Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti kiengednétek 17 éves...

Ti kiengednétek 17 éves lányotokat egyedül Németországba szilveszterezni?

Figyelt kérdés

A szállás az jó helyen barátoknál lenne de vonattal akar menni mert fél a repüléstől...

Egyedül az oda és visszaúttól féltem mert bármi történhet vele.


2012. nov. 2. 18:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%

Egyáltalán nem vagyok szigorú szülő, sőt...

De én nem engedném ki külföldre egyedül a mai világban meg főleg nem (felnőttként sem mennék ki egyedül)

2012. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%
Liberális nő vagyok, de egyedül vonattal nem engedném. Repülővel azt hiszem igen.
2012. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%

Németországba elengedném 17 évesen, de azt nem, hogy egyedül kelljen oda-vissza végigvoantoznia, pláne átszállásokkal ilyen távolságot. Bármi történhet vele, elég, ha mondjuk csak a csomagja elveszik, vagy a pénztárcája vagy a telefonja? pánikba eshet, megijed, stb.

Miért nem megy vele valaki? Pl. tesó, unokatesó, jó barát?

Engem elengedtek a szüleim 17 évesen Párizsba busszal egyedül, de az egy szervezett út volt, idegenvezető, stb.

2012. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem,itt miért nem jó?

Ha 18 éves is lenne,akkor sem,oké felnőtt már,de szeretném és félteném,ez az anya dolga,lerágnám a 10 körmöm,a mai világban bármi megtörténhet.

2012. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%
mert aztán baromi sok múlik azon, ha valaki 17 éves vagy 18... ja igen, ha történik vele valami 17 évesen, akkor a szülő felelősségre vonható. Hát gratulálok annak, aki csak ezt az oldalát látja ennek a kérdésnek...
2012. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
Igen, 18 évig én felelek érte. Utána is történhet baj vele, persze. CSak egy 18 évest már nem tarthatok vissza, ha menni akar. Egy 17 évest meg kötelességemnek érzem visszatartani, ha úgy gondolom, baj érheti.
2012. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
60%

Egyedül nem. Engem sem engednének el. Viszont jövőre tervben van egy nyaralás kettesben külföldre a barátommal, így viszont apu simán belemegy, mert tudja, hogy mindketten felelősségteljesek vagyunk. Mi vagy busszal vagy repülővel fogunk menni (átszállás nélkül).

17/l

2012. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%

Miért pont a 18at mondjátok? Amint betölti, utána már azt csinál amit akar? Ez csak egy nap, július 7.-én 17, július 8.-án 18, akkor mi változik meg? Nektek is maximum kiskamasz gyerekeitek vannak. :)

Te ismered a lányodat, mennyire tudja magát feltalálni idegen környezetben. Egy barátnőnek azért el kellene kísérnie. De van egy olyan érzésem, hogy Te vagy a lány.. :)

2012. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%
b@szott kíváncsi lennék, hogy a válaszom miért lett lepontozva... a kérdésre válaszoltam, az hogy valakinek nem tetszik a véleményem egyéni szoc.probléma...
2012. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
57%
Azért 18, mert onnantól jogilag felnőtt és se az anyja, se senki más ne tarthatja vissza, ha ő már eldöntötte, h menni akar. Az anya ugyanúgy fog aggódni természetesen, mint a 18. szülinapja előtt. Csak már nincs joga beleszólni az életébe, mert felnőtt lett.
2012. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!