Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim válasza:
39%
Kedves drága aranyos 12 éves leányka,nem természetes, hogy ilyeneket olvasol a te korodban,de jó azt észrevenni, hogy vannak olyan gyerekek is mint te akik észreveszik a rosszat és tanulnak mások hibáiból.Remélem egyenes utadat járod majd és segítessz majd a féltestvérednek is.És most irány a Barbie baba, légy gyermek még jó sokáig. Üdvözlettel egy 2 gyerekes apuka.
2012. ápr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 2 gyermekes apuka !

Már ebben a korban nincsen barbie baba.:D Egész más dolgokról szól a élet.:)

2012. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 anonim ***** válasza:
53%
Normális esetben 12-14 évesen van barbi baba és van játék az csak a mai idióta felfogás,hogy ebben a korban sminkelnek,isznak,buliznak,pasiznak a lányok,attól,hogy ez a divat manapság,még nem normális,és nem is helyes.
2012. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 anonim ***** válasza:
84%

jaj bocs hogy off:

de én sem értem miért gáz hogy valaki barbizott

most vagyok 14 néha előveszem őket (jólvan, jólvan mindjárt jön a többi kamasz és jön a kioktatás, hogy gyerekes vagyok :))



Kedves Kérdező! Add be a lányodat nem teheti tönkre az életedet! Eddig is próbálkoztál majd fél év múlva is próbálkozz! Sok sikert!!!


14L

2012. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
34%
Ha még az lenne az általános, hogy 14 évesen Barbie-babáznak, akkor nem is nagyon lennének ilyen és hasonló kérdések.
2012. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam,hogy általános,mert sajnos ma már elég szomorú tulajdonságok és cselekmények általánosak a kislányok,és fiatal lányok,fiúk körében,nem vagyok idős(22éves vagyok),de én még 13-14 évesen javában barbiztam,unokahúgaimmal,sőt a húgaim unszolására egy fél-1 órára 15-16 évesen is leültem velük,bár akkor már inkább csak a kedvükért,engem már nem szórakoztatott,hanem untatott.Sokkal jobb lenne,ha ismét,a normális viselkedés,illetve az hogy a gyerekek gyerekként viselkednek az lenne az általános,és megértenék nem maradnak le semmiről,ha 17-18 évesen kezdik el a bulizást,vagy még később,és a komolyabb pasizást.Bocs az Offért.
2012. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
80%
Kedves utólsó, veled maximálisan egyetértek!
2012. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki, hogy ha "elveszít" akkor milyen rossz lesz neki és utána értékelni fog. Beszélj el vele értelmesen úgy, hogy ülj le vele. Ha ez nem megy akkor csatlakozok az 1. hozzászólóhoz!
2012. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Beszéltem vele. Nem egyszer, nem kétszer. Nem csak én, hanem a pszihológus, osztályfőnök, iskolaigazgató, rokonok, ismerő5sök- mindneki próbált vele beszélni. MoSt már ott tartunk, hogy iskolába sem jár. Elkisérem az iskolába, de ő meglóg az iskolából. összesen 188 igazolatlan órája van. Ez szomorú, és nem tudok mit tenni. Ma reggel is elmentem vele az iskola kapuig, de ki tudja, ott van-e még iskolában?
2012. ápr. 17. 08:19
 70/137 anonim ***** válasza:
73%
Beadtad már ? Vagy nem ? Miért nem ?
2012. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!