Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, ti megengednétek a...

Szülők, ti megengednétek a fiatoknak hogy sminkelje magát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%

Mi mi mi mi mi?????

Ez most komoly?

Hány éves?

2011. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tizennégy
2011. febr. 25. 14:57
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Én nő vagyok, de 14 évesen még én sem sminkeltem, mert nem volt miért. Egy fiúnak meg pláne.

Én nem szeretnék majd "lükeszülő" lenni, ha tud miből venni- mert én a fiam sminkjére egy fillért nem adnék- akkor csinálja csak, de az utcán végig nem mennék vele.

Hallottam, van most valami ilyen gaggyant stílus, de én kicsit undorítónak tartom, mikor jön szembe két 11-12 éves, és mind a kettőnek szemében a haja(lehet, azért nem kerül ki, mert nem lát), és páviánpopsi smink, ami meg a legjobb, hogy nem tudod, hogy most két lány, két fiú, vagy milyen lények ezek?

Szóval nem szívesen engedném.

2011. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A nagyobbik fiam soha nem próbáltak ki, de a kisebbik fiam már többször is.


Manapság fiataloknál divat lett, nem tudom miért.

Ha tiltod neki, akkor csak rosszabb lesz. 39/N

2011. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam minden farsangon lánynak öltözik és akkor ki szoktuk sminkelni (hatás kedvéért), de máskor soha. Még nem vettem észre hogy ettől homoszexuális lenne és mindig a lányokról beszél ha kérdem mi volt a suliban...ha szeretné sminkelni magát, én megengedném neki, ettől még ugyanúgy a fiam marad!!!
2011. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz kérdés. Igen,ez most nagy divat, meg egyáltalán a férfiak elnőiesedése is sztem.

Az ember próbálja a gyerekét "normálisnak" nevelni, a saját értékrendje szerint, de a környezet nagy hatással van rájuk ebben a korban.

Meg hát,igen attól a gyerekünk marad, ha ki is sminkeli magát (vagy bűnöző lesz,vagy meleg,vagy akármi..)

Én amúgy úgy gondolom,hogy nem engedném,de nem vagyok a helyedben (nekem lányaim vannak).

Kíváncsi vagyok,hogy döntesz. És ha nem engeded meg neki,elfogadja a fiad? Mert az is igaz,amit már korábban írt vki,hogy ha tiltunk vmit,annál rosszabb lehet.

2011. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tartunk még ott, mire tinik lesznek a mieink nem tudom mi lesz a trendi, de már előre félek. Ugyanakkor sokat agyalok és arra gondolok (nem tudom, hogy meg tudom e majd csinálni ) hogy talán hagynám, valószínűleg tini hóbortról van szó. Inkább mint tetoválja magát, meg a szögecsek mindenhova. Ami nem maradandó az nem olyan vész. Arra gondoltam, ezeket remélhetőleg kinövi legtöbb esetben átmeneti. A tiltás sokszor visszaüt sajnos, mégtöbb vihart kavar a kapcsolatban. Már izgul is a gyomrom úgy beleéltem magam a szituba.

Mindenesetre megbeszélni kérdezd meg miért tetszik neki, mutasd ki, hgy érdekel a téma, aztán talán engedd meg, hátha hamarabb túl lesz rajta. Gondolom azért vannak nem-ek más ügyekkel kapcs. ne legyen, az sem, hogy mindent szabad. Ó nehéz kérdés...

2011. febr. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Engedd meg neki,majd ha a suliban leb*zizzák,akkor elmegy tőle a kedve,hidd el.
2011. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
NEM
2011. febr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
szia, ez divat mostanság, a fiúknak b*zis hajuk, nadrágjuk van, smink....sajnos ez a divat. ha ezt látja az iskolában, akkor bizony ő is szeretné. ha amúgy normális a gyereked, akkor nem vagyok biztos, hogy meg kéne tiltani, kamaszkorban a tiltás a legjobb ezsköz arra, hogy kiváltsa az ember azt, hogy csakazértis. inkább elbeszélgetnék vele erről (már ha vagytok olyna viszonyban), hogy mi ez mi is, mondjuk mondd el neki, hogy régen ez nem volt divat, és te furának tartod, de mondjuk mindig volt olyan a fiatalok körében, ami kiverte a felnőtteknél a biztosítékot, gondoljunk csak arra, mikor divat lett a fiúknál a fülbevaló, ma ezt már szerintem senki nem látja furának, és a többségből nem lett gazember se homokos, csak egy egyszerű divat. ez az érintett fiatalok szüleinek szemében sztem éppolyan b*zis borzalom volt, mint most a miénkben a fiúk sminkje. vagy vegyük a hippikorszakot, vagy amikor a nők elkezdtek nadrágot viselni stb stb. persze én remélem, hogy ez 30 év múlva nem lesz éppolyan elterjedt, mint a nőknél a nadrág, de ezt csak a "konzervatív" énem mondja. :)
2011. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!