Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kamaszoknál gyakran előfordu...

A kamaszoknál gyakran előfordul, hogy az illető antiszociális?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Jellemző a korra a szembenállás mindenféle rendszerrel, hiszen keresik a sajátjukat, de ha ez nagy mértékű és tartós akkor nem. Igazából mit jelent neked, hogy antiszociális? Mert lehet hogy az egyiknek az , de a másik embernek meg még elfogadható viselkedés! Fiú vagy lány az illető? Sok minden változott, változik körülötte? Mert ezek is fontos tényezők! Na és a családban minden rendben?
2009. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az illető eléggé agresszív, semmi együttérzés sincs benne, és elhidegül mindentől. Egyszerűen nem szándékozik semmilyen társas tevékenységben részt venni. A személy lány, és a családja nem rég hullott szét. Csonka családban nevelkedett, de mivel még "csonkítottak" rajta, eléggé lehangoltnak tűnik. Édesanyjával is kiabál gyakran kiabál...
2009. aug. 12. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindanak tükrében, amit leírtál, érthető! Átmegye egy életkrízisen és épp tombolnak benne a hormonok!Minden instabil körülötte. Nem látom át teljesen a viszonyokat, de megérzésem szerint a lánynak szüksége van a segítségre! De nem csak neki, az édesanyának is. Azt javaslom, hogy menjenek el a legközelebbi nevelési tanácsadóba, mert ott ingyen kapnak segítséget, ami fontos lenne!Pszichológus tudna vele foglalkozni, hogy ne romoljon tovább a helyzet. Sajnos az a tapasztalat, hogyha otthon nem találja a stabilitást, biztonságot, és korlátokat, akkor azt megkeresi a családon kívűl. Rossz társaságba keveredhet akik megadják számára a hamis biztonságérzetet. Szerintem fogjanak össze, ha van egy (számára)hiteles személy a családban akkor meg kéne erről őt győzni! Nagy szüksége lenne rá. Lányok esetében ez még kezelhetőbb mint a fiúknál.Mennyi idős a lányka? Az iskolában nincsenek gondok? Mert ha igen, akkor ebből az aspektusból is meg lehetne közelíteni a problémát, ha bemennek a NEVTAN-ba.Gyakran párosul Magatartás zavarral, ill. tanulási zavarral!
2009. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ez így van... De így se úgy se megy emberek közé... Családsegítőt meg ha megemlíteném "fülvérzést" kapna.

15 éves lesz még az évben nem sokára, de a tanulással is gondjai voltak. Sosem tanult, és örülhetett annak,ha felvették egy szakközépbe.

2009. aug. 13. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon kérdezném meg a véleményét. A gyerekek sokszor nem szeretik a korlátokat, de alapjában véve hálásak, ha van mert ez ad neki biztonságérzetet. Fontos lenne pszichológus segítsége, mert úgy tűnik ez régóta fennálló probléma. Az a baj, ha rossz társaságba keveredik kipróbálhat bizonyos dolgokat és akkor nehéz már visszatéríteni.Vagy esetleg önmagában tehet kárt. Bár az előző is önpusztítás.Azért persze, ha vannak vele egykorú barátai akik normálisak, akkor az is sokat segíthet, mert legalább velük megbeszéli a gondjait.
2009. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem sikerül meggyőzni a lánykát, hogy bemenjen a nevelésibe, akkor azt javaslom, hogy legalább az édesanya menjen be. Ott meghallgatják, esetleg tanácsot kap, ami segítségére lehet.
2009. aug. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. aug. 14. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul, 16 éves vagyok, volt egy korszakom, de már kinőttem hál isten, az antiszoc vagyok...ot :D
2009. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mióta az eszemet tudom "antiszoc" vagyok. Már oviban is ilyen voltam (komolyan):D. De azt hiszem, ez már több annál, vicces élet az enyém... :X Utálom... :S

16/L

2009. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!