Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok ti milyen módszerrel...

Kamaszok ti milyen módszerrel szoktatok megtanulni egy olyan szoveget amit nem érttek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemagolom, máshogy nem tudom...
2012. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

valahogy próbálj valami jelentést adni a szövegnek.

Hosszú szöveg? Ha nem olyan vészesen hosszú, kipróbálhatod, hogy különböző színekkel lemásolod a sorokat, vagy valamit rajzolgatsz köré, valamivel kösd össze, ami segít megjegyezni.

2012. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
semmilyennel,egyszerűen nem tanulom meg.De ha mégis rávennéd magad,magold be.
2012. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Idegen nyelven van, és nem érted a szavakat? Vagy magyarul, csak nem érted, és szó szerint kell megtanulnod vagy csak a tartalmát?

Amúgy nekem mindegyiknél kb. ugyanaz a módszerem, felolvasom magamnak hangosan, majd részenként, majd megpróbálom visszamondani. Ha idegen nyelv és szó szerint kell, van hogy felveszem magamnak, és azt hallgatom, hogy a kiejtés jó legyen, de inkább vizuális típus vagyok, úgyhogy ez nem a kedvencem. Meg mindig ahhoz kötöm, hogy hol volt, pl. hogy ez a 2. lapon bal oldalon középen van, ilyenkor csak az a gáz, mikor eszembe jut dogában hogy ott volt ami kell, csak azt nem tudom, mi. :D

Amúgy szerencsére én gyorsan tanulok, és ez a módszer beválik, ha ilyesmit kell tanulnom, de jobb szeretem megérteni, mert így egyrészt hosszabb idő megjegyezni, másrészt 1-2 nap alatt elfelejtem. :D

2012. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem értem a nyelvet ezért jénytelen vagyok szorol szora tanulni,amugy gyorsan tanulok
2012. jún. 8. 18:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Ami nekem mindig bejött, hogyha egy idegen szóról volt szó, hogy kerestem egy hozzá hasonló magyar szót. És amikor vissza kellett emlékeznem, így már megvolt a kapcsolat és gyorsan ment.
2012. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de nem igazán van hasonlo magyar szo ezekhez a szavakhoz
2012. jún. 18. 14:47
 8/11 anonim válasza:
A megtanulandó szöveget leírom egyszer-kétszer majd megpróbálom elmondani.(ha nem megy akkor azt a részét újra leírom)
2012. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MonsterEnergy9774 válasza:

Sorrol-Sorra

Mind egy verset x)

2012. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én mindig mindent lerajzolok! Vagy ha végképp nem érted,akkor megnézed mire hasonlít a hangzása,és azt rajzolod le! De nekem még az is be szokott válni,ha játékos versekbe foglalom a szavakat (lehet,hogy gyerekes,de bevalik :D )
2012. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!