Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A húgom (10 éves) ezt a...

A húgom (10 éves) ezt a listát írta. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Van egy Disney film és ez alapján írta a listát. ,,13 évesen nekem lesz egyedül pasim.

13 évesen lesz nagykoncertem.(fuvolázik)

13 évesen lesz bulim.

13 évesen lehet majd sminkelni.

13 évesen nekem lesz a legjobb barátnőm.

13 évesen bomba csaj leszek.

13 évesen menő cuccaim lesznek.

13 évesen kitűnő leszek.

13 évesen külön szobám lesz.

13 évesen becsületben tartják a magánéletem.

13 évesen meg lesz Tüsi.(háziállat)

13 évesen több ideig lehetek fent.

13 évesen komolyabban randizni fogok.


2012. okt. 14. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ne aggódjál.3 év van addig még,ezek csak olyan gyerekes fellobbanások.Ha megnyugtat beszélj vele.

Hány éves vagy?Fiú/lány?

2012. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rendben van a listaírás, én is írtam 10-14 évesen mindenféle listát unalmamban, mert még nem kellett olyan sokat tanulni.

Viszont a lista néhány pontja elég furcsa nekem: pl. az 1. pont: 13 évesen nekem lesz egyedül pasim??? ... Azért 10 évesen nem ilyeneken kéne gondolkozni. Látszik, hogy eléggé számítanak nála a külsőségek, meg a menőség.

Egyébként hol találtad meg a listát? A 10. pont úgy látszik, nem nagyon fog megvalósulni. :D

2012. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
sztem rakd el, aranyos :D add neki oda pár év mulva
2012. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
ezt csak a film hatása hozta ki belole ami majd elmullik.te is tudod,hogy az élet nem így megy erre majd o is rájon.ha a film a 16 kívánság akkor nem értem miért kéne aggódnod,hiszen abban varázslat volt,ami a való életben nem létezik.
2012. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én 14 éves vagyok és lány.Ha a húgom nem akarja hogy elolvassuk akkor pedig nem rakja ki a falra.

Ami miatt pedig aggódom az az, hogy ismerem a húgomat és már most úgy viselkedik mintha bármit megtehetne.Hétvégenként ha mondjuk olyan helyre megyünk ahol vannak ismerősök már sminkeli magát és olyan flegma módon viselkedik hogyha a tanulásról vagy a kötelezettségekről van szó, hogy legszívesebben felpofoznám.Lehet hogy itt azt írta hogy kitűnő lesz, de ez biztosan nem fog megvalósulni.A szüleink szerintem nem figyelnek rá eléggé mert velem ritkán voltak problémák és ezért úgy érzik hogy őt se nagyon kell nevelni.(Habár nálam is most buktak be.)

2012. okt. 14. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
engem egy picit a novérem is nevelt valamire,szóval te is megteheted,persze ez a szuleid feladata lenne,de te is taníthatod egy kicsit
2012. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem óvatosan beszélgess el vele,egy-kettő aranyos de a bulizás,pasi,smink,bomba,csaj,randizás ez a magánélet dolog bizonyos értelemben nem 13 éves kislánynak való,remélem érted még ha ezt írná 16-17 évesen,de hogy 13 évesen? gondolom normális lány vagy normális értékrenddel és 14 évesen a fent említett dolgokat nem műveled,óvatosan beszélni kéne vele mi a fontos mi nem
2012. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

16 kívánság :D

/Mármint a film címe, én is néztem, pedig 18 éves vagyok./

Nem kell aggódni.

2012. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én húgom is hasonlít a tiedre ő most lesz 12 de már most azt hiszi hogy bármit megtehet és ő már most pasizna , sminkeli magát , vasalja a haját olyan filmeket néz amit nem biztos hogy az ő korosztályának csináltak és néha olyan flegmán viselkedik velem is akár. Az a baj hogy a szüleimet nem zavarja mert velem együtt nevelték és mindig kiharcolta magának azt amit akart. Engem 12 évesen kiraktak volna az utcára ha kisminkelem magam .Rá viszont nem szólnak .

Én vagyok most a szüleink helyett a szülei és neked s ezt kéne tenned. Meg mondani neki hogy ilyen gondolatokhoz ő még kicsi és térjen vissza a fogócskához. Én ezt csinálom... utál is miatta de nem hagyom hogy 16 éves korára terhesen kerüljön elő!

2012. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!!

Én 13 éves vagyok,van 2 öcsém (9,6) és egy húgom (9). A húgommal nagyon jól kijövünk,közös szobánk van (ő akarta így) szóval minde ok. Tudom melyik film ez,a hugommal mi is megnéztük,és,ő is írt listát. Azt a listát megmutatta nekem. Persze volt benne háziállat,fellépés,verseny stb.,de a listán többször (3-szor) is szerepelt,hogy nem fogják csúfolni,menő lesz és hogy jó barátnői lesznek. Én tudom miért írnak ilyeneket. Egyszerű. Az osztálytársai,"barátai" irigyek (hugi pl. nagyon szép,de lehet ez okosság stb.)és ezért folyton csúfolják őt. Emiatt szerepelnek a listákon a randik,pasik,menőség,smink vagy amit a húgod írt,hogy "bomba csaj lesz"

Szóval ne aggódj,de beszélgess vala sokat

2012. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!