Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek baj, hogy megválto...

Szerintetek baj, hogy megváltoztam?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Régebben voltak határozott terveim, hogy mit akarok majd csinálni a gimi után, és ezekért dolgoztam is, sok tanulással, kitartással meg minden. De aztán amikor 16 lettem, abban a hónapban az összes dolog amit elterveztem (rajtam kívül álló okok miatt) megvalósíthatatlanná vált. Nem voltak addig barátaim, mert folyton csak tanultam, stb. De utána lettek és miután új tervek hiányában nem tanultam (olyan sokat) sokkal közelebb kerültem néhányukhoz. Amíg voltak terveim, nem akartam mást mint tanulni, de most már szeretnék eljárni bulizni stb.

Az egyik barátnőm nagy bulizós, nem diszkókba meg ilyen helyeken, hanem otthoni házibulikban, és mikor megtudta hogy még nem ittam soha semmilyen alkoholt, elhatározta hogy nemsokára összejövünk páran és akkor bulizunk és én is iszok majd alkoholt. Talán még a füvet is kipróbálom majd.

Szerintetek mi történt velem? Miért van az, hogy egyenesen várom azt a bulit, és hogy izgatott vagyok miatta, amikor pár hónapja még el se tudtam volna képzelni, hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejemben?


(A válaszhoz az életkorod is írd oda, légyszi.)


16/L


2012. okt. 13. 23:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Most ugye gimis vagy, mások a barátaid mint általánosban és nem lehet jó azt látni, hogy amíg ők buliznak, kikapcsolódnak, addig te otthon tanulsz. Gondolom belefáradtál a tanulásba és szórakozni akarsz. Szerintem ebben semmi baj nincs. De ez a mondat szemet szúrt nekem: "és mikor megtudta hogy még nem ittam soha semmilyen alkoholt, elhatározta(!) hogy nemsokára összejövünk páran és akkor bulizunk és én is iszok..." Ne ő döntse el, hogy te mikor akarsz inni és/vagy füvezni!

16/f

2012. okt. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Az úgy volt, hogy megkérdezte, hogy 'Tényleg?' és utána amikor mondtam hogy, igen, tényleg, megkérdezte hogy akarok-e inni velük mert az jó :) És én igent mondtam :)
2012. okt. 13. 23:30
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Így már értem. :)
2012. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
100%
Mivel nem igazán éltél szociális életet, ezért egy idő után elkezd hiányozni és ki szeretnéd próbálni, hogy mégis milyen az, hogy a barátokkal összejöttök és buliztok egy jót. Azt, hogy 16 éves lettél, te úgy értelmezted, hogy felnőttél és ezért beleszeretnél vágni új dolgokba, amelyeket felsoroltál. Drogozni viszont ne kezdj el, mert ha bejön a dolog, akkor TÉNYLEG nagyon nehezen fogsz tudni leszokni. Azt a társaságot akik a drogos életmódot preferálják, ajánlatos elkerülni, mert egy idő után azt veszed észre, hogy az életed rossz útra tért!
2012. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
67%
Az előzőnek: Nem azt mondom, hogy támogatom a füves ügyet de itt fűről van szó ami könnyű drog. Nem olyan nehéz leszokni róla és az se biztos, hogy rászokik.
2012. okt. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
79%

Azaz azt mondod, hogy nyugodtan próbálja ki, mert könnyű drog és könnyű leszokni róla. És akkor mi történik, ha neki bejön a dolog? Segítek inkább oké? RÁ FOG SZOKNI ÉS NEM FOGJA LETENNI!

Tehát érdemes elkezdeni?

A válasz: NEM!

2012. okt. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%
UrIsten oké bulizz még igyál is (mértékkel) de ilyet hogy jelenthetsz csak úgy ki? =s és ha rászoksz mégis és bajod lesz. Arra nem gondolsz hogy ezzel a lépéssel mit okozhatsz pl a szüleid is biztos belebetegednének (vagyis az enyémekkel ez lenne) :/
2012. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem gondolod komolyan ugye, hogy engedem hogy a szüleim tudomást szerezzenek erről? Nem gondoltam elmondani nekik. Semmi közük hozzá, hogy a szabadidőmben mit csinálok, amíg a jegyeim jók és nem az itthoni kanapét hányom össze.
2012. okt. 14. 10:58
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

De itt nem erről van szó :/ magadnak ártasz vele. Ahogy látom, igen baj. Ezek alapján baj hogy megváltoztál. Én is 16 l vagyok, oké, bulizz, meg stb, fiúd is lehet már nagylány vagy. De miért kell kipróbálni a drogot? Hajaj. Tudod, sokat szenvedtem e-miatt a fű miatt =s nem azért mert én kipróbáltam..hanem az egyik legjobb fiú barátom..úgy kezdődött hogy a spanjaival el kezdték tekergetni a fűt, emlékszem én is ott ültem velük, hátul, és cigit tekertek, és azt mondták füves, se én se a bnőim nem hitték el, hülyültünk, nevettünk rajta. Aztán kiderült hogy..tényleg volt benne..egy buszmegállós 'buli' alkalmával ittak, mellé fű, szóval rákaptak....de nem számoltak vele hogy a pia + fű mit árthat. :( és kórházba kerültek + rendőrségi ügy lett belőle.


Nézd. Felőlem azt teszel amit akarsz, de nem lehetsz normális, ha ez megfordul az agyadba. És aki azt mondja, ez 'könnyű drog' tudja meg, hogy a nagydrogosok is így kezdik...hogy lehetnek egyesek ilyen felelőtlenek? Pasizz, igyál, bulizz, MÉRTÉKKEL de NE DROGOZZ b@szki!

2012. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
77%

"Nem gondolod komolyan ugye, hogy engedem hogy a szüleim tudomást szerezzenek erről? Nem gondoltam elmondani nekik. Semmi közük hozzá, hogy a szabadidőmben mit csinálok, amíg a jegyeim jók és nem az itthoni kanapét hányom össze."


Most azt hiszed nagy vagy mi? Részben igaz is. De lehetsz te 30 éves is, de akkor is fájna a szüleidnek látni, hogy a lányukból mi lett. Jól tanult, tiszta volt, most meg drogozik. Egyszer úgyis kiderülne, hogy mit csinálsz, vagy ha nem akkor belegondolhatsz, hogy mit éreznének a szüleid, ha ráállnál a drogokra. Te mit éreznél, ha a gyermeked elkezdene drogozni és nem mondta volna el neked, csak te jöttél rá 5 év múlva?

A szüleid felneveltek, szeretnek és attól hogy jók a jegyeid és nem otthon hányod szét magad és nem otthon tekered a cigit, attól még a lányuk rossz útra tért.

Az életed a te kezedben van, a szüleid nem tudnak eltiltani semmitől, mert ha akarod, úgyis megteszed, de a következményekkel számolni kell! Nem éri meg elkezdeni! Tapasztalat...

2012. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!