Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mi a véleményetek egy...

Szülők! Mi a véleményetek egy olyan kamaszlányról? Mennyit engednétek meg neki?

Figyelt kérdés
Aki 12 éves, az osztály legrosszabb tanulója (4 tantárgyból 3-as a többiből 4-es vagy 5-ös), szabadidejében sokat rajzol, az animék a piercingek és a tetoválások megszállottja (de nincs tetkója se piercingje), stílusban vonzódik az emokhoz és a scenekhez, de tudja, hogy már rég kimentek a divatból, szereti a metál és a kemény rock zenét, öltözködésben gyakran fekete szűk farmernadrágot hord színes pólóval és ugyanolyan színű cipővel, megszállottan gyűjti az Andy Biersack-es illetve Black Veil Brides-os cuccokat, az anyjával jó a kapcsolata, de az apjával nem annyira, régebben sokat veszekedtek. Segít a házimunkában elég sokat (konyha rendberakása, a saját szobáját ő takarítja és a 3 és fél hektáros kert egy kisebb részét ő locsolja, meg a gyümölcsfákat néha), sokat csavarog a barátnőivel a városban, és sokat káromkodik, sminkel (szemceruzát és szempillaspirált használ), festi a körmét (általában fekete vagy vörös, néha kék). A lány amúgy csendesebb otthon, sokat sír, mert kiközösítik, de a vároosban ennek semmiféle jelét nem mutatja. A városban vidám és magabiztos, de csak ha a barátai körülveszik. Ha nincsenek körülötte a barátai, akkor csendes, visszahúzódó és elkerüli a társaságot, inkább zenét hallgat. A buszon is zenét hallgat, mert fél, hogy a háta mögött ülők róla beszélnek, őt nevetik ki. Nem pasizik, de inkább az emo fiúk jönnek be neki. A haját később szeretné festeni (színes tincseket szeretne bele úgy majd 13-14 évesen) Mi a véleményetek egy ilyen lányról? Mennyi dolgot engednétek meg neki? (pasik, smink, köröm stb...)
2012. aug. 11. 19:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt Te magadról írtad? Nem úgy tűnik, mintha egy szülő írta volna. De mivel még csak 12, szerintem ennyi bőven elég neki ;)
2012. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen magamról írtam :D Érdekel, hogy más szülők hogyan nevelnének engem :D
2012. aug. 11. 19:44
 3/29 A kérdező kommentje:
Ja azt szeretném még mondani, h nem vagyok pics@ sose hordok márkás dolgokat (jó nekem egy 3000 ft-os kínai cipő, mint egy 15000 Ft-os converse) és a káromkodást is meghagyom pl a baráti körömbe, facebookra és a suliba otthon, kisgyerekek előtt sosem káromkodok, pedig én aztán tudok :D
2012. aug. 11. 19:50
 4/29 anonim ***** válasza:
43%
Azt gondolod olyan menő hogy káromkodsz?Meg anime szarságokat nézel?Tetkók meg piercingek megszállotja vagy?Emo fiúk meg mellé rock zene?Szánalmas vagy.De még kinőheted.
2012. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Pont olyan vagy, mint bármelyik útkereső 12 éves. :)

Meglepett, hogy helyesen írsz, ami pl nem szokás ebben a korban. Nem vagy te olyan rossz, amilyennek leírod magad, csak serdülsz, és ez ezzel jár. Ha nem cseszed el magad pár év alatt (tetkó, piercing, meg a többi idétlenség), akkor teljesen normális felnőtt lehet belőled.

Úgyhogy hajrá, tanulj, rajzolj, hallgass zenét, csak magaddal ne csinálj semmi olyat, amit később netán megbánnál. :)

(egy 3 gyerekes anya)

2012. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Az emokat pont akkorra szerettem meg, mire kimentek a divatból, kb 3 éve szeretem ezt a stílust, de nem nézek ki úgy, mint egy emo :D Helyesen meg mindig is helyesen írtam. Nekem a tetkókkal piercingekkel nincs bajom, de én csak akkor csináltatnék magamnak, ha minimum 4 éve ugyanaz tetszene, de a szüleim az iylet nem engednék (idézem apámat: Ha mersz magadnak tetkót csináltatni én esküszöm a homlokodra tetováltatok egy f@szt!!! AMúgy feszültséglevezetés miatt káromkodok. Jobb, mint a vagdosás (régebben vagdostam magam)
2012. aug. 11. 20:17
 7/29 A kérdező kommentje:
Amúgy animéket nem azért nézek, mert menő lenne. Nem is menő itt nálunk, de mind1. Babakorom óta animéket nézek. Anyámmal együtt néztünk Dragon Ballt vagy micsodát éveken át, alsós koromban InuYasha-t Kukucskát, Caleido Star-t, Vadmacska Kommandót és ilyesmiket néztem, kb egy éve meg rákattantam a Narutora, és ha naruto akkor jön a Naruto Shippuuden is, meg a Bleach, a Soul Eater és nem rég fejeztem be a Death Note-ot.
2012. aug. 11. 20:33
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

nekem 10.5 éves a lányom de hozzád képest sokkal gyerekesebb

mármint mer gyerek maradni és nem akar felnőttet játszani


szerintem te se akar még olyan nagylánynak látszani

12 évesen inkább gyerek vagy még mint tini

pont annyit engednék meg neked mint a lányomnak majd

barátnőhöz átmehet ott is aludhat ők is jöhetnek akár itt is aludhatnának

pasi nincs és remélem nem is lesz jó ideig

"csavargás" mértékkel és időre haza jönni !!!

smink 12 évesen hova már????

