Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára kinek...

Szociális fóbiára kinek milyen gyógyszer vagy gyógyszer kombináció vált be? Vagy esetleg még bármi más megoldás ami segíthet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A fóbiákon nem segít a gyógyszer, szembe kell nézni a szórongást okozó helyzetekkel.
2010. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Menj el pszichiáterhez!!!

Csak ő tud neked segíteni, ő tud felírni gyógyszert is, ha szükséged van rá.

2010. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha hülyeséget írnék akkor az alkoholt javasolnám. Az a leghatásosabb szorongás oldó. Viszont elég sok mellékhatása van. De nem csap be jobban mint a többi cucc. Nekem van a családomban elég sok hasonló probléma. Gyógyszer csak addig segít amíg szeded. Tünetet kezel de nem gyógyít. Ha súlyos az állapot akkor kellenek, de szigorúan kiegészítésként, ideiglenesen. Különben drogfüggővé válsz. Illetve alkoholistává. Mindenképpen menj el orvoshoz (mondjuk azokkal meg az a baj, hogy rutinból felírják a szorongásoldókat), de elsősorban csoport terápiát, kommunikáció gyakorlást meg hasonló dolgokat javasolnék.
2010. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Édesanyám ápolónő, a nagymamám gyermekorvos. Mindig is arra tanítottak, hogy ne szedjek gyógyszert. :) Ezért most én is azt ajánlom Neked! A gyógyszerek tönkreteszik a májad. Mindenképp menj el orvoshoz, és esetleg kérd, hogy inkább terápiás úton próbálkozzatok először. Fura, mert most regisztráltam, és úgy érzem, nekem is szociális fóbiám van. Váltottam már ki Xanax-ot (még régebben), azt hittem, segít, de rájöttem, hogy bármilyen bogyót veszel be, mindent Te irányítasz... Ha gondolod, keress meg e-mailben!
2010. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
És tudom, nehéz rászánni magad, hogy elmenj, de mindenképp keress fel egy pszichiátert!
2010. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
51%
Frontin segít,én is azt szedek.Ne higyj azoknak akik le akarnak a gyógyszerekről beszélni.
2010. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem akarjuk lebeszélni csak vannak fokozatai a betegségeknek. Lehet te a nehezebb napokon bedobsz egy kettőt és elvigyorogsz, de másnak ez édeskevés. Aztán emel a dózison. Aztán iszik rá. Aztán kaput. Nem levegőbe beszélek. Sajnos nem egy ember van hasonló problémákkal a környezetemben. Mindenképpen el kell menni orvoshoz, de nem szabad csak a gyógyszerre támaszkodni.
2010. márc. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Őszintén minek szedjen gyógyszert, ha nem szükséges??? Minek roncsolja a máját, ha lehet, hogy nincs is rá szüksége? Ezt pedig egy orvos majd inkább megmondja...
2010. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A helyedben felkeresnék egy szakembert, viszont én is hiszem,hogy minden az agyban dől el. Saját magad tudod magadat irányítani.

Én most "gyógyultam" ki saját magam, és a családom-barátaim segítségével a szorongásból. Soha nem voltam az a szorongó típus, bár stresszes életet élek. Na ez egyszer csak derült égből jött elő. Nem bírtam aludni, csak 2-3 órákat, volt két pánikrohamom. Azt hittem,hogy meg fogok őrülni,hogy én már soha nem leszek egészséges. Olyan,mint régen. Napközben gyomorgörcsöm volt, egy hét alatt 5 kg-ot fogytam.

Én először kineziológushoz mentem. Amikor vele beszélgettem, akkor éreztem először napok után, hogy még ha pár órára is, de megszűnt a gyomorgörcs. Aztán ahogy eljöttem, ismét visszajött. Este összefutottam egy barátnőmmel. Ő mondta,hogy nehogy azt gondoljam,hogy csak nekem van ilyen, neki is volt anno, amikor magánéleti válságban volt. Szerinte beszélni kell róla (akkor már úgy voltam vele,hogy senkinek nem mondom, mert két hét után már elege lehet belőle a családomnak és a férjemnek). Az a legrosszabb, ha magamba folytom. Mondta,hogy igenis beszélje a férjemmel róla, hiszen egyébként sem tudnám pont előtte titkolni. Meg a barátok is ezért vannak.

Megfogadtam a tanácsát, és elkezdtem beszélni róla. Hogy mit érzek, mitől lehet, szóltam a férjemnek,hogy megint gyomorgörcsöm van, és beszélgessünk, vagy ha ő nem volt a közelemben,akkor felhívtam anyut, vagy a barátnőket. És megpróbáltam az egészre úgy gondolni,hogy más is van így, és hogy el fog ez múlni, csak idő kérdése.

És bevállt. Először azt vettem észre,hogy ha ideges lettem, és gyorsan felhívtam valakit beszélni, akkor kiállt a görcs a gyomromból. És egyre hosszabbak lettek a görcs nélküli órák. Persze nem hisztérikusan mondtam el, szép nyugodtan. Pl. néztünk egy filmet a férjemmel, és szóltam,hogy most kicsit megint szorongok. Leállította a filmet, és kérte,hogy mondjam el, mit érzek, próbáljam meg leírni, hogy mitől lehet. Na ezt játszottuk hetekig. És minden nappal kicsit jobb lett. Persze, felhívtam én is egy szakembert, bár időpontot nem kértem. Ő mondta,hogy ha kb. 3 hét múlva nem javulok, akkor menjek, addig pedig próbáljam magam "gyógyítani". A legrosszabb az volt,hogy nem volt okom szorongani. Elég szerencsés életet élek, jó férjjel, szerető családdal, sok baráttal, anyagi biztonsággal. Aztán szép lassan rájöttem,hogy ettől függetlenül rengeteg mindenen szorongtam. Nem sokat, de kb. heti fél órát néha elagyaltam a negatív gondolataimon (ilyeneken,hogy amilyen boldog vagyok, biztos lesz valami baj stb). Na ez bőven elég volt ahhoz,hogy egyszer csak összegyűljön.

A végén nem kellett a szakember. Gyógyszerek sem. Az egy hónap alatt kb. kétszer vettem be altatót. Egyébként is gyógyszerellenes vagyok. Nehéz volt megállni,hogy amikor már éjjel 2 van, és még mindig fent vagyok, akkor ne vegyek be, de megálltam. Hála Istennek. Így nem lettem függő semmilyen szertől. Saját erőmből, és a családommal jöttem helyre. És szerintem te is helyre fogsz jönni, csak próbáld meg. Tudom,hogy nehéz az agyad rendbe tenni, az első pár hétben nekem sem ment, de aztán valahogy sikerült. De ehhez nagy erő kell. Én hittem benne,hogy mivel nem fizikai betegésem van (amit esetleg saját magam nem tudok gyógyítani), akkor meg tudom gyógyítani magam).

Sikerült. Már csak egy rossz emlék a pár hét. Nagyokat alszom, és ismét boldog vagyok.

2010. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bach-terápia. A páromnak is voltak szorongásos problémái. És szedte ezeket a cseppeket. Közben kiegyensúlyozottabb is lett az életünk, ezért ma már szinte semmi tünete sincs. De álltja, hogy használt. És mivel természetes, semmi bajod nem lesz tőle.
2010. márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!