Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek a 18...

Szülők! Ti elengednétek a 18 éves lányotokat a 25 éves barátjával nyaralni egy hétre? Vagy akár csak 1-2 napra?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 13:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha kellőképpen ismerem a fiút, rendes, megbízható, akkor igen, elengedném 1 hétre!
2012. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Megmondom őszintén, hogy 18 évesen bárhová engedném. Persze tiszta ideg lennék egész idő alatt, amíg nem ér haza, de elengedném.
2012. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az előttem szólókkal,elengedném,és izgulnék érte,de ez szerintem 30 éves korában is így lenne(mármint az izgulás):D
2012. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krisztivan ***** válasza:
83%
18 évesen már kell,hogy tudjon felelősséget vállalni magáért.Igen ,elengedném.Most menjen amíg van rá lehetősége:-))
2012. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

18 éves korában elengedni????? Oda meg, ahová akar.

Nem 14-16 évesekről van szó.


Persze félteném, de ha addig nem tudtam megnevelni arra, hogy normális társat válasszon és felelősen gondolkozzon, akkor már késő és azzal, hogy nem engedem el, a problémát még nem oldottam meg.

2012. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
HAHÓ! Már nagykorú!
2012. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

elengedném de ettől a nagykorú dumától rosszul vagyok..:)


Nagykorú ahan és mit eszik, miből megy nyaralni?


a nagykorú nem önálló....


Teljesen más, és addig a szülő dönt...


21 évesen lettem önálló nagykorú és még akkor is aggódtak értem, 18 évesen sajna nem sokra mész a nagykorúsággal...

2012. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 tesseract válasza:

Én 17 éves koromban lettem önálló, szöktem a szüleimtől; dolgozni, háztartást vezetni, tanulni felnőttként sem leányálom. Levelezőn is érettségiztem, mert máshogy nem volt lehetőségem (emelt szintűm is van), most főiskolára járok (szintén levelező, biológia szakon) OKJ képzésre készülök, és mellette dolgozok. Még nem vagyok 22... Azóta a párommal élek, és köszönjük, nagyon jól megvagyunk.

Természetesen ehhez kell egy felfogás, amit vagy megtanítottál a gyereknek, vagy meg van benne, de a szimpla életösztön is előhozhatja. Én úgy tartom, hogy amíg megtehetem, hogy vigyázhatok és segíthetem a gyermekemet, addig csinálja meg az összes lehető hülyeségét. Elmondhatom, hogy "hát gyerekem, hülye voltál", de anyai szeretetből, és puszta jóérzésből segíteni fogok neki felállni. Önmagunk példájával járjunk elöl, és ne csak mondjuk, hogy "nem ehetsz cukrot", ha mi két marokkal esszük. (Remélem ezt értitek!)

Azt maximálisan elismerem, hogy a 18 év nem azt jelenti, hogy önellátóvá avanzsált, de attól ne kezeld pisiként. Ahhoz már épp elég érettek, hogy ép ésszel meggyőzhetőek legyenek. Ha nem lehet, íme egy jó tanács: engedd el. Kövesse el a hibákat, de tudja, mindig legyen tudatában, hogy a szüleire számíthat! Persze ezzel nem azt mondom, hogy minden jött-menttel el kell engedni, de engedjetek teret neki. Már 16 éves kortól (jogszabály szerint!!!) ha önszántából hagyja el a szülői házat, nem vihetik vissza akarata ellenére. 18 évesen nagykorú, senki és semmi nem tarthatja vissza. Inkább egy fiú, mint egy "mecénás"!

2012. aug. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha a fiút jól ismeritek, megbízható nyugodt szívvel elengedhető lányod mivel, hogy nem a barátnőkkel megy ha nem a barátjával akivel feltételezem nem tegnap találkozott először. De a legfontosabb, hogy a lányodban bízzál te ismered a legjobban őt. Vele beszélj meg mindent, persze ha szerelmes az ember akkor vak is tud lenni. Én mindenképpen elengedném, csak tudjam hova mennek mik az elérhetőségei mobil-köldökzsinór. Nem mondom, hogy minden nap fel kell hívni de legyen lehetőség a kapcsolatot tartani vele. Hagyni kell, hogy ő jelentkezzen be.

Egyszer ezt is el kell kezdeni :) Biztos agyon izgatnám magam míg nem jelentkezik be. De ha túl vagytok ezen az egy héten utána már könnyű lesz elengedni. További szép nyarat!

2012. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Felnőtt embert korlátozni a szabadságában nem bűncselekmény? :)

Csak viccelek, 5 éves lányom van, szerencsére nálunk még nagyon soká merül fel nálunk ez a kérdés.

2012. aug. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!