Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy magyarázzam el a szüleimnek?

Hogy magyarázzam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
4évig kint éltem külföldon nem voltam otthon látogatóba se telefonon tartottuk a kapcsolatot. Most 4év után úgy döntöttem hogy hazaköltözök és sajnos azt látom hogy a hugomat teljesen elkényesztettek. 14 éves volt mikor kimentem. Aranyos szolid lány volt. Most 18 éves. Mindent megvesznek neki apu havonta hordja ruhákat ékszereket vásárolni, minden hétvégén bulik és nem tanul. Házimunkában nem segít. Pláza pi**a lett a hugom de ezt a szüleim nem hajlandóak belátni. És sajnos ahogy eddig hallom nincs valami jó híre a környéken. Engem nem így neveltek anyáék és régebben a hugomat se. Mit tegyek vele ?
2012. ápr. 14. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Semmit. 4 évig feléjük sem néztél, milyen jogon kezdesz el most beleszólni a dolgokba?
2012. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon jó munkám volt kint. Szüleimmel rendszeresen beszéltem telefonon és nem is haragudtak rám emiatt. Csak fáj hogy engem nem így neveltek mind őt és látom mi lett belőle
2012. ápr. 14. 00:23
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem meg irigykedsz. Neked nem hullott anno az öledbe minden, te már tudod mi a munka, a húgod meg mindent megkap.


Ne sajnáld tőle, te már kitapostad magadnak az utat külföldön, hosszú távon jövedelmezőbb lesz.


A húgod már 18 éves, megnevelni nem lehet. Szerintem inkább a saját életeddel törődj, azért tudsz tenni.

2012. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem irigykedek rá csak kis rib**nc lett mások szemében és nemszeretném hogy ilyen legye, Helyes lány és szerintem ezt nem pont pasizásra kéne fordítania. És nagyon kihívóan öltözködik
2012. ápr. 14. 00:32
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Ne magyarázd el a szüleidnek sehogy. Te a gyerekük vagy, nulla gyereknevelési tapasztalattal, nem fognak hallgatni rád. Csak legyél ott, hogy ha kell, segíthess.
2012. ápr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidnek így jó, ők tudják.

Gondolom azért is kényeztették el, mert csak ő maradt nekik hosszú időn át.

Amúgy meg nem minden a nevelés. Ha valakinek ribis a természete, az úgyis ki fogja élni magát, akárhogyan is nevelték.

2012. ápr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5%
4 évig még fel sem hívtad őket? És most te akarsz beleszólni a húgod nevelésébe? Bocs de szerintem nem szólhatsz bele azok után, hogy nem kerested őket.
2012. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus, szövegértés emberek! A kérdező lehagyott egy vesszőt, de attól még teljesen érthető, hogy azt írta, hogy a négy év alatt TELEFONON TARTOTTÁK A KAPCSOLATOT.
2012. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*Előző válaszolónak: Hát bocs, de azért az a vessző igen is sokat számít.Én nekem is még egyszer el kellett olvasnom a mondatot.


Egyébként sajnálom Kérdező, hogy ez lett a húgodból.

De te ezzel tényleg nem tudsz mit tenni.

A testvéred biztos nem fog rád hallgatni, a szüleid meg gondolom ezt nevelését helyesnek tartják.Ő volt 4 évig a kis kedvenc, az egyetlen gyerek a háznál és ezzel ő tisztábba lett az idő során és lááám ki is használta.

Szerintem is, segíts te ahol tudsz, aztán egy idő múlva majd csak feltűnik a szülőknek, hogy valami nincs rendjén.

Ha meg ez sem. Hát a mondás szerint: Saját kárán tanul az ember.- Vagy a húgod fog vagy a szüleid.

2012. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!