Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányomat mennyire...

18 éves lányomat mennyire kezeljem felnőtként?

Figyelt kérdés
eddig nemsegített semmit se otthon. Most elkezdett takarítani napi szinten és a főzéssel is próbálkozik. De hétvégenként rengeteget bulizik sokat alszik a barátjánál. Van úgy hogy péntektől vasárnapig nem is látom őt
2012. máj. 3. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy 18 éves embert már nem-igen lehet nevelni. Kérhetsz tőle bizonyos dolgokat, főleg, ha te tartod el, de nem biztos, hogy úgy fog viselkedni, ahogyan elvárod.
2012. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annyira kell felnőttként kezelni amennyire felnőttként viselkedik. Amikor segít akkor kezeld úgy. De szerintem amikor elmegy úgy hogy 3napig nem látod simán lehet gyerekként kezelni amíg veled él mert aggódsz érte. / ha mondjuk suliba járna messzire és kollégista lenne akkor úgy ok. lenne hogy nem láttod mindig.


De ez csak az én véleményem. Engem és nővérem mindmáig így nevelenek.


Én: 17/l /féléven belül 18/

Tesóm 21/l /Ő azért másabb esett egy kicsivel mint én mert ő széttanulja az agyát a nap 24órájából 23 at tanul és van hogy ott marad hétvégén is tanulni az albértletbe/

2012. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Véleményem szerint azért segít az otthoni teendőkbe mert próbál önállósulni és felnőttként viselkedni. Az szerintem normális hogy sokat bulizik, hisz manapság minden fiatal ezt csinálja, emiatt nem hiszem, hogy aggódni kéne.
2012. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi van? Ez komoly, nem lehet kérni semmire? Míg te nálad lakik be kell tartania a kéréseidet. Nem kell gyerekként kezelni, de szabályok kellenek. Ha otthon lakik takarítson, vegye ki a részét a házimunkából,és ennyi idősen lehet főzni is meg kellene tanulni. Ha segít és mindent megcsinál amit kérsz, hadd bulizzon. Mondd el neki hogy szeretnéd ha nem minden hétvégén lenne a barátjánál, hanem rád is szánna egy kis időt.
2012. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mivel segit otthon, szerintem felnottkent kezeld... De attol meg a gyereked, beszelj vele, hogy tudni akarod, hogy merre megy, kikkel, es meddig tartozkodna ott, vagy ha hirtelen jott a terv, legalabb egy telefont ejtsen meg. A felnottevalashoz tartozik az is, hogy felelosseget kell vallalnia magaert, es kompromisszumokba is bele kell torodni
2012. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miert gaz ha a 18eves lanyod a baratjanal alszikes pentektol vasarnapig nem latod??? :D en 16-17 evesen is heteket toltottem a baratomnal, 18evesen mar egyutt laktunk.. es lakunk is meg mindig....
2012. máj. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szeriintem az, hogy eddig semmit sem segített, az nevelési hiba, hiszen ha fiatalabb korában ezt nem várták el tőle, megcsinálták helyette, inkább hanyagolja a munkát. Nekem az a véleményem, hogy ha kisebb korától kezdve eljárhatott bulizni, akkor ezen az alapon most is csinálja. Fiatalabb korában kellett volna "megfogni". És a viselkedéséhez mérten kellene felnőttként kezelni.
2012. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Annyira kell felnőttként kezelni amennyire felnőttként viselkedik. Amikor segít akkor kezeld úgy. De szerintem amikor elmegy úgy hogy 3napig nem látod simán lehet gyerekként kezelni amíg veled él mert aggódsz érte. / ha mondjuk suliba járna messzire és kollégista lenne akkor úgy ok. lenne hogy nem láttod mindig."


Ezzel egyetértek!!

2012. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!