Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen példával, bizonyítékkal...

Milyen példával, bizonyítékkal mondjam a gyereknek, hogy ne beszéljen csúnyán?!

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen mondd meg neki, hogy nem lesz nagyobb a csúnya beszédtől. De például kiemelheted az anyázást, hiszen ő is nagyon mérges lenne az anyukáját valaki szidja, csúnya szavakkal illeti.
2012. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
a káromkodás azt mutatja, hogy a káromkodónak csekély a szókincse.
2012. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál
2012. máj. 22. 20:45
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

ne beszélj csúnyán, mert kevesebben fognak barátkozni veled. és az óvodában/iskolában is megbüntet a nevelő.

vagy

ne beszélj csúnyán, mert anyát és apát megbántod vele, szomorú leszek


egyébként valakitől hallania kellett a gyereknek. megkérdezhetem kitől? tv, utca?

2012. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Jaj, bocsi, most látom hogy kamaszról van szó. neki talán jöhetnél a lányokkal vagy fiúkkal: hogy szívesebben randiznának egy olyan emberrel, aki szépen beszél.

igazából ezer meg egy indok van, csak kreatívnak kell lenni. Te ismered őt jobban, hogy mivel lehetne hatni rá.

2012. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ezt elég nehéz, főleg, ha a baráti társaságban ez a menő. Én mostanában teljesen normálisan, rendezetten kinéző 10-14 éveseket hallom, hogy minden mondatuk végén ott a g.ci vagy a b.zi.

Talán azt lehetne elmagyarázni, hogy nem attól tartják felnőttnek, ha kilóg a kapanyél a szájából, hanem ha felnőttként viselkedik.

Ha megoldható, valami olyan közösségbe kellene vinni, ami tetszik is neki (pl. sport) de ott ez nem követendő és emiatt megszólják.

2012. máj. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Úgy értettem, hogy azt fogják hinni róla, hogy műveletlen. Azt pedig ugye senki nem akarja. Na mindegy, nekem nincs kamasz fiam, a férjemnek mondtam ezt egyszer, de igazából nem szokott le miatta a káromkodásról, csak 10 percig használt ez az érvelés.
2012. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem mész vele. A kortársai tudnának rá hatni, te nem. Nem azért beszél csúnyán, hogy nagyobbnak tűnjünk, ezt csak a szülök találják ki, ez badarság.

Egyszerűen a környezete így beszél.

én pl. munkahelyen szedtem fel, azelőtt nem káromkodtam, és nem azért mert megtiltották, egyszerűen ilyen volt a társaság aminek tagja voltam, nem beszéltünk csúnyán, sőt akinek minden második szava kötőszó volt, azt is leneveltük erről.


max annyit tudsz tenni, hogy mindig szólsz érte, hogy nem kéne, de akkor te se káromkodj

bevezethetsz vmi büntetésfélét is, de akkor az rád is vonatkozzon!

2012. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne beszélj csúnyán, mert... apád szájon vág, utána meg én is :-D
2012. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég érdekes indokokat találni a válaszok között. Kamasz vagyok, nem szoktam káromkodni, anyum viszont igen, meg a környezetemben is sokan, emiatt sajnos néha nekem is kicsúszik egy-egy csúnya szó. Viszont, ha apum azt mondaná, hogy ettől nem leszek nagyobb mások szemében - ne haragudjatok meg -, én tutira kiröhögném. Nem értem, miből gondolják azt a szülők, hogy bármit is azért teszünk mi gyerekek egymás előtt, hogy "menőbbek" legyünk. Az, hogy műveletlennek tartanák érte az illetőt, sajnos sok kamaszt teljesen hidegen hagy, mert nagyon sokan szintén műveletlenek. El tudtok képzelni egy mai, átlagos tini társaságot, ahol valaki elkáromkodja magát, és ezért kitagadják "műveletlen, szegényes szókincsű tróger!" felkiáltással? Ugyanmár. Szülők hatására nem változnék meg a többi kamasz előtt, csakis az ő hatásukra.
2012. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!