Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Félárva kamaszok és szüleik!...

Félárva kamaszok és szüleik! Odaadjátok/megkapjátok az árvaellátást + családi pòtlékot (a "gyereknek") zsebpénzként? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy esetleg kajàn kívül mindent abbòl finanszìroz(nak nektek) vagy nem adjá(to)k a kezèbe/kezedbe,de rà(d) költitek/költik?

Van-e testvèr?Ha igen,akkor mennyi?

Mennyi idős a kamasz,fiù/làny?


2012. okt. 16. 22:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Az a keves szerinted teged illet?

Akkor mi van a rezsivel amit elhasznalsz? Es a kaja es a ruha a telefon soroljam ?

Nem eleg h 1 szulo keresetebol kell megelnetek ?


Kapj valamenyi zsp-t es a tobbi a kozos kasszaba


Szerintem te nem tudod h mennyiba kerul az elet manapsag

Kerdezz ra otthon h pl havi szinten mennyi a rezsi mennyi megy el kajara utazasra stb....

Meg fogsz lepodni ....

2012. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy miért kellene zsebpénzként odaadni... egy gyerek hatalmas költség, szerintem a családi pótlék + árvaellátásnál jóval többe kerül.
2012. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak arra vagyok kìváncsi,hogy màsoknál hogy van.Nálunk is mindig megy a közösbe ne "idegeskedjetek".Csak kissé kellemetlen az,amikor a szűlő mèg a napi kajàlást is felhozza,hogy milyen sokba kerülök,amikor kajàlnom azért nekem is kell...
2012. okt. 16. 22:39
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyébként meg itt gyk-n olvastam pl,hogy egy lány mindig megkapja a családi pòtlékot zsebpénzként,ezért is kérdeztem.
2012. okt. 16. 22:40
 5/22 A kérdező kommentje:
Egyèbként köszönöm az eddigi vàlaszokat!
2012. okt. 16. 22:41
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom,hogy mi mennyibe kerül.Egybként meg biztosan mondhatom,hogy nem kerülök többe,mint amennyit "kapunk" ùgymond.Kiszámoltam,hogy a kaja + a különòrák kijönnek ennyiből,szòval.
2012. okt. 16. 22:46
 7/22 A kérdező kommentje:
Bocs a sok szòismétlésért,de nagyon fàradt vagyok már ilyenkor meg rosszulléteim is vannak sajnos.
2012. okt. 16. 22:47
 8/22 A kérdező kommentje:
17 évesen még szòrakozni sem jàrok,ùgyhogy nincs mit mondanom ezutàn azt hiszem.
2012. okt. 16. 22:50
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Hogyne adnám... Aztán hovegen leültünk es kiszámolják, kire mennyi rezsiköltség jut, mennyi élelmiszert, piperecikket, mososzert használt el, es el számolunk. A "zsebpenzbol" olyankor rá mar ugye nincs, igy a gyerek mindig mínuszban van a szülő fele- akinek azért ugye kutya kötelessége eltartani a saját fizetéséből- na de az kit érdekel? A lényeg, hogy az a gyereknek jár.... Valahogy igy képzelted?
2012. okt. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azért annyira jól állunk. Úgyhogy apunál marad nekem és a tesóm árvaságija és csp-je. Zsebpénzt nem kapok, de ha kérek valamire pénzt, ad, valamint mindent megkapok.

17/l

2012. okt. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!