Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kinek a felelősége? Gyermekem...

Kinek a felelősége? Gyermekem koleszos én itthonról elengedem illetve bekisérem, hétköznap fogja magát és lelép, így a suliban sem jelenik meg. Kedves szülök ti mit tennétek kamaszom 16éves fiú.

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a suli felelőssége, ha lelép a gyerek az iskolából. A szülőnek kell beszélni vele, illetve hatni rá, hogy ugyan már fáradjon be az órákra, mert még tanköteles, és megvonhatják a családit.
2012. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a gyerek csak azért járjon be a suliba, mert nem kap a szülő családit? Nem gondolod, hogy ez nem éppen e legjobb indok?


AMúgy szerintem a szülőé, nem állhat őrt az iskola, a kolesz a gyerekek mellett egyenként.


Nevelném, kivenném a koleszból,

2012. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nem tanköteles amúgy.

De járjon iskolába mert hülye marad.

2012. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nevelése a szülő feladata. A suli nem fog ezzel foglalkozni. Akár koleszos, akár nem. Nem kell koleszba engedni, ha megbízhatatlan. Más megoldást kell találni. Szerintem a szülőt terheli felelősség, és nem utolsó sorban a fiatalt. 16 évesen már nme hülye, ideje felfognia, mit kockáztat. Ha ellenállna, és nem akarna suliba járni, kivenném és mehetne dolgozni. Aztán egy fél év múlva visszamenne ,mert rájönne, hogy nem tud megélni. Drasztikus vagyok, tudom, de az én gyerekem idáig el sem jutna. Szerintem túl lazán lett fogva, és most ennek látszik az eredménye.
2012. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Helyben keresnék neki egy középsulit,

átíratnám. Mindennap bekísérném és mennék érte. A tanároknak, osztályfőnöknek megmondanám, hogy hívjanak fel, ha nincs bent a gyerek.

Bár az első dolog az lenne, hogy leülnék vele őszintén beszélgetni. Ha az nem hatna, akkor vetném be a fenti módszert.

2012. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy kiközösítik, vagy a tanárok direkt kib*sznak vele, vagy folyamatosan rossz jegyeket szerez és nem tudja magát összekapni, ezért teljesen elmegy tőle a kedve, vagy csak rájött a "teljesen értelmetlen dolog bejárni suliba, sokkal értelmesebb dolgokkal is tölthetném a napomat" - korszak. nekem is ezek a fő indokok (kivéve a kiközösítést, mert az osztályommal jól kijövök) szóval egy suliváltás lehet jóttenne, ami még a közelben is van...
2012. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Amit irtatok,azok már megtörténtek,értem itt,helyben járhatott isibe*középsuli*megbukott.Át irattam közös megegyezéssel szaksulib*gépész* ahol szakmát mellé jogsit kap(nagyon örült hogy lett hely stb)közelebb került a barátnőjéhez is.Egész nyáron nyösztettem tanuljon,mert se tanulni se melózni.Nagyon bele esett a ''kamasz baciba''.Most hozzám vágta*elköltözik*.!

2012. okt. 26. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Menjen! Én nem támogatnám anyagilag. Megmondanám, hogy akár tetszik, akár nem, itt léhűtő nem lakik. Vagy tanulsz, vagy dolgozol, de én nem tartalak el. 16 évesen nem adok fél évet és hazamászik. NEhogy már a farok csóválja a kutyát! Hol maradt a határozottságod? 16 éves gyerekről van szó, az ég szerelmére! Valami nagyon elszaladt, és már nagyon rég!
2012. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazad van!HATÁROZOTTAB leszek vele.Tudod mindig hittem hogy változik ahogy igérte....
2012. okt. 26. 18:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok szülő, de azért megpróbálok segíteni.

Az alábbi kérdéseket tedd fel neki: Nem érzi jól magát az iskolában? (Ha jól érezné magát, bejárna.)Mi ennek az oka: tanárokkal, osztálytársakkal nem jön ki? a tananyag túl nehéz? Továbbá: Vannak céljai az életben? Milyen tervei/vágyai vannak? (Nem csak sulival/munkával kapcsolatban, hanem magánéletben is.)

Szóval ezeket mindenképpen beszéld meg vele! Ha csak annyit mondasz neki, hogy "márpedig kisfiam, akkor is elmész az iskolába!", az sajnos önmagában nem használ. Fontos, hogy érdeklődj, hogy MIÉRT teszi, amit tesz.

Esetleg felkereshetsz egy pszichológust is.

2012. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!