Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Konfirmálásra mit tudnék...

Konfirmálásra mit tudnék keresztlányomnak ajándékozni?

Figyelt kérdés
14 éves, keresztvizes keresztgyermekem, én tartottam keresztvíz alá. Nálunk az a szokás, hogy aranyneműt vesznek. De mindkét nagymamától gyűrűt, nyakláncot, karperecet kap tudtom szerint. Nekem a zsebem sem engedi meg igazán a nagy aranyozást, ezért kérnék tanácsot.
2012. márc. 24. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
karóra, egy szép album?
2012. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az óra szerintem is jó ötlet :) Akár gravírozni is lehetne bele. Vagy egy szép toll...
2012. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha olyan fajta kamasz, aki örül az ilyesminek és a viszonyotok is megadj hozzá az alapot, akkor kapjon "programot". Menjetek el egy érdeklődési körébe vágó múzeumba, ha elég megbízható, kapjon koncertjegyet, vagy a legjobb bnőjével vagy veled menjen el valami közeli kultúrprogramra.

Esetleg ha konkrétan ismered az ízlését, kaphat egy jó könyvet, vagy menjetek el böngészni egy könyváruházba, választhasson egy könyvet és utána fagyizzatok/pizzázzatok egyet + dumálgassatok stb.

Vagy beszéld meg a szüleivel és vidd el egy "szépségnapra", fodrász, kozmetikus, sminktanácsadás mittomén ilyesmik.

Vagy egyszerűen kérdezd meg tőle, van-e valami, amire vágyna, aminek örülne, mert hülyeséget nem akarsz venni neki... (én pl rühelltem az aranyat, csak ezüstöt hordtam). Az is lehet, hogy konkrétan gyűjt vmire, pl egy márkás órára, vagy mittomén, amibe beszállhatnál. Amúgy az unokahúgom is ilyen idős, és pont a minap beszelettünk, hogy ő most egy fehér színű műanyagszíjas karórára gyűjt, Baby G vagy ennek utánzata, mert ez mindenhez passzol, elegánsan sportos - csak egy tipp :) De tudom, hogy neki most ez a szíve vágya, és mindig jó tudni az ilyesmit, mert nemsoká jön a névnapja, és a család összedob neki egyre valszeg.

2012. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is most megyünk konfirmálásra, habár a férjem unkatesójának.

Keresztelöje 2 éve volt a lánynak. (mivel család legjobb barátja és neki barátnöi is gyerektemploba járnak, így szerette volna, és azóta is jár rendszeresen)

Akkor a keresztelöre egy ezüst karkötöt vettünk neki.


Mekkora összegik akarsz neki?

Szerintem manapság a felnöttek sem de föleg nem gyerekek szeretik az aranyat. Ezüst sokkal jobb neki. Èn pl egy Thomas Sabo nyakláncot néztem ki neki, de lehet Swarovskit veszünk. Vagy más 14 évesek körében menö dolgot, és nem öreganyós aranyat.


Nálunk mindenki pénzt ad neki, és szerintem az is tök gáz, így mondtam a férjemnek mi mindenképpen valami fiatalos ékszert veszünk, ha ebböl kettö is van szeretni fogja.

2012. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!