Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódnom kéne amiért a tesóm...

Aggódnom kéne amiért a tesóm ilyet írt vagy nem?

Figyelt kérdés

ma megtaláltam az egyik fuzetét és beleolvastam. találtam valamit benne írva ami egy kicsit aggaszt.

ez van írva:

Fáj elismernem azt aki vagyok,változni akarok,de nem tudok.Néha úgy érzem szeret,de aztán újra csak sírok,mert elragad az érzés amit utálok,de o nem akar elengedni,mindent megtesz,hogy megszerezzen.Ha kiszabadulok eros karjai kozul utánam jon és visszaránt a mélybe,oda ahol o van,azt aarja orokké ott legyek,nem enged el,néha már félek elszokni,hisz utánam jon és elkap.Ekkor fáj a legjobban,amikor utolér és visszavisz.Nem látom a megoldást,hogy hogyan tunhetnék el úgy,hogy tobbé ne találjon meg,hogy milyen messze kell mennem ahoz,hogy orokké megszabaduljak tole.Szeretnék egy térképet ami segít eligazodni,ami megmutatja az utat a boldogság felé,de nem találok.Egykor azon a helyen voltam,de aztán eltévedtem és nem találok vissza.Néha úgy érzem kozel vagyok,de aztán rámtalál és visszavisz.Még segítoi is vannak akik megmutatják neki hol vagyok.Csak magának akar nem torodik azzal én mit szeretnék.Nekem nincs ki segítsen,akibe kapaszkodhatnék,aki megmutathatná az utat.Próbáltam már véget vetni életemnek,de sosem tettem meg,mert valahányszor megpróbáltam láttam egy szikrát a sotétségben amitol úgy érzem egyszer visszatalálok a fénybe.próbálok mindent megtenni annak érdekében,hogy ez sikeruljon,viszont az nem olyan konnyu.


2012. jún. 12. 18:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos aggódni kezdenék :/ Rá kéne jönnöd hogy ki vagy mi az ami újra meg újra "elragadja". Ja és hány éves, fiú v. lány, mert az is sokat számít.
2012. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
14 éves lány
2012. jún. 12. 18:12
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
14 éves lányként szerintem ez csak valamiféle művészet. Nem tudom mennyire erős a kapcsolatod a tesóddal, de ha nem veszed észre rajta azt, hogy depressziós, akkor nincs semmi probléma ezzel a szöveggel. Az is lehet, hogy könyvet próbál írni, vagy ilyesmi :)
2012. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Aki depressziós az boldognak mutatja magát mások felé de valójában szomorú.Én a hugoddal azért elbeszélgetnék hogy valójában mi is az amit te talàltál.
2012. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép dolog más legbelsőbb ügyeiben turkálni.

Ennek ellenére finoman, - ne tudja, hogy tudod, orra alá dörgölni szigorúan tilos!!! - megpróbálhatod a barátságodat, segítségedet felkínálni.

Ha ezt ő írta, akkor azt gondolom, hogy komoly gondolkodású, érett, kifejezetten érzékeny és magányos.


Lehet szó szerelemről, amit akar is meg nem is (fél tőle) , akár kábítószerről is.

De az is lehet, hogy "csak" élénk a képzelőereje, erősen irodalmi a stílusa.

2012. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Mindenképpen azt tudom ajánlani hogy figyelj oda rá jobban. Tehát ha látod hogy rosszkedvű, akkor ne tegyél rá egy lapáttal, hanem inkább próbálj vele beszélgetni. Persze én nem tudom hogy milyen a kapcsolatotok, úgyhogy ezt rád bízom, meg te jobban ismered őt az is biztos.

És mindenképpen próbálj neki segíteni, támogasd, ha olyan a helyzet adj neki tanácsot.

Igazság szerint részben átérzem hogy mit érezhet a tesód, bár nem tudom hogy ő pontosan mire is gondol. Kétségek, tanácstalanság közt nehéz boldognak lenni..

2012. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
14 éves és igy tud fogalmazni?nem lehet hogy ezt csak egy könyvből vette??
2012. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

7/7


Ne nézd le a 14 éveseket! Egy tanár ismerősöm mondta, hogy a 13-14 éves diákok jobb fogalmazásokat írnak, mint egy tizenegyedikes/tizenkettedikes diák...

2012. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

14 évesen, sőt, még később is, rengeteg hasonlóan borongós dolgot írtam én is.

Ez ebben a korban teljesen normális.

Egyszerűen most ilyen korszaka van, szerintem nem kell érte aggódni.

Az meg iszonyú nagy butaság, hogy a depressziósok boldognak mutatják magukat.

Ha tényleg az lenne, azt észre lehetne rajta venni.

Egy szó, mint száz, kamasz korban ez nem hogy természetes, hanem nagyon is jellemző.

Ja, és mások intim dolgaiba belekontárkodni tényleg nagyon csúnya dolog, többször ne tedd.

L/25

2012. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
tudom,hogy nem szép dolog,és nem igazán hiszem,hogy ez a kamaszkor félek ennek nagyon koze van ahhoz,hogy egyszer észrevettem a csuklóján sebeket,nem mondta el miért csinálta,de megmondtam neki,hogy tobbet ne csinálja mert szólok anyjának.
2012. jún. 13. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!