Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattad rá a gyereke...

Hogyan szoktattad rá a gyerekedet, hogy egyedül aludjon el, és ne kelljen mellé feküdnöd?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugy, hogy nem feküdtem melle. Így nem tudja, hogy van olyan opció is. :)

Ha kellett, akkor bent maradtam mellette a szobában, ez főleg akkor volt meg fontos, amikor megtanult felállni meg járni, mert akkor mindig menni akart, meg félálomban is. De aztán ez lecsengett, azóta megint békesség van. Általában mar ő maga megy be, fekszik be az agyba. Odaadom az innivalojat, megissza, aztán odaadja az üveget, befordul, és alszik.

Este nincs innivalo, akkor kicist forgolodik, és ugy alszik el.

2012. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mikor a rácsos ágyból szoktattam heverőre, akkor feküdtem mellé, mert amúgy elmászkált volna. Nem mondom, hogy a legjobb megoldás volt, de így alakult. Most viszont azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet erről különösebb hiszti nélkül leszoktatni.
2012. márc. 27. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
én azok anyukák közé tartozom akit nem zavar ha oda kell bújjak 20-25 percre hozzá.2évig egyedül aludt a kiságyába,aztán jött a kiságyundor,a szeparációs félelem és félek bent mindentől,igy ez volt legjobb ha ott alszok vele amig el nem alszik.és bevallom nagyon élveztem,igy most már 3 éves,ha kéri oda bújok mellé,beszélgetünk simizzük egymást aztán hagyom,hogy elcsendesüljön,és kijövök.igy egyedül alszik el,van hogy ki ki jön,de visszaviszem leteszem az ágyába majd kijövök megint.de ha ott kéne feküdjek 20 percet engem nem zavarna.
2012. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Engem sem zavar, de a kérdésre még mindig nem kaptam választ :(

Egyáltalán nincs terhemre, csak elég nehéz úgy altatni a nagyobbat, hogy közben a kicsi sír a másik szobában, ha meg beviszem őt is, akkor a nagy szórakoztatja, szóval elég nehéz megoldani, mert még nem alszanak egyszerre.

Ha valaki tud tapasztalatból hasznos választ adni, kérem az írja meg, hogy hogy csinálta!

2012. márc. 27. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Mekkora köztük a korkülönbség?
2012. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Másfél év. A nagy 22, a kicsi 4 hónapos.
2012. márc. 27. 12:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 13 hónap.

Nálunk is tud zűrös lenni az este,mikor a 3 évesem nem hadja a 2 évesem elaludni.

Én a helyedben elaltatnám a picit,addig a nagy nézzen mesét,könyvet,vagy legyen ott melletted,és mikor alszik a kicsi,jöhet a nagy.

Szopizik a pici?

2012. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, szopik a kicsi, szépen el is alszik cicin, de aztán beviszem a nagyot aludni, akkor addig hangoskodik, míg fel nem ébred:( Persze vannak ritka pillanatok, mikor a nagy is elalszik addig, míg a kicsit szoptatom, de az is elég ritka még, hogy egyszerre álmosodnak el. A nagyobbik gyerkőc megy szépen 11 körül aludni, de a kicsi nem mindig álmos pont akkor.

Este nincs gond, mert Apa itthon van, és amíg a nagyot altatom, addig ő szórakoztatja a kicsit, hogy ne sírjon, ha éppen olyanja van :)

2012. márc. 27. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:

áhhá,értem szóval a déli alvásról van szó :)

Nálunk ez úgy megy,hogy hogy mindenki spurizik délbe az ágyában és pihenés van.

Ha alszanak alszanak,ha nem nem,de csendes pihi van,és a szabály,ha az egyik alszik de a másik nem,akkor csöndbe marad.

Általában sikerül.

A kicsi alszik inkább,a 3 éves ritkában.

Tedd össze őket nyugodtan,pár nap és összeszoknak,és a nagynak sem lesz olyan izgi,hogy szórakoztatja a kicsit.

Vagy várd meg hogy a nagy elaludjon,és utána altasd a picurt.

Addig kösd le valami kis játékkal.

Nálunk is van,hogy egy jó fél óráig röhögcsélnek egymásnak,aztán megunják és elalszanak.

Próbáld ki pár napra,tedd össze őket,aztán majd elválik mi lesz belőle.

A 2éves és 3 éves gyerkőc anyuja

2012. márc. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mikor kel a nagy?És ha kitolod az alvásidőt?

utolsó voltam :)

2012. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!