Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a 11 éves lányommal?

Mit tegyek a 11 éves lányommal?

Figyelt kérdés

Eddig minden szép és jó volt.

Néha ki vitte a szemetet,néha porszívózott és a tanulásra is nagy hangsúlyt fektetett.

Ez megváltozott.Lusta,flegmázik,csak a divat és néhány hete a fiúk is érdeklik.

Nem foglalkozik a kis tesójával...különböző történeteket írogat a tanulás helyett.

Megkérem,hogy mosogasson el néhány poharat,de mint,aki meg sem hallja.

Ma mondtam neki a porszívózást,de hiába.

Azzal fenyegettem,hogy nem járhat rajzszakkörre.

Mivel fenyítsem,mit tegyek?

Elváltunk az apjától 7 éve,és ő pl. mindent megenged neki,és szó szerint pofán röhög,amikor mesélem,hogy a lányunk hanyag,még a tanulás terén is.Veszekedéssel fürdik stb...

Adjon valaki tanácsot,kérlek titeket!

Hogyan vezessem rá,hogy segítsen és ne legyen lusta lány?


2012. márc. 30. 21:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszodnak.

Őrizd meg a szeretetedet iránta.

Sok beszélgetés, amikor hagyja persze.

2012. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Próbálok beszélgetni vele,de néha olyan,mintha a levegőbe beszélnék.

Persze tudunk azért beszélgetni,szerencsére.Suliról és ,amikor "okoskodok".

Ezt is mondtam neki,hogy bánt,hogy ilyen,de nem látom,hogy változtatni akarna.

Bízom benne,hogy a lustaságából alább hagy!

Most pl.utál majd,mert töröltem egy közösségi oldalról.

2012. márc. 30. 21:48
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Szija

Nem tudom mennyire lehet hasznos a tanácsom, mert 17 vok, nyáron töltöm a 18-t.

Véleményem szerint teljesen igazad volt, hoyg törölted a közösségioldalról (ami gondolom a facebook volt). Ilyen idős korban nem szabad még neki (de az osztálytársainak sem) ilyenekkel foglalkozni.

Sosem voltam igazán problémás. A szüleim is megerősítették ezt. :) De nekem is volt ilyen időszakom, hogy elég lusta voltam, és sokat flegmáztam. Mondjuk ez kb fél évig tartott és 14 évesen (mikor az első barátommal összejöttem).

És ugyen nem vagyok sokkal idősebb, de mégis úgy látom (ill látjuk barátaimmal), hogy a mostani "gyerekeknek" már teljesen más a gyerekkora, mitn a miénk volt. 11-13 éves kislányok smineklve részegen pasiznak a bulikban. Mi ebben a korunkban még éppen hogy abbahagytuk a barbizást, és elkezdtünk elmenni erre arra biciklizni, beszélgetni, pizzázni.


Amit tehetsz az, hogy próbálsz minél türelmesebb lenni vele, és felnőttként megpróbálni vele megbeszélni a félelmeidet, és kérd meg, hogy ő is mondja el neked. A lényeg, hogy ne tiltással próbálj rá hatni, hanem inkább győzd meg, vagy kössetek alkut a dolgokban, mert ezek sokkal jobban bejönnek mint a tiltás. Komolyan mondom, tényleg mindig jó gyerek voltam, de amikor tiltottak valamit, már csak azért is megcsináltam.


Remélem nem baj, hogy kommenteltem, illetve azt is remélem, hogy valamennyire sikerült segítenem.

2012. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

21:55 szerintem nem kell azt mondani, hogy 11 évesen nem szabad facebookozni. Ezt minden szülő maga dönti el, hogy engedi-e a gyerekét regisztrálni az oldalon. Pl én 10 éves korom óta fent vagyok facen, először a szüleim nem tudták, de később kiderült, és csak annyit kértek tőlem, hogy jelöljem be a fateromat, de nem csináltak belőle problémát. 11 évesen meg már az akkori 32 fős osztályomból minimum 20 embernek volt facebook profilja.


