Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyűlölöm, hogy mindent ennek...

Gyűlölöm, hogy mindent ennek kell alárendelnem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztusban megyek nyelvvizsgázni. Heti 2 nyelvórám van és ezekre az órákra rengeteget kell tanulnom. Másra alig marad időm. A barátaim is hívtak le a tóra de nem mehetek velük mert tanulnom kell. Rohadtul elegem van, már a sírás kerülget. Apám is ordítozik velem, hogy miért nem csinálok mást is. Nem tehetek róla, hogy ilyen bamba vagyok és ennyit kell tanulnom. Egyedül anyukám támogat mert ő erőlteti ezt az egész nyelvvizsga dolgot. Tanulás, tanulás, tanulás még nyáron is! Elegem van! Akármennyit tanulok nem megy a nyelv sem....


2012. júl. 3. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan barátod, barátnőd aki tudna segíteni? Esetleg vele beszélhetnél azon a nyelven, amit tanulsz, nem pedig magyarul, és akkor így el is tudnátok menni valahova, mert közben gyakorolnál.
2012. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga most átok, de amikor nem kapsz elég pontot a felvételin, vagy nem kapod meg a diplomád, mert bent áll a polcon még évekig, akkor meg azt fogod érezni, hogy "miért voltam olyan hülye, hogy nem csináltam meg akkor, amikor még volt időm tanulni,és nem kellett még napi 8-10 órát dolgoznom mellette, vagy egyetemi vizsgákra készülni, vagy államvizsgára". Mindennek meg van a jó és rossz oldala. Attól függ, hogy most hogy érzed magad, hogy melyiket nézed. Nyelvet tanulni nem csak a papír fölött ülve lehet. Nézz azon a nyelven filmsorozatot adott nyelvű felirattal,, chatelj másokkal a neten azon a nyelven, fordíts dalszövegeket! Találd fel magad. Attól hogy szarul érzed magad tőle, még jobb nem lesz.
2012. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nagyon elfáradt már az agyad és ezért nem megy? Tarts 3 nap szünetet, aztán újra láss neki. Apukádnak meg mond meg, hogy fontos neked ez a vizsga és legyen szíves, ne nehezítse a dolgodat az ordibálásával. Milyen nyelvvizsgára mész? (euro, telc, egyéb?) Én most májusban tettem le a középfokút (B2) az euroexamnál.
2012. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amit tudok ajánlani, hogy a típus feladatokat nézd át. Ha akarsz, írj privátot és leírom, hogy kb. mikre számíthatsz.
2012. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért nem megy a tanulás, mert nem tudsz lazítani. Be kell jól osztani az időt, és mindenképp menj fürödni (ebben a dög melegben pláne), mozogni, levegőre...

A másik: felül kéne vizsgálni a tanulási módszeredet, mert lehet, hogy azzal van a baj, nem tudsz hatékonyan tanulni. A könyv fölött görnyedezés nem egyenlő a tanulással, amire egyébként is csak limitált ideig képes az emberi agy. Vagyis tanulj egy órát, menj le a haverokkal fürödni a tóra két órát, gyere vissza, megint tanulj egy órát, aztán zuhanyozz le, hallgass egy kis zenét, kapcsolj ki, majd jöhet az újabb tanulás... Csak így fog menni.

Viszont: a nyelvvizsgáért még hálás leszel egyszer, szóval fogd fel inkább jó dolognak, mert az! Megéri a befektetett munka! Kitartást neked!

2012. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na, azért ezt így nem lehet csinálni. Ha hívnak a barátaid, menj csak el velük a tóra, és ne gondolj a nyelvvizsgára meg a tanulásra, csak élvezd, amit csináltok. milyen nyelven tanulsz? Közép vagy felsőfok? Vedd figyelembe, hogy a nyelvvizsgán nem kell, hogy mindent tudjál, típusfeladatokat gyakorolj, és rájössz majd, hogyan kell megoldani őket. Ja, és ne csak ülj a könyv fölött, hanem tölts le sorozatokat, filmeket az adott nyelven, nagyon sokat segít.
2012. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Menj csak el a tóra. Egy hónapig lehetetlen egész nap tanulni,nem hatékony és ezt most is érzed. Sokkal többet ér,ha mellette pihensz és szórakozol is,és amikor oylan lelki állapotban vagy,hogy tudsz koncentrálni neki ülsz 1-2 órára. Egész nap lehet ülni az iróasztalnál egy hónapig,de nem sok haszna lesz:)
2012. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy néha tarts egy kis pihenőt. Milyen nyelvvizsgára készülsz? Szóbeli, írásbeli, közép, emelt, angol, német, valami más?


Rengeteget tud segíteni, ha vannak kidolgozott témáid, kidolgozott feladataid, általában feladatokat be lehet szerezni valahonnan, megkérdezheted róla a tanárodat. Ha pedig kidolgozod a témákat, amik ott felmerülnek, nem érhet meglepetés (szóbeli esetére mondom). Ha valamelyik ismerősöddel az adott nyelven beszélgetsz, vagy tudsz valakiről, aki már lenyelvvizsgázott, megkérdezheted a tapasztalatairól. Akár engem is, nemrég nyelvvizsgáztam, közép angol, origo szóbeli, TELC írásbeli.


Sok sikert, én is csak azt tudom mondani, hogy később rengeteget számít. Felvételi, állás, stb. ... És ha rendesen felkészülsz, hidd el, nem fogod azt érezni, hogy a pénzt az ablakon hajítottad ki!

2012. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én novemberben nyelv vizsgáztam tavaly egy hónappal előtte szóltak ,hogy nekem is mennem kell tehát elve ennyi idő alatt bekellet hoznom a lemaradásom (a többiek 1,5 évik készültek rá bár most már nem értem minek)nekem is heti 2 nyelvórám volt 2-3 óra egy huzamban (mondjuk én tanárhoz jártam két helyre is) a kettő közé beraktam egy olyan programot is amit én szerettem volna és egy "szabad" napot szinte mindig 6 körül értem haza először és én örültem volna ha ennyi időm van rá tehát az időt próbáld jobban beosztani és nem tudom ismered-e de:8 óra munka 8óra pihenés,8óra szórakozás ....stb sok sikert hozzá
2012. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Néha kell egy kicsit pihenni is, ha túl sokat tanulod szünet nélkül, az még roszabb. Ahogy előttem is írták, ne csak a könyv fölött ülj, hanem pl. nézz DVD-t eredeti nyelven, abból is sokat lehet tanulni :)
2012. júl. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!