Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a lányotokat?

Ti elengednétek a lányotokat?

Figyelt kérdés

17 éves lányom van, a Balatonhoz akarnak menni augusztus utolsó hetére néhány barátjával.Már 7 éve egy osztályba jár a legtöbbel, ismerem is őket, viszont rajta kívül csak 2 lány lenne, és 8-9 fiú. Az egyik srác nagypapájának házában lennének Füreden. A legidősebb srác 23 éves, a lányom azt mondja, hogy ő normális gyerek, sportember, megveti az alkoholt, és a többi most nagyon menő dolgot is, szóval szerinte rendet tartana. A lányom egyébként többnyire megbízható, nem züllött, barátja sem volt még, jár bulizni, de mindig telefonál, mikor odaér, közben is, és mikor indul haza, vagy néha én megyek érte. Nem szokott berúgni, nem füvezik, semmit nem látok rajta, mikor hazajön ( mindig felkelek, mikor telefonál), beszélgetni is szoktunk. Néha nem időben érkezik, de akkor előtte telefonál, hogy maradhat-e még. Az iskolai jegyei nem a legjobbak, de ebből sosem volt probléma. Itthon sokat segít nekem, ritkán zördülünk össze. Még sosem engedtem el több napra egyedül, SZIN-re akartak menni, de oda nem engedem, bár az valamennyivel másabb is szerintem. Köszönöm előre is a véleményeket, tanácsokat.

43N


2012. júl. 1. 14:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nyugodtan elengedheted. Én húgom is hasonló a lányodhoz ugyan az jellemző rá szinte azzal a különbséggel hogy neki már van barátja meg egy évvel fiatalabb. De a szüleim mindig elengedik mindenhová ha tudják hogy kikkel és pontosan hova mennek. Én húgom is 2 hét múlva megy majd le Balatonra a barátaival mivel én a fele társaságot ismerem és tudom hogy megbízhatóak, meg van ott egy rendfenntartó akkor biztos nem lehet gond. Én szüleim így elengedik őt én fogom levinni a társaság felét autóval hogy tudjam hogy hol lesznek mint lesznek. Szerintem már kicsit el kéne engedned elvégre ha azt szeretnéd hogy a kapcsolatotok jó legyen továbbra is akkor már kicsit meg kéne bíznod benne.
2012. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%

Az istenért is!! 17 éves!

Szerinted nem látott még alkoholt? Vagy attól tartasz, hogy lefeküdne a barátjával? Lehet már meg is volt...


Hadd bulizzon egy kicsit, mikor érezze jól magát? 40 évesen?? Ha valami hülyeséget csinálnak, hadd tanuljon a hibáiból. Nem foghatod az örökkévalóságig a kezét...

2012. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
1%
Komolyan, úgy beszéltek, mintha az a 17 év olyan sok meg nagy lenne! GYEREK! Na, ezért van manapság sok 14 éves terhes, mert már egy 17 évest is felnőttként kezelnek... Ja, mert akkor nem "modern" szülő, mi? Szánalmas.
2012. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%

A lányod valószínűleg itt fogja elveszteni a szüzességét,ha eddig még nem tette, ezzel nincs is baj csak utána is maradjon normális és megbízható ne kallódjon el.Pia biztos lesz, teljesen fölöslegesen áltatod magad, hogy nem fog inni, ha eddig nem is ivott majd most bepótolja.

Az meg, hogy a 23 éves fiú megveti az alkoholt elég béna szöveg.

Engedd el de ne várd el tőle, hogy angyalként viselkedjen.

De naponta elég ha egyszer max kétszer beszéltek, elvégre szórakozni mennek, kikapcsolódni, nem kell őt ennyire ellenőrzés alatt tartani.


A kérdésre is válaszolva igen elengedném.

2012. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%

17 éves, ahogy írod nem is egy buta lányocska, akit könnyen belevisznek olyasmibe amit nem szeretne. Igen, biztos lesz alkohol, bulizni is fognak. De semmi olyat nem fog csinálni amit egyébként mikor otthon elmegy bulini ne csinálna. Nem idegenekkel megy el, hanem a barátaival, akikkel vigyáznak egymásra.

Én egy évve voltam öregebb mint most ő, mikor a barátommal és az ő barátaival elmentünk nyaralni, ugyan így vízpartra. Hárman voltunk lányok, és volt 6 fiú. Nem történt semmi, ami bármilyen rossz hatással lett volna bárkire. Nap közben fürödtünk, vizibicikliztünk. Este sütögettünk, és igen, alkohol is volt. Nem volt nagy lerészegedés, én egyébként sem iszom, ott sem tettem. A szüleim megbíztak bennem, minden nap telefonáltam 2x, reggel este hogy minden rendben van, elmeséltem mik történtek, mit tervezünk aznapra. Ennyi.

Nyugodtan elengedheted, semmi baja nem lesz.

2012. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
26%

"csak 2 lány lenne, és 8-9 fiú"


Huha! Ott akkor lesz egy kis gang-bang. :) :)

Majd videot is kérünk róla. :)


Egyébként ez a "jóravaló -sportember", duma csak kamu.

Lesz ott minden csak szolid viselkedés nem.

2012. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem elengedheted. Alkoholt, cigit gondolom már látott, sőt lehet, hogy már próbálta is, nem tudom ezért nem akarlak ezzel idegesíteni.

Ha elég józan gondolkodású, akkor a fiúk úgyse tudják belevinni olyan dolgokba, amit ő nem akar.

Kb. én is ilyen idősen mentem először a barátnőmmel a Balatonra. Nem volt semmi olyan, amit szégyellnem kellett volna.

2012. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy elengedném!

Mindjárt felnőtt, valamikor ezt is meg kell tanulni!


Minket már 11-12 éves korunkban barátokkal is elengedtek Balcsira egy hétre, és már 7 éves koromtól jártam táborozni...

Biztosan nem lesz semmi baja, és igenis meg kell tanulnia azt is, hogy ha ott felmerül valami, meg kell oldani, nem lehet a szülőhöz rohanni.

Végül is egy év, és felnőtt, elég ciki felnőttként találkozni először az önállósággal, az addigi teljes burokban tartás után...

Ez egy jó alkalom arra, hogy veszélytelenül "gyakorolja" az önállósodást. És pár nap nem a világ, végső soron meg, ha nagyon nem jó valamiért ott, haza tud menni.

2012. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%
Szinre nyugodtan engedd el, az ő korosztálya van többségbe, tucatnyi rendőr van. Én múlt évben mentem, de borzalmas volt, mivel én nem iszok csak tépek, és aza hely annyira drogmentes, hogy már rosszuléreztem magam. Nem jellem ző rá nagy díbolás, rendes hely
2012. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
75%
17 évesen már igen.
2012. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!