A kérdésre válaszolva: A lányod eléggé hasonlít rám. Én is történeteket írok (fanfictionokat), de a szüleimet nem zavarja, rajzolni én is szeretek, és pl a suliban folytonosan rajzolok, mert ebben fejezem ki a vágyaimat és az érzéseimet, és úgy gondolom, hogy ne fenyegesd azzal a lányod, hogy kiíratod rajzszakkörről, mert pl én ilyenkor képes lennék olyan dühös lenni, meg szomorú egyszerre, ha eltiltanának a rajzolástól, hogy valószínűleg elmennék otthonról (bár én egy elég rossz példa vagyok, nem vagyok éppen a legeslegjobb gyerek, mert olyan rossz tanuló vagyok, mint a bűn, káromkodok, a rajzon és az animéken kívül semmi sem érdekel, télen rámjön a depresszió stb, de viszont nem bulizok és semmilyen káros szenvedélyem nincs a csokin kívül xP) Az én szüleim úgy vannak vele, hogy ha én valamit nem csinálok amit kérnek, akkor megvernek egy hatalmas cipőkanállal (de azt csak akkor, ha tényleg kiöltem az idegeiket) vagy valami olyasmitől tiltanak el, ami a probléma forrása. Ha meg rossz jegyeket hozok haza (2-es 1-es) akkor beállítanak kitakarítani az egész házat, hogy legalább felnőttkoromban jó takarítónő legyek xD Ha a te lányod nem akar takarítani, akkor én azt ajánlom, hogy hagyjad egy jó ideig a szobáját "érintetlenül" és egyszer majd megunja a rumlit és saját magától elpakol, ezen kívül mondjuk nálunk úgy van, hogy az asztalt nekem kell megterítenem és a konyhát nekem kell rendbetennem általában. Te is találj ki valami ilyesmi állandó házimunkát neki, ha meg nem teszi meg, akkor egyszerűen el kell vele beszélgetni, de nem órákat dumálni mindenről, hanem el kell magyarázni, hogy takarítani azért kell megtanulni, mert később nagy szüksége lesz rá, tanulni azért kell, mert különben nem lesz normális munkája stb. A fiúkról meg nem tudom mondani semmit, mivel én csak haverként tekintek még mindig rájuk.


PS: Nem vagyok egy elkényeztetett, számítógépfüggő, felesleges kölyök, igazából én szívesen születtem volna néhány évszázaddal előbb (sokkal jobb volt akkoriban, bár sokkal nehezebb is) csak sajnos ide születtem. Vannak állataim, gondoskodom róluk, tudok mosni, főzni, takarítani, kertészkedni, ha nagyon kell ^^ Tanulni meg egyszerűen nem tudok, az egyetlen álmom, hogy felvegyenek a művészetire.

Nah ennyi, tovább nem fogom koptatni a billentyűzetet, remélem valamiben tudtam segíteni^^

2012. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

hát csak tortént vele valami,hogy ellustult,de szerintem a lustaságért nem kell megbuntetni.engem sem buntettek meg soha,igaz én mindig is lusta voltam.nem mosogatok itthon csak ha anya tobb napig itt itthon ami ritkán van.életemben 2-szer porszivosztam el akkor sem rendesen,de ezekér a dolgokér anyám nem akar megbuntetni.amugy meg mit vársz tole még csak 11.én 14 vagyok mégsem segítek anyámnak,csak ha nagyon muszály,és amugy is unatkoznék.

14/L

2012. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz társaságba keveredett.Nézz utánna,hogy kikkel barátkozik!Én is 11 éves vagyok,régebben Anyukám takarított helyettem.Aztán egyszer úgy hagyta a szobámat, (rendetlenül) engem meg persze ez zavart úgyhogy kitakarítottam.Ha meg a divat és a fiúk érdeklik,erre az a válasz ,hogy már "nagynak" érzi magát.Ezért gy gondolja,hogy a tanulással és a takarítással nem kell már foglalkoznia.

Remélem segítettem! 11/L

2012. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

látom megint jönnek a tinik tanácsokat osztogatni a gyereknevelésben, a 17L legalább értelmes tanácsot adott..


Kedves kérdező! A lányod kiskamasz tehát most kell megfogni,mert eldurvulhatnak a dolgok.Egy 11 éves közel sincs még a felnőttséghez.Egy gyerek akinek szüksége van korlátokra,útmutatásokra,büntetésre,dícséretre.

Ha a kislány nem csinálja meg amit kérsz te sem teljesíted a kérését,pl nem veszed meg neki amit akar.

