Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a 15 éves...

Mit csináljak a 15 éves lányommal? Nagyon el van kényeztetve és nem fogad szót nekem. Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
A 15 éves lányom egy éve került hozzám. Kiskora óta az apjával élt, mivel én alkoholista lettem. Az apja meghalt autó balesetben így most hozzám került. Nem túl jó a kapcsolatunk, régen sem volt kíváncsi rám. Eltaszított magától amin persze nem csodálkozom. Most sem jobb a kapcsolatunk. És rátesz egy lapáttal az is hogy nagyon el van szállva. Az apja nagyon elkényeztette. Mindent megkapott amit csak kért, ruhát, telefont. Nekem is lenne rá keretem de nálam ez nem így működik. A gyerek azért szeressen mert szeret ne azért mert mindent megveszek neki. Neki viszont ez nagyon nem tetszik és folyamatosan ellenem van. Nem érdekli ha valamit megtiltok neki és nem jön haza a megbeszélt időpontban. Tulajdonképpen egy senkinek tekint. Nincs tapasztalatom a gyereknevelésben és nem tudom mit csináljak. A szüleim meghaltak és testvérem sincsen. Nem tudok kitől tanácsot kérni. Tegnap és persze már hónapok óta próbálok vele beszélgetni erről az egészről de nem hallgat meg. Amikor meg meghallgat nem érdekli az amit mondok. Gondolkoztam már orvosi segítségen is, hátha még nem dolgozta fel az apja halálát és azért ilyen. Ezt is felhoztam neki, de azt mondta hogy ha erre kényszerítem akkor soha többet nem látom. Valaki tudna segíteni? Nagyon kétségbe vagyok esve.
2010. júl. 31. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom a lányod szemszögéből nézni a helyzetet.

Az apjával élt eddig, anya nélkül, mert Te alkoholista vagy. Úgy érezte egész eddigi életében, hogy nincs anyja,pedig anyára nagy szükségük van a gyerekeknek. Apja nevelte, valószínűleg jól megvoltak.aztán mikor hirtelen meghalt az apa, akkor, ha nem akart intézetbe kerülni, nálad kellett kikötnie.Ez volt a kisebbik rossz. Teljesen megváltozott az élete,és azt kell tapasztalnia, hogy az anyja, aki eddig nem sokat törődött vele, kritizálja a szeretett apa nevelési módszereit. Elvisel téged, mert nem akar intézetbe kerülni, de ne várd, hogy tiszteljen, szeressen. Ráadásul 15 éves, a legrosszabb kamaszkor közepe.

Nem sokat tudsz tenni.Egyetlen, nagyon fontos dolgod van, szeresd! Ne tilts túl sokat, csak amit feltétlenül kell. Ne várj szeretetet, esetleg csak évek múlva, ha már felnőtt lesz, addig próbálj békés egymás mellett élést kialakítani.Türelemmel, mindig nyugodtan kezeld. Remélem, már nem iszol. Nagyon nem kéne ilyen helyzetbe. Ha már sikerült leszoknod róla, akkor gratulálok hozzá. Ha azt meg tudtad csinálni, akkor a gyerekeddel is bírni fogsz. Ha továbbra is iszol, akkor még van 3 éved, és utána soha többé nem látod a lányod!amint nagykorú lesz, elhagy.

2010. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem mondhatjuk azt, hogy te vagy az anyák gyöngye.De ami megtörtént azon már nem lehet változtatni.Ebben a helyzetben neked kell bizonyítani, hogy ennyi év után, talán most megállod a helyed, mint anya.Baromi nehéz lesz ennek a hánytatott sorsú lánynak a bizalmába férkőznöd, de szerintem nincsen lehetetlen.Sok sikert!
2010. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
induljunk ki abból ,hogy az ő apukája sok mindent megengedett neki,és ő ezt viszonyozta szeretettel(amit valószinű nem mutatott ki ,mint általába a tinik). Látszik ,hogy szerette ,hisz eléggé megviselte a dolog. Ha te is elengedsz pár dolgot ,akkor ne várd ,hogy mahar megoldodik.várj. ha majd pár év mulva elmenne, vagy elmegy ,tuti megköszöni .nem mer töled kérni ,hogy maradjon kinn,telot,ruhát stb... ajánld fel neki,amire szüksége van. igy biztonságban érzi magát,és tudja ,hogy szereted.ha vesz egy szép rucit, akkor ránéz és tudja ,hogy töled kapta,magába néz. ne adj meg neki mindent ,de kezdeményezz te,te vagy a szülő,viselkedj ugy.ne állj le,hogy most itt szigoritások lesznek mert az neki is gázos szitu,és ezt nem szeretik. határokkal engedj mindenböl és tuti ,hogy meg fogja becsülni lehet hetek,honapok,évek de tudni fogja,hogy butaság volt rád haragudnia:)
2010. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért várod el tőle, hogy szeressen és szót fogadjon neked? Alkoholista voltál, le se szartad. Orvosi segítség pedig neked kellene, mert egy hülye vagy. Képzeld magad az ő helyzetébe. Miért zavar, hogy az apja elkényeztette? Megadta neki azt, amit te nem akartál.
2010. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apai nagyszülök nem tudnak segíteni?

Beszélj esetleg a lányod osztályfönökével, h a suliban milyen stbi.

Ha vannak baátai engedd, h akármikor meglátogassák.

Vidd el egyik nap vásárolni, mondj egy összeget, amennyiért válaszhat.Boltról boltra járva csak ekeztdek beszélgetni.

Minden alkoholt tüntess el, ne is lásson semmi ilyesmit, mert az a rossz időszakra emlékeztetné.

Soha ne szidd az apját, mindig szeretettel beszélj róla.

Ha nem igazán áll szóba Veled, írjneki egy levelet amelyben elnézést kérsz minden ellene elkövetett hibádért, és megigéred h mindent megteszel h most jobb legyen.

esetleg ketten elmehetnétek egy terápiára,vagy ha ebbe nem egyezik bele, beszélj az iskolapszchologussal.

ez minden suliban van, ingyenes, és ha megkérnéd biztosan foglakozna a lányoddal.

Ne szólj bele az öltözkködésébe, sminkjébe, pasiügyeibe.

De ha ugy látod irass neki fog.gátlot, nehogy mégegy unokával is el kelljen majd birnod.

Remélem valamenniyttudtam segiteni, írd meg kérlek h mit szólsz ezekhez, mire jutottál stbi.

2010. aug. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!