Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tudják az ilyen gyerekek...

Tudják az ilyen gyerekek szülei, hogy milyenek a gyerekei?

Figyelt kérdés

teljesen felvagyok háborodva!

4 (jól szituált, jól öltözött,tiszta,jó biciklivel)12-14körüli srác,már messziről kiabált egy velük szembe jövő idős asszonnyl,hogy:

isten adja,hogy dögöljön meg a macskád,de büdös vagy ,mikor fürödtél utoljára?stb.

én kisfiammal az út túlodalán.

de felnőtt létemre,nem mertem akárcsak szóban is segítségre kelni.

ha megtudnám, hogy viselkedne a fim (mégcsak 1éves),hát bizony jól elverném, vagy nem is tudom mit csinálnék.

tényleg!mit lehet csinálni?és ez rajtunk múlik milyen lesz a gyerekünk?sajnos szerintem nem.

hát nem térek magamhoz


2009. júl. 19. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Én azt látom, hogy borzasztóan viszi a társaság a kölyköket, és bandában sok olyan dolgot megcsinálnak, ami egyedül eszükbe sem jutna. Nem mellesleg itt a nyár, és halálra unják magukat, náluk látszólag gyengébbel nagyfiúsnak tartják így szemétkedni.

Az én fiam is egyéves, és elképedve szoktam látni a hasonló jeleneteket. Káromkodnak, isznak (!), cigiznek, kiabálnak az utcán, beszólogatnak nőknek, fiatalnak, idősenek, mindegy. Azt hiszik, elég nagyok ehhez.

Hogy mit tehetünk, hogy a miénk ne jusson idáig? Max. annyit, hogy próbálunk példát mutatni, és amíg dönthetünk arról, hogy hová járnak szabadidejükben, igyekszünk olyan elfoglaltságokat megszerettetni velük, ami nagyon-nagyon eltér az ilyen bandázástól.

Szeretném, ha majd egyszer sikerülne jó iskolát választani, szerintem az sokat jelent. Nem úgy értem, hogy nívósat, ahonnan az egyetemek jövendő hallgatói kerünek ki 95%-ban, hanem olyat, ahol vannak még szabályok. Hátha van ilyen. Hátha sikerül megtalálni.

De szerintem sem rajtunk múlik minden. Eljön az az idő, amikor nem mi leszünk a példák a gyerekeinknek, hanem a kortársaik. Na, az a pont az, amikor jó, ha normális emberek veszik körül a gyereket, akiknél nem ez a pofátlankodás a menő.

2009. júl. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát te is szégyelheted magad. Felnőtt létedre elsunnyogsz és itt adsz hangot a felháborodásodnak. Engem az háborít fel, hogy a gyerekedet elvernéd, de te magad nem állsz ki másokért. Ne haragudj, de tőled mit tanulna a gyereked? Az elesettet nem kell megvédeni, viszont ha megtörtént a baj, akkor jól verjük el azt, aki beszólt/bántott?
2009. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

No comment.

Ne tudd meg nekem milyen társaságom volt a hétvégén.. Ha elore tudom, akkor inkább maradok itthon és soha ki nem mozdulok a lakásból!

Nem tudom, ezek hogy engedhetik ezt meg maguknak.. Hogy lebeszéljék az idoseket, hajléktalanokat, más nemzetet vagy más rasszokat. Hogy jonnek ok ehhez? Ezt még maga az Isten sem tehetné meg, nemhogy ilyen hulyegyerekek.

Tipikus tindédzser duma meg viselkedés.. az a "berúgok vazze' oszt' én vagyok a király" .. Szerintem itt nem a szulo a hibás.. Lehet, hogy egy kicsit.. de semmiképp sem teljesen!

Én is tinédzser vagyok még, de ilyet nem tudnák csinálni.. Inkább levágom a saját kezem!

2009. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mentségemre legyen,40kg vagyok 150cm-vel.ezek a "gyerekek" nagyobbak nálam.sodorjam esetleg bajba még az én kisfiamat is?hogy fellökik a babakocsit, vagy kitudja mit csinálnának.
2009. júl. 19. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Na igen, mentséged neked van. Nem mondom, a 40 kg jó ok. Tudod az a probléma, hogy a kérdésedben leírad, hogy elvernéd a gyerekedet, ha ilyet tenne. Ahhoz nem vagy túl könnyű? Ott és akkor elsunnyogtál és itt háborogtál.

Szerintem te nem vagy egyenes, tartom a véleményem, ami biztos az elevenedbe vágott, ha ennyire le lett pontozva.

2009. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én soha nem szoktam pontozni a válaszokat.

oké, ez a véleményed rólam, de a srácokról?

2009. júl. 20. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

valószínüleg két lehetőség van: a szülők nem tudnak róla, hogy ilyen a kisfiuk, mert otthon ő a mama kicsi fia, aki szent és sérthetetlen...ezek a gyerekek el vannak kényeztetve, az szüleik azt hiszik, hogy tökéletesek, de közben meg lenéznek másokat és mérhetetlenül gonoszak...úgy gondolom, rossz nevelést kaptak, az elkényeztetés nem épp a nevelés legjobb módja


a másik lehetőség, hogy a szülők tudják, milyenek a gyerekeik, de nem igazán érdekli őket, sőt, lehet, hogy a szülő is olyan, mint a gyereke(az alma nem esik messze...)

2009. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én kiegészíteném egy harmadik lehetőséggel: a gyerekek amúgy normálisak, de bandában menőzve "meghülyülnek" és olyanokat tesznek, amiket nem tennének. Sajnos fordult velem is elő olyan, hogy tettem olyat, amit egyedül nem mertem volna. nem vok rá büszke
2009. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

14:37-esnek igaza van. Mikor "bandában" vannak, az egyik kitalál valami rosszat, a többi pedig csinálja utána.Elég csúnya dolog volt ez.Főleg azért mert nem tisztelik az idősebbet.Nem tudom, ismeri-e a szülei.Én ilyen helyzetben szólnék a szüleinek.Mert ez szerintem nem normális dolog.

De hát ide jutottunk.

2009. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!