Ha nem tanul megmondod neki jól van kislányom ha nem tanulsz akkor mész dolgozni(attól függetlenül,hogy nem dolgozhat még,nem ez a lényeg).Ültesd le beszéld emg vele hogy vannak kötelességei is nem csak jogai,kötelessége besegítenie a házimunkában,hiszen otthon lakik Ő is.Takarítsa a szobáját,ha van neki,11 évesen ehhez már nem kicsi.Teljesen jól tetted,hogy nem engeded hogy idióta közösségi oldalakon lógjon.Ha nem hallgat a szép szóra,visszabeszél nem teszi meg amit kérsz akkor kapjon egy pofont,nem azt mondom hogy verd meg de a szájalásért pofon jár,aki bunkó,flegma az megérdemli.

Nem takarít nem tanul,akkor tiltsd meg a tvt,a netet,vedd el a telefonját.Beszélj vele,hogy kezdjen el sportolni,a sport ad egy fegyelmet.

Az apjának csak gratulálni tudok ennyire nem érdekli a gyereke jövője,

a legfontosabb a kommunikáció,és az hogy ne alázkodj meg,ne engedd hogy Ő irányítson.

Az meg hogy a fiúk érdeklik,ez természetes serdülőkorban van,viszont arra figyelj,hogy ne csak ez legyen nála a téma,ilyen korban még a járások azok elég koraiak,az hogy érdeklődik utánuk,az mondom természetes.

Figyelni kell manapság nagyon a gyerekere,mert elég durva hogy 11-15 évesen már részegen fetrengenek,buliznak,szexelnek és pasiznak.Ki kell vele alakítanod a jó kapcsolatot meg kell őrizni a bizalmat,ne hogy Ő is az "ilyen" lányok közé keveredjen.

Ui: Ha nagyon kicsi a testvére lehet lázad is hogy Ő neki nem jár annyi figyelem,ez is lehet a háttérben

2012. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan már! Azért kell büntetni, mert úgy viselkedik, mint minden kamasz? Nincs ebben semmi új. Az, hogy lusta, visszabeszél és flegmázik, életkori sajátosság. Az a nemnormális, aki soha nem beszélt vissza kamaszkorában. Ha megvered azért, mert nem úgy szólt ahogy szerinted kellett volna, szerintem a legnagyobb hiba, amit szülő elkövethet. Ezzel csak elidegeníted magadtól, talán még meg is utál emiatt. Én is ilyen kamasz voltam, észre se vettem, amikor flegmán szóltam vissza. Kaptam is érte rendesen, meg is lett az eredménye; évek óta nem beszéltem apámmal. Nem verni kell, csak rászólni nyugodtan, hogy veled ne beszéljen ilyen hangon. Ha meg direkt csinálja, akkor tv vagy net megvonás, vagy beküldeni a szobájába.

A lustaságot szerintem nem lehet hogy büntetni. Én inkább a jutalmazásban hiszek. Ha szólsz neki, hogy csináljon meg valamit, és megcsinálja, akkor jutalmazd. Nem kell nagy értékű dolgot, csak valami apróságot. Egy kis csokit, vagy azt főzöd vacsorára amit ő szeretne. Ugyan így a tanulással. Most nyílt ki neki a világ, annyi minden van, ami az ilyen korú gyerekek figyelmét elvonja a tanulástól, ami nem feltétlenül rossz. Hiszen nem csak a tanulásból és az iskolából áll a világ.

Azt nem értem, hogy miért törölted facebookról. Talán olyan képeket tett fel, ami nem volt helyénvaló? Vagy csak úgy, hogy lássa te ezt is megteheted? Tisztázni kell a gyerekekkel, hogy a szülő a főnök, de nem ilyen módszerekkel. Persze figyelni kell rá, hogy mit csinál, de nem szabad elzárni a világtól.

2012. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
88%
Kamaszodik :) Én 12 vagyok. Amúgy én úgy látom a dolgokat, hogy a szülők szidnak folyton. Szóval szerintem nézd meg te is az ő szemszögéből.
2012. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Sok dolog lehet. Nem tudom mennyire tudok segíteni 13 éves vagyok. A baráti köre miatt is lehetnek ilyen dolgok. A rossz barátok sok rosszba bele tudnak rángatni, szokásokat szoktunk átvenni tőlük. Lehet az is hogy kamaszodik. Mondjuk ez lehet a legcélszerűbb. Lehet hogy nagyon tetszik neki egy fiú, vagy problémái vannak a fiúkkal. Beszélgetéssel ki lehet belőle szedni apránként mindent, de nem erőszakosan, vagy sokat foglalkozni vele, esetleg elmenni valahova vásárolgatni és úgy beszélgetni vele.
2012. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!