Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha a gyereket...

Mit csináljak ha a gyereket terrorizálják az osztálytársai?

Figyelt kérdés
1.osztályos a fiam. Az osztálytársai létrehoztak maguk között egy csapatot, ahol az egyik gyerek a főnök, és ha valaki nem azt csinálja, amit ő mond, akkor az büntetést kap tőle. A fiamat valamelyik nap pl. elkezdte folytogatni két osztálytársa. Mit lehet tenni ilyenkor, azon kívül hogy beszélek a fiammal és az osztályfőnökkel?
2011. márc. 23. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Hát ilyen mindenhol van,és egyre gyakoribb.

Beszélj velük,aztán még a gyerekek szüleivel is esetleg.

Plusz be kellene íratni a gyerkőcöt egy önvédelmi sport tanfolyamra.Ezt azért mondom,mert 10 éves a féltesóm,aki sajnos anyámasszony katonája,mami kis kedvence,a legjobb célpont volt.Vele is szórakoztak jó darabig a suliban,de semmit nem tudott vagy nem akart tenni senki.Utolsó megoldásként kungfura íratta be az anyja,és most már nem nagyon bántják...

2011. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelem szerintem is. Ne hagyja magát, csapjon oda. Tanárral mindenképp beszélni stb... 17 voltam mikor Öcsémre így rámásztak sorba vertem mindegyiket és utána már nem bántották! Öcsémnek is mentem érte a napközibe az Ő nyaka is piros volt a folytogatástól és mondta nekem hogy mi történt de anyunak ne mondjuk mert megverik megint. Másnap ellógtam a sulimból és célirányosan mentem be vele az övébe elkaptam a nyakánál a folytogatót és mondtam neki hogyha az én Öcsémet valaki bántja innentől nagyon megverem Őt érte ha nem vigyáz rá nyomatékosításként jól meg is pofoztam össze-vissza pisilte magát a gyerek (roma volt, azt hittem majd jól elkapnak engem is a szülei de le se sz@rták)! Onnantól kezdve senki nem bántotta Öcsém. Egy nagyobb tesó simán megtudja védeni ha van neki (nem feltétlen ilyen szinten, nekem akkor váltak anyuék és nem voltam teljesen beszámítható ha bántani akarták a családom). Ha nincs akkor meg tényleg az van hogy saját magát kell védje, mert Ti nem tudjátok mindig megvédeni őt, Önvédelemre jártam én is, nem lettem kötekedős (nagyon nagy önfegyelmet tanítanak) de nem ijedtem meg ha valaki nekem akart jönni felvettem az alapállást és mehet! Most szültem meg a fiam 1 éves még van egy éve és íratom is önvédelemre, már az oviba sem engedem úgy hogy nekem itthon sírjon mert Őt bántották az biztos!
2011. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Egy olyan iskola, ahova normális szülők, normális gyerekei járnak. Nem igaz, hogy mindenhol van ilyen. Elit iskolákban nem fordul elő. Keress egy olyat.

Pláne ha ilyen az osztályfőnök, hogy ennyire cseszik az egészre.

2011. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!