! 13 évesen nem kéne cigizned, nem ettől leszel nagylány, és nem emiatt fogad be a banda! Ha pedig esetleg kinéznének emiatt, mert nem mocskos a szád és nem kárositod a fiatal szervezeted cigivel, meg még ki tudja mivel, akkor AZONNAL keress más baráti társaságot! Mindenképp szokj le a ronda beszédről.
2012. márc. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, szokj le róla! Egy 13 éves kislánynak nagyon nem áll jól. (Meg szerintem senkinek sem. )
2012. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a tagok olyanok mintha a családom lenne ezért elmondtam nekik h mit szertnék. Teljes mértékben mellettem állnak, azt mondták hogyha akarom akár azt is megcsinálják hogy ha ott vagyok nem cigiznek....mondtam én hogy nagyon jófejek:) Azt mondták hogy segítenek nekem jobbá válni csak ne hagyjam el a bandát mert ez nem olyan banda ahol 2 hetente új tagok vannak. Ez már évek óta 10 tagból áll, pontosabban csak tavaly óta, amikor én is csatlakoztam. Olyanok mintha a nagytesóim lennének :) imádom őket
2012. márc. 21. 09:32
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
lehet hogy most szereted oket,meg jofejek,de nem olyan biztos,hogy ezt késobb is így fogod gondolni.lehet hogy most le fogsz szolni emiatt,de ha igazán nagy bajban leszel,szerintem nem fognak kiállni meletted,sot.
2012. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
volt már olyan hogy igazán nagy bajban voltam és ők ott voltak velem. ők kimagyaráztak a bajból...nekem ők az igaz barátaim. és ezt tényleg nem kitaláltam, tényleg volt egy iskolai eset hogy a szüleimet is behívatta az igazgató és akkor jöttek ők is kihúztak a bajból.
2012. márc. 21. 16:23
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
csak hogy nem ilyen iskolai esetekre gondolok,hisz az nem nagy estet
2012. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha felajánlották, hogy ha ottvagy pl nem cigiznek, plussz ilyenek, akkor én azt mondom nyugodtan lóghatsz velük. (Tapasztalat, hogy ezek nem azok a "hülyegyerekek" szóval észnél vannak, ahogy leszűártem abból amit írsz.) Leszokni egyszerű: én úgy vittem rá magam, hogy itthon mindig szépen beszéltem húgommal, szüleimmel, és úgy képzeltem, hogy mindig van valaki, aki "figyel rám" és nem mondhatok csúnyát, és tök hamar rászoktam... (Amúgy ha nem káromkodsz, elkezd kicsit fejlődni a szókincsed tapasztalat, hogy sok új jelzőt megtanul az ember, amit a káromkodás helyett használ.) Sok sikert! :D


14/F

2012. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi :) családban én sem szoktam káromkodni a szüleim nem is hallottak még csúnyán beszélni szerintem :D
2012. márc. 21. 20:38
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nagyon gáz ha egy lány így beszél..

És főleg ebben a korban egy fiú szájából sem szeretem még egy lányéból..

13/l

2012. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!