Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a fiatoknak?...

Ti megengednétek a fiatoknak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy 13 éves fiam.Nincsen vele különösebb gond.Nem nagyon szokott barátaival járkálni,vagy egyedül van itthon vagy inkább behozza őket,de az utcán nem sokat szokott lenni.Nos van egy barátja,akiről nem túl sok jót hallottam eddig.Most viszont azt mondta hogy szombaton van ennek a barátjának a szülinapja és meg lett hívva.Viszont azt mondta,hogy nem náluk lenne,hanem este elmennének bowlingozni meg ilyesmik és hogy (este) 11 óra körül érne haza.Nem tudom hogy elengedjem e vagy sem...segítsetek kérlek!

#fiú #ti.engednéetk
2012. szept. 5. 15:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Hááát, necces.


Ha előre tudjátok, hova mennek bowlingozni, akkor este 10-re legkésőbb menjetek érte. Akkor nem kell egyedül mászkálnia. De amúgy nem biztos, hogy elengedném. Rajta is sok múlik, hogy milyen gyerek.

2012. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Csak úgy nem engedném el, nem azért, hogy benne nem bízok, hanem másokban. Pl. részegen beléjük kötnek, stb. Ha ezt az ünnepelt szülei szervezik, az egyik szülő ott lesz, akkor elengedném.

A helyedben megkérdezném a másik szülőt,hogy akkor hogy is szervezik, mi a terv, stb. Ha csak a gyerkek este elindulnának valahová bowlingozni magukban, azt nem engedném. Ha azt mondják, hogy ott lesznek, aztán hazakísérik a gyerekeket vagy megvárják amíg odaérsz, akkor oké.

2012. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
szóval ha azt mondanám neki,hogy 10-ig elengedném,akkor az szerintetek konkrét lenne?
2012. szept. 5. 15:45
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom, igazándiból te ismered a fiad, de ha megbízható én elengedném! az italt, cigarettát úgyis megérzed rajta... egy szülinap nem a világ! és nem füvezni mennek, hanem csak bowlingozni! sztem ez tök normális dolog még 13 évesen is! a 11 óra sem vészes, persze ha nem iskolaidőben megy, szóval péntek vagy szombat. engedd el, ha megbízol benne!
2012. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Második válaszoló vagyok.



Nem tudom, hogy merrefelé laktok, én itt Budapesten sötétedés után nem engedném se egyedül, se a haverokkal csatangolni ennyi idősen. Én megkérdezném a másik szülőt, ha ott valaki elkíséri őket, 11-kor pedig vagy hazakísérik vagy megvárják amíg odaérek, akkor mehetne, akár 11-ig is.

Ha nincs ott senki, akkor nem engedném el 10-ig sem.

2012. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
4: szerintem nem a fiú megbízhatóságával lenne gond, hanem a városban este mászkáló nagy rakás idiótával, akik simán belekötnek a fiatalabbakba. Én nem attól félnék, hogy egy alkalommal elszív egy cigit, ha nagyon akarná, ezt a suli egyik szünetében a fiúvécében is megtehetné. Csak szerintem semmi szükség arra, hogy egy ittas csapat kötözködjön velük.
2012. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nos mi baján lakunk,nem olyan vészes hely,kis város,bár a bowlingozó pont a város másik felén van.De igazából a szülinapos gyerek tőlünk 2 utcányira lakik,szóval valószínűleg együtt jönnének haza.És nem a cigizéstől vagy piálástól félek,sokkal inkább attól,hogy ahogy mondtátok:hogy részegek leszólítják őket,vagy hogy még anno tavaly 2 kislány eltűnt egy pedofil miatt és még nem kerültek elő...ilyesmik
2012. szept. 5. 16:04
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem írtad, hogy a barátja mennyi idős, illetve ezen a bowlingozáson hány évesek lennének, de én úgy tudom, hogy 13 évesen este 10-11-kor nem lehet szülői (nagykorú) felügyelet nélkül nyilvános helyen/szórakozóhelyen tartózkodni. Persze tudom, hogy a helyek nem biztos, hogy ezeket a szabályokat betartják, és simán beengednék őket, de ha esetleg történik egy igazoltatás (bármilyen ok miatt előfordulhat, akár a bowlingpályán, akár hazafelé az utcán is), akkor téged, mint törvényes felügyeletet ellátó szülőt fognak elővenni, hogy a gyereked mit csinált késő este egyedül.

Szóval ha van nagykorú felügyelet, akkor elvileg ilyen probléma nem állhat fenn. Viszont én biztos nem hagynám az ekkora gyerekemet egyedül az utcán, hanem elmennék érte egy megbeszélt időpontban. A 11 órát egy kicsit abszurdnak érzem egy 11 évesnél. Talán este 9-ig beleférne nálam. Azt hiszem, nem vagyok vaskalapos, de nekem is van 3 gyerekem, akiket féltek.

2012. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, 11 éveset írtam, de természetesen 13-at akartam. Előző voltam.
2012. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
Nem, csak azzal a kikötéssel, hogy én viszem oda, és én megyek érte. 13 éves gyerekek ne mászláljanak este 11kor, de 10 kor sem egyedül az utcán. Maradhatna, ha az enyém max. fél10ig, és ÉN mennék el érte! Személyesen! Nem ihat és nem dohányozhat. Ha ezekből csak egyet is megszeg, 1 évig nem megy sehová. Kemény vagyok, tudom, de azért nehogy már egy 13 éves azt csináljon , amit akar, este 11kor egy bowlingozós este után! Hol van még a 18. szülinapja?
2012. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!