Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtehetem, hogy nem engedem...

Megtehetem, hogy nem engedem fogamzásgátlót szedni a leendő lányom?

Figyelt kérdés
A család nőtagjainak elég rossz tapasztalata van a fogamzásgátló tablettával kapcsolatban, beleértve engem is. Mi éppen harcolunk azért, hogy lehessen gyermekünk, mert a 4 évig tartó fogamzásgátló szedés teljesen szétzilálta az addig percre pontos ciklusomat. Elgondolkoztam rajta, hogyha nálam ezt okozta (ahogy tette ezt az édesanyámnál és a nagymamámnál is), akkor megtehetem-e, hogyha lesz egy lányunk, neki nem engedem szedni? Vagy ez önzőség? Nem szeretném, hogy neki is át kelljen ezt élnie :(

2012. nov. 14. 15:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Az en csaladomban is hasonlo problema volt. Nagymamamnak ennek következteben 42 eves, anyukamnak 38 eves ki kellett venni a petefeszkeit stb... De arrol minket senki nem vilagositott fel, hogy ez a fogamzasgatlo miatt törtent... Igy en is elkezdtem... 22 eves az egyik petefeszkem banta, ekkor valtottam orvost... Ö ajanlotta a bör ala beültethetö fogamzasgatlo "palcikat", bar hosszabb hasznalat eseten ugyanolyan karos lehet ez is. DE! 3 evre biztonsagot nyujt, a felkarba "ültetik" be, egyszerre sokkal kisebb hormonadagokat juttat be a szervezetbe. Igazabol a petesejtek kilöködeset akadalyozza meg. Nem kell odafigyelni, hogy bevettem vagy nem vettem be... A "palcika" eltavolitasa utan az elsö mentsruacio befejeztevel rögtön kezdhetö a babaprojekt, nem kell megvarni a 3 evet barmikor eltavolithato! Nekem december vegen telik le a 3. ev, akkor mi is neki kezdünk, eddig emellett nem lettem terhes. Kb. 40-60 ezer között helyezik be, ebböl kb. 30 ezer a fogamzasgatlo (jelenlegi pontos arakat nem tudok mondani, nekem 47 ezerben allt meg 3 eve) Ami hatranya, hogy sokkal alaposabb kivizsgalas kell hozza mint a "normal" tablettas fogamzasgatlohoz. Es sok gyogyszer nem szedhetö mellette (en mindig felhivom a nögyogyaszomat, hogy szedhetem-e amit a hazi orvos felirt nekem, de mivel a haziorvosom is tud rola igy nem irt n´meg olyat amit ne hasznalhatnak es biztos ami biztos alapon a gyogyszeresznek is szolok a "palcikamrol" es töle is megkerdezem). Illetve az elsö 4 honapban szabalytalan volt a verzesem, de utan nagyon szepen beallt 21/5 naposra.


Miota ezt hasznalom semilyen nögyogyaszati problem nincs mellekhatasok miatt! Es termmeszetesen hirdetem! Tegyük hozza, hogy elötte majdnem, hogy 2 havonta kellett fogamzasgatlot kellett valtanom a mellekehatasok miatt....

2012. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Nem kötekedés, de az nem igaz, hogy az óvszer a legbiztonságosabb. A tabletta és az óvszer Pearl-indexe között egy nagyságrendnyi különbség van, a tabletta hatásosságának javára.

Későbbi gyerekvállalás szempontjából valóban a gumi a biztonságosabb, hiszen semmit sem juttatunk be egyik szervezetbe sem.