és ami a káromkodás illeti -- már nem haragudj de nem szégyelled magad miatta?

soha nem volt menő dolog pláne nem egy lánytól


miért akarsz öregebbnek kinézni mint ami vagy ???


ami az aminékat illeti pl a Narutoban mi fogott meg mi a mondanivalója ?

és a többinek ? nem csak nézni hanem értelmezni is kell


én is szeretem őket de én már értem is

2012. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
hát sokat csak kiskoromban láttam sokat elfelejtettem. A Narutoban megfogott a történet és a humor, meg igazából mindenért szeretem. És sztem nem kell lehordani. Az h kihúzom a szememet nem a világvége. Az meg, hogy káromkodok tudja anyám is apám is. Nem értem, hogy miért baj, nem menősködök vele, hanem le vezeti a feszültséget. Furcsa, hogy egy fiúba nem kötnek bele ilyesmiért, de a lányoknál már rettenetes bűn az ilyesmi. Én nem mindenhol káromkodok, ezt is mondtam már. Amúgy is... Manapság a gyerekek első, második osztályban kezdenek káromkodni (jól tudom, hiszen van egy öcsém, aki 8 éves). Ja és tényleg nem kéne a sminkért k***ának hinni, mert igazából elég fiúsan öltözködöm, anyám ezen szokott kiakadni, hogy nem öltözködöm elég nőiesen. És nem szeretnék felnőttnek tűnni. Csak sajnos sokan azonnal ezt a következtetést vonjátok le, ha valaki festi a körmét stb.
2012. aug. 11. 21:46
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Remélem nem gond, hogy nem vagyok szülő, még csak egy 15 (és fél)éves tinilány, de szeretnék válaszolni :)

Először is, nem bírom ki, hogy ne kérdezzem meg, "régebben vagdostam magam" --> atyaúristen. még csak 12 vagy, mikor volt az a régebben???

Egyébként én nagyon-nagyon szeretem a 2000-es generációt (tehát a nálam 3 évvel fiatalabbakat, jelenleg 11-12 éveseket), mert akiket én ismerek, mind nagyon aranyos KISgyerekek.

Ilyen jegyekkel nem értem, hogy lehetsz az osztály legrosszabb tanulója. Szerintem ez nem rossz, teljesen átlagos.

Az emo és scene stílus nem jön be, de nem is tudok róla sokat, szóval ezt az egész részt nem kommentálnám.

A piercingekkel és tetkókkal semmi gond sincs, amennyiben még vársz pár évet rájuk. :)

Smink az szerintem korai még 12 évesen, én tipikusan olyan nagyon lányos mindennap sminkelős-műkörmös-ruhamániás lány vagyok, 12 évesen még sem sminkeltem, talán úgy egy éve, hogy rendszeresen, mindennap sminkelek (szóval kb 14,5 éves korom óta)

Körömfestéssel semmi gond szerintem, bár a fekete és vörös elég erős színek, de ha neked az tetszik...

Arra pedig, hogy 12 évesen sokat káromkodsz, hallod igazán büszke lehetsz. Undorító, ahogy már az 5-6 évesek is olyan szavakat használnak, amiknek én annyi idősen nem is tudtam a jelentését. Igen, lehet, hogy több vagy, mint 6, de 12 évesen ugyanúgy nagyon csúnya, egy nálad pár évvel idősebb szemében meg csak egyszerűen nevetséges, a még idősebbeknek pedig megbotránkoztató. Igen, persze azok közül a 12 évesek közül, akiket bírok, ők is szoktak káromkodni, de leszólom őket, hogy nemááár. Én is szoktam, de nem "sokat", csak ha épp véletlen kicsúszik. Ha már minden második szava az valakinek, hogy b.zdmeg, az nagyon gáz, bár gondolom, ez 12 évesen még nem felfogható, én is azt gondoltam, hogy milyen nagy vagyok, ha gyakran káromkodom mások előtt.

13 évesen korai még a hajfestés, sőt, 14 évesen is, bár pár tincs még oké, de 14 évesen. Teljes hajfestést 15-től engedném a saját gyerekemnek, de csak akkor, ha tud mondani normális indokot, hogy mért nem jó, az eredeti hajszíne; indok nélkül úgy 16-tól olyanra festhetné, amilyenre akarja, csak ne nézzen ki úgy, mint egy idióta.

Nem, nem vagyok nálad sokkal idősebb, és nem is gondolom magam érettnek ;) Viszont azt gondolom, hogy 0-19 éves kor között 1-1 év is nagyon sokat tesz. Mind gondolkodásmódban, mind viselkedésben, mind fejlettségben.


Ha szülő lennék, amiket most csinálsz megengedném (bár a sminket nem biztos), a többit pedig ahogy leírtam. De kitudja, szerintem ez alatt a bő 10 év alatt még változik a véleményem. :))


15L

2012. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!