Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Üdv.18 éves vagyok, tudom...

Üdv.18 éves vagyok, tudom hogy el lettem kényeztetve, ezen a tényen már nem lehet változtatni. Viszont hogyan lehetne helyre hozni? (nem szeretnék felnőtt koromban pórul járni) Üdv.

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Túl általános a kérdésed. Ebből nem derül ki milyen problémáktól tartasz.
2012. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
A múlton nem , a jövőn viszont lehet változtatni. Elég általánosan fogalmazol, de ha a szüleid helyett magad akarod nevelni saját magad, akkor szabj határokat és tartsd is be őket. Vállalj munkát, akár hétvégén is, kelj korán , takaríts, főzz, vasalj, moss otthon, suli után tanulj rendesen, tűzz ki egy átlagot, amit mindenképp el akarsz érni, és ha megkérdezik mit szeretnél kapni, mondj valami apróságot, vagy kérj oylasmit, ami másoknak (is) öröm, pl. új mosógépet, vagy mikrót, vagy cseréljétek le a szüleid szobájában a matracot, stb.
2012. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előző válaszolóhoz,annyit tennék hozzá,hogy azért a mosógép meg amiket írtál,azok nem is olyan apróságok,illetve miért ne kérhessen magának dolgokat?És ha kér,akkor cserébe esetleg teljes nyugodtsággal dolgozhatna,hazaadhatná a fizetését,ezzel is segítené a szüleiket.Több munkát végezz,az nagyon jó lesz,hidd el nekem!


17/L-hasonló sors.:(

2012. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DiLiBoGyÓ_03 válasza:
100%

Én azt hiszem tudom mire gondolsz, de ha nem akkor szólj.

Gondolom mindent megkaptál eddig a szüleidtől meg hasonlovak, ruha, cipő, általában mindenhová elmehettél ahová akartál...

Én azt javaslom ülj le egy forgalmas helyre, vagy akárhová egy padra, kőre akárhová és figyelj. Nézd a többi embert, gondolkozz el azon, hogy neki milyen az élete, gondold el azt, hogy amit te megkaptál azért összeteheted a kezedet(de ez nem mindig lesz így, hogy minden körülötted forog) és hogy más emberek abból a bánásmódból mit kaptak meg. Mennyivel többet kaptál te, nézd meg milyen ruhában jár sok ember, gondold el, hogy naponta mennyi gondja van egy embernek.

Esetleg írd fel egy papírra, hogy milyen akarsz lenni (nekem bevált) nem kell minden nap azt nézned, de kitűzheted egy falra, vagy viheted a zsebedben, de ha nem akarod hurcolni akkor néha gondolj a lapra, vagy vedd elő és nézd meg, hogy mi sikerült belőle.

Aztán meg írj, hogy mi sikerült vagy eltaláltam-e a problemet =)

2012. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
49%

. . . . . . . . . .. . . . . . . . . . ._ . . . . . _

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`

2012. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tomy88trance ***** válasza:
Azt tényleg tudni kellene,hogy miben nyilvánul meg ,hogy el lettél kényeztetve? Nálam pl. mindig ki kellett minden könyörögnöm,ha akartam valamit,de végül megkaptam ,éhezni nem éheztettek,de ennyi én néha úgy érzem ez kevés ,mindig elnyomva éreztem magam a bátyám mellett, bár legalább akkor mikor itt volt nem mindig rajtam csattant az ostor ,ha valami gond volt ,most meg.. amikor önálló akartam lenni, akkor nem engedték, aztán meg egyik pillanatról a másikra azt akarták,hogy önálló legyek,de akkor már nem tudtam az lenni, nehéz dolog ez és sok minden függ attól,hogy mit hoz az élet, a legjobb amit tanácsolhatok, gondold át minden lépésedet, aztán gondolt át még egyszer mielőtt lépsz, ja és még valami ami a későbbiekben nagyon fontos lehet, kitartóvá kell vállnod,hogy elérd a céljaidat és legyél valaki és türelem is kell sok, van aki csak a hibáiból tud tanulni(mint én), van aki azokból se,de ne hidd,hogy lesz olyan aki sohasem hibázik az életben
2012. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!