2012. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
0%
Nem teheted meg
2012. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, megindokolnád? :)
2012. nov. 15. 17:23
 15/23 anonim ***** válasza:
11.-es vagyok. Hivatalosan tényleg nem tilthatod a gyereknek, hogy mit szedjen és mit nem. DE! Szerintem ha elmeséled a kislánynak, hogy miért is nem ajánlod a gyógyszer szedését mérlegelni fog és nem fog a gyógyszer mellett dönteni! És tegnap elfelejtettem leírni neked, hogy nem kell megijedni a 40-60 ezres ártól, amibe a "palcika" kerül, hiszen ez egyszeri ár 3 évre!!! Ha elosztom hónapokra lebontva akkor az enyém (47 000) kb. 1100 forint havonta, ergo nem drágább mint egy "normál" tablettás fogamzásgátló!
2012. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, természetesen NEM teheted meg, ugyanis az, hogy ki milyen gyógyszert szed vagy nem szed, az rá tartozik, meg az orvosára, aki az adott gyógyszert felírta. Tehát a lányod, ha akar, elmegy a nőgyógyászhoz, megvizsgáltatja magát, kér fogamzásgátló tablettát - amit ha az orvos nem lát ellenjavallatot felír - kiváltja, és szedi, neked nem hogy beleszólásod nincs, de adott esetben tudni sem fogsz róla.

Egyébként meg szerintem fogalmad sincs - ahogy másnak se - hogy 10 vagy 15 év múlva milyen készítmények lesznek a piacon, tehát teljesen felesleges azon pörögni, hogy mert neked egy 20 évevl azelőtti gyógyszer milyen mellékhatásokat okozott, a lányodnak adott korban egy 20 évvel későbbi verzió milyeneket fog okozni. Pont ahogy a ma használt gyógyszereknek sincs semmi közük az első generációs Infecundin - Bisecurin idők gyógyszer-mellékhatásaihoz, ki látott ma már máj-adenómát fogamzásgátlótól???

2012. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

" ki látott ma már máj-adenómát fogamzásgátlótól???"

Bizony még most is előfordul....

2012. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, én már láttam, de én külön eset vagyok, EÜ-s tanulmányokkal :D Egyébként nem úgy van, hogy hivatalosan 18 év alatti gyermek esetében a szülőnek tudnia kell arról, hogy mit szed és mit nem? Anno, amikor nekem felírták (4 éve), kellett beleegyező nyilatkozat az édesanyámtól.
2012. nov. 15. 18:13
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem, semmiféle törvény nem ír ilyesmit elő, és a fogamzásgátló eszközök kifejezetten nem korhatárosak. De egyébként sem túl releváns a mai szabályozás arra, hogy mi lesz 15-20 év múlva... én mondjuk azt remélem, hogy az osztrák példa lesz ragadós, ahol még az abortuszhoz is csak 14 éves korig kérnek szülői beleegyezést, de persze megtörténhet az ellenkező irány is...

Persze intézmény/orvos kitalálhatja, hogy ő ragaszkodik 18 éves kor alatt a szülői hozzájáruláshoz, azt sem tiltja végül is semmi.


Mondjuk én személy szerint óva intelek attól, amit leírtál a kérdésedben, a " neki nem engedem szedni? Vagy ez önzőség? Nem szeretném, hogy neki is át kelljen ezt élnie :(" - szemlélettől. Tudod, anyám is ilyen volt, sok mindentől tiltott meg óva intett úgymond "csak az én érdekemben", amit persze én úgy élek meg, hogy mi mindent vett el tőlem, puszta önzőségből. És hát manapság nekem nem úgy tűnik, hogy ő élvezné ezeknek a dolgoknak a következményeit, szerintem, ha újra kezdhetné, már nem tenne ilyeneket.

2012. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Egyébként másban egyáltalán nem vagyok ilyen szemléletű, és nem is szeretnék. Csak mivel családi halmozódás van, és én is nagyon szenvedek (és ki tudja, mennyit fogunk még rákölteni, mire végre helyreállítjuk a hormonrendszerem), ezért futott át az agyamon. De bízom benne, hogy fogja annyira érdekelni a véleményem majd, hogy megfontolja a tanácsomat.
2012. nov. 15. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!