Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan büntetnéd 16-18 éves...

Hogyan büntetnéd 16-18 éves gyerekedet ha a sárgaföldig inná magát?

Figyelt kérdés
vagy lehet még egy kicsit lejjebb
2012. ápr. 12. 17:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalommal szerintem nem büntetném, elég nagy büntetés lenne neki a másnaposság, de biztos, hogy elbeszélgetnék vele, hogy legközelebb azért tartsa a mértéket. Azt nem tudom, hogy köv. alkalommal mit csinálnék...
2012. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem lenne egy hónapig buli, és elbeszélgetnék vele, hogy ez így nem jó. Nem kiabálnék, azzal nem lenne elintézve. És persze zsebpénz nem lenne egy forint sem. Ha úgy látom elengedném megint, aztán meglátnám, hogyan tovább.
2012. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
74%

Az én szüleim azt csinálták, hogyha képes voltam lezuhanyozni, és átöltözni anélkül, hogy elesek, vagy összetörök valamit akkor nem balhéztak. Viszont ha az ellenkezője akkor kiraktak aznap estére.

Ha csajt is vittem akkor nem problémáztak.

25F.

2012. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon kiakadnék, azt hiszem. A szüleimet az alkohol miatt veszítettem el és ezt a gyerekek is pontosan tudják. A zsebpénz megvonása és a szobafogság garantált. Meg nem verném és nem is ordítanék, nem vagyok olyan típus, de nagyon-nagyon szomorú lennék.
2012. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%
Az a gond, hogy manapság már szinte "természetes", hogy ilyen korban (sőt, még fiatalabb korban is!!) már ennyit isznak a fiatalok. Mindenhol ezt lehet látni. (Tisztelet a kivételnek.) Éppen ezért ha meg is bünteted, szerintem csak a lázadás lesz az eredménye, azon az alapon, hogy de a többieknek lehet, akkor nekem miért nem?! Na meg majd a társaság is csak a tüzet fogja szítani. :) Mindenesetre számtalan módja van, hogy hogyan büntetheted meg, de ez szerintem csak ideiglenes "megoldás". Szobafogság, zsebpénzmegvonás, számítógéptől való eltiltás ... stb. De amint vége a büntetésnek, ha ismét elengeded szerintem nem fogja megállni azt, hogy ne igyon, hiszen tudjuk hogy működik ez. A többiek úgyis gúnyolnák, cikiznék. Bár attól függ milyen barátai vannak. Fiú vagy lány a gyermeked? Ez is sokat számít. Egy lánynál ez inkább szégyen, fiúnál azért annyira nem.
2012. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is ennyi idős volt(16), mikor nagyon lerészegedett. Hazament, hányt vagy 4x. Apósom kint ült az udvaron, és csak nevetett rajta. A büntetés az volt, hogy 4 órányi alvás után mennie kellett a nővéréhez padlószőnyeget lerakni. :) 1. alkalommal én nem büntetném, csak elbeszélgetnék vele jó alaposan.
2012. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Apukám erre mindig azt mondta a tesómnak,ha így jött haza,hogy aki éjjel legény, az nappal is legyen az. Tehát ilyenkor másnap reggel 7kor ébresztő,és mentek ki a kertbe dolgozni. Öcsém általában csak támaszkodott,és szerintem állva aludt sokszor,de nem ülhetett le,majd csak ebédnél,aztán délután megint munka. Estére a friss levegőtől általában ki is józanodott. Persze ettől még a következő buli ugyanúgy berúgott.
2012. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
18 voltam, amikor ez először és utoljára előfordult. Külön büntetés nem volt, csak elbeszélgetés, de a másnaposság egy életre elvette a kedvemet az ivászattól...
2012. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%

Csak úgy hétköznap alkoholt fogyasztott?Ez elég rossz.Biztos elbeszélgetnék vele.

Buliban természetes hogy iszik az ember és néha rágyújt de hétköznap nem az , olyankor nem lehet innil.

2012. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. persze,nem örülnék és elmondanám,hogyha mértéket tartott volna most nem lenne cefet szarul.

Nem vagyok álszent,én is,és az emberek 90%a átesett ezen tinédzserkorában,az okosabbja csak 1-2szer,aztán megtanulta mennyit lehet inni. Persze tudom itt a gyk-n mindenki álomgyerek volt,nem bulizik,nem próbált cigit,alkoholt. Én már jó régen voltam 16 éves,de akkor sem voltunk másmilyenek.

Persze a rendszeres berúgást már nem hagynám szó nélkül.

2012. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!