Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon tartok a ZH-któl az...

Nagyon tartok a ZH-któl az egyetemen,2-3 hét alatt milyen módszerrel lehet megtanulni pár száz oldalt?

Figyelt kérdés

elsős vagyok Állam és jogtudományi kar igazgatásszervezői karra járok. Félek az egész vizsgától, a ZH-któl, a beugróktól és a vizsgától is. Ez így kissé félelmetes és a tanulandó anyagmennyiség is .. el akarom végezni az egyetemet, mert kell az a diploma


Hogy lehetne magam motiválni vagy hogy lehetne megtanulni ennyit ? A jegyzetek közel 200 oldalt ölelnek fel + még a könyvek is ott vannak.


Október 26. én jön az első zh,


2011. okt. 11. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Segg kell hozzá meg sok kv

Nem lehetetlen megcsinálni, nyugi

A zh tulajdonképpen egy dolgozat, úgy is készülj rá

és ha hagyj mindent az utolsó pillanatra!!! tanulj végig év közben is!

2011. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen igen nem is akarom a végére hagyni, mert 1 órán 9-10 oldalt is írunk ami nagyon sok. Mondta is nekem az egyik ismerősöm, hogy ha naponta 30 percet tanulsz az elég. csak az első 2 hetet végig lustultam így most az egész 3 hetes anyagot be kell nyalni...
2011. okt. 11. 17:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy leülsz és megtanulod. Majd belejössz. Az első a legrosszabb, de aztán beleázódsz.
2011. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

9-10 oldal? lesz ez még több is, úgyhogy most inkább fel a fejjel :)

meg lehet tanulni, sokan átestünk rajta, és bizony el kell olvasni este az anyagot, hogy zh-ra készüléskor ne legyen annyira ismeretlen. Bár ezt nagyon sokan nem teszik meg.

2011. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bumbi02 ***** válasza:
83%

Október 26.ig még bőven van időd.. Nekem is akkortájt kezdődnek ZH-im, gazd matek,mikroöko, üzleti német stb...

200 oldal nem sok. Okt 26ig két hét van még kereken, minden nap tanulsz 1 vagy max 1,5 órát és sima ügy. Különben se az oldalszámokat kell számolni, mer pl itt van előttem pont a MIkroökonómia könyvem, és csak ebből 105. oldalig kellene megtanulnom. De ennek az első 20-25 oldala elég alapszintü fogalmak, van benn sok ábra, ergo le is van szükülve kb 50-60 oldalra.. Nem kell parázni, csak ZH előtti napon ne tanulj. Végezz mindennel okt 24ig , 25.én pihenés, másnap ZH.. Közvetlen vizsga előtt nem a legjobb tanulni.

2011. okt. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Már akinek. Én gyakran ZH vagy vizsga előtt még aludni se szoktam, egész este tanulok. Ilyen módszerrel lett meg a geometria vizsgám is előző évben. Két napos volt, az első napon a minimumkérdésen elbuktam, és a 10 pontos feladatból 1-et értem el. Másnap ezért szinte maximálisan kellett teljesítenem, és mivel nem akartam vizsgázni megint belőle, fogtam magam és másnap reggelig lényegében megtanultam a könyvet. A minimumkérdésen ezúttal átmentem, 3 feladatrész volt, 5-5-5 lett.
2011. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bumbi02 ***** válasza:
Csak én úgy vallom hogy régen rossz hogyha az ember egy nap alatt akarja megtanulni, amit egy félév alatt adtak le (vagy egy negyed év alatt jelenesetben)mert az ilyen tanulás elég ritkán lesz csak maradandó. másrészt meg könnyebb fokozatosan figyelni, és kicsiket tanulni::)
2011. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ZH előtti napon miért nem érdemes tanulni ?
2011. okt. 12. 22:56
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha nem tanulok ZH előtti napon akkor az 1 nap szabadnapon mindent elfelejtek... :)) miért nem érdeme tanulni ?
2011. okt. 12. 22:59
 10/15 bumbi02 ***** válasza:
100%

mert szerintem nem az az 1 nap fog osztani szorozni.. ha addig nem végeztél tanulással, akkor igazából nem lesz maradandó a tudás.. (főleg ha 1 nap alatt kiesik)... tévedés hogy csak a dogára kell megtanulni a tényanyagot és utána másnap már nem kell. Ezeket nem vizsgára kell tanulni, hanem életre. Volt osztálytársam aki mindig 5ös volt töriből, én néha kaptam 4est is, viszont én elmondtam a 10.es anyagot 12.ben, míg ő max az előző hetit tudta amit bemagolt.


Másrészt sokkal jobb úgy menni dolgozatra, zh-ra, érettségire hogy az ember kipihent, nem pedig 3 órás alvás után, meg olyan nap után hogy 8 órát görnyedt az ember a tankönyv felett... Ez egyéni vélemény, illetve volt egy pszichológiai felmérés hogyha a vizsga előtt még neki állsz tanulni, az amit átnézel vizsga előtt az megmarad, viszont amit előtte tanultál, azok eléggé kiesnek. Az a baj hogy nem tudok erről linket, forrást mutatni, tanárunk mesélte, pont ilyen miatt, hogy ne utolsó pillanatban tanuljunk, mert rövid idő alatt nem lehet tartósra tanulni.

2011. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!