Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők hány évesen engednétek...

Szülők hány évesen engednétek a gyereketeknek köldökpiercinget?

Figyelt kérdés
most 14 vagyok és nagyon tetszik,jövőre a ballagásomra szeretnék csináltatni,és érdekel,hogy kb a szülők ezt,hogy fogadnák.
2012. aug. 1. 13:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%
18 fölött azt csinal magaval amit jonak lat. Addig nem.
2012. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krisztivan ***** válasza:
92%
Vissza az agarakkal!Nem írtam rosszat!Mind ez velejárója és szeretném ha a gyerekem tisztába lenne vele!Ne akadj ki,ha véleményt kérsz akkor viseld is,amúgy felnőttesen:-))
2012. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a bőrét tőlem örökölte (extra érzékeny, hegdaganat képzésre hajlamos), akkor nem engedném meg, mert nagyon rosszul járna vele, és irtó csúnya lenne. Ha normális a bőre, akkor olyan 16-17 évesen, de akkor is megpróbálnám lebeszélni róla, mert túl sok olyan terhest láttam, akinek a piercing helyén "napocska" alakban szétrepedt a bőr, szóval hosszútávon nem jó befektetés.
2012. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem is magával a ténnyel lenne bajom, hogy a lányom ezt akarja, hanem azzal, hogy elég veszélyes üzem a köldökékszer. Ha nincs megfelelően ápolva a seb, pillanatok alatt elfertőződhet, vadhúsossá válhat, komolyabb esetekben akár hashártyagyulladást is okozhat. Ez utóbbi néhány esetben halálos kimenetelű is lehet. Tavalyelőtt egy ismerős lány pont emiatt került kórházba.

Én személy szerint megengedném, de csak akkor, ha már gimnazista.


27N

2012. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
én 17 éves vagyok és van köldök pc-m és hát hál istennek egyszer nem gyulladt be :)
2012. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

14 évesen engedném. tekintve, h nem arcon van, nem annyira "tenyérbemászó" dolog, h belekössenek iskolában,utcán stb.

ha meg komolyabb helyre kell mennie, oda úgyis úgy öltözik, h nem lesz kint a köldöke.


közönséges?? miért, mi az ami nem közönséges? a miniszoknya talán nem közönséges?

2012. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

14 evesen szerintem mar oke a koldokeben/fuleben. 16 eves koratol engednem, ha a kezebe szeretne, mas testreszekre 18 eves koratol, ez foleg az arcara vonatkozik. tetovalast ugyszint' 18 eves kortol, de jobban orulnek, ha azzal picit varna utana is, olyan 20-22ig, hogy tenyleg atgondolja, mit, miert es hova. persze ekkor mar nem tilthatnam. fultagitot 16 eves koratol, de max. 8miliset, az allitolag meg visszaforr, nem szukseges a mutet, ha nem akarja tovabb viselni.


17/L, egyik fuleben 2 piercing, tetovaltatni egyetemi evei alatt/utan kivan (a csigolyait halvanybarna pontokkal "megjelolne" emleket allitva egesz az gyerekkorat vegigkisero gerincferdules elleni harcnak), kezpiercingen gondolkodik, rasztahajon szintén.

2012. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én 14 voltam amikor csináltattam, most 21 vagyok, és soha nem volt begyulladva, semmi bajom nem volt vele. Megfelelő méretű ékszert kell venni, és nem fog beleakadni semmibe :) Egy köldökpiercing nem látszik, azt te látod, meg az emberek a strandon, és ha egyszer megunod kiveszed :) Ha egyszer lesz egy lányom és szeretne, inkább megengedném neki minthogy magánakcióba kezdjen és megcsináltassa "ismerőssel". Nekem is van, ezért képmutatásnak érezném tiltani, bár 14 éves kor előtt nem engedném.
2012. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Én 14 vagyok és megengedték...és senki ne mondja hogy felelőtlenek mert folyamatosan engem pátyolgatnak: D
2012. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt már róla szó, de én lebeszéltem róla a lányom. Versenyszerűen balettozik, tehát esélye se lenne arra, hogy normálisan begyógyuljon.


Egyébként 16 éves kora alatt nem, és az után is a saját pénzéből.

2012. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!