Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elég érdekes szituációba...

Elég érdekes szituációba kerültem. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

az történt h matekból dolgozatot írtunk és nekem 3-as lett e-naplóba viszont 4-est írt be a tanár.

most mit csináljak, szóljak neki? igazából egyáltalán nem értem h miért 4-est írt be, mikor a dolgozatra egyértelműen rá volt írva h 3-as! a továbbtanulás szempontjából válóban jól jönne ez a 4-es, mert így félévkor is 4-es lehetnék...

nem tudom h direkt jobb írt-e be eggyel jobb jegyet, azért h félévkor megadhassa a 4-est, vagy azért írta-e be h meglássa mennyire vagyok becsületes? vagy nem értem...

te mit csinálnál a helyembe? szólnál neki??


2012. nov. 27. 17:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

olyan nincs hogy beír egy négyest csak úgy szórakozásból hogy tesztelje hogy becsületes vagy-e ,azért ez mégiscsak hivatalos cucc.:d

szerintem egyszerűen jófej volt,tudja hogy benned van a tudás csak most nem lett jó a dogád ,ne szólj neki sztem ,felesleges.


15/L

2012. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem kotelesseged csekkolni az e naplót, vagy igen? Ha nem szolsz, es mondja, hogy csak megnezte, becsuletes vagy e, akkor ravagod, hogy nem is lattad az e naplot.

Valoszinu egyebkent, hogy veletlen irta el, es elobb utobb eszreveszi, vagy ha nem, makod van.

En is orlodnek, valoszinu elmondanam, de arra gondolnek, milyen jo lenne, ha nem venne eszre es lapithatnek:D

2012. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Engem bántana a bűntudat, én vagyok olyan lelkiismeretes, hogy szólnék. Így is tettem ezt egy német dogánál, ahol rosszul lettek a pontok összeadva és nem 5-ös lett, hanem 4-es. Na az osztálytársaknak sem kellett több egyből lestrébereztek, miegymás.

De az énemet zavarta volna, ha úgy kapok jobb jegyet, hogy azt nem is érdemlem meg.

2012. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%

én szólnék a helyedben...

anno volt egy biosz doga ami 5 lett, de ahogy összeszámoltam a pontokat, alig volt meg a 3as. azonnal jeleztem a tanárnak, de ő váltig állította, hogy ez pedig 5ös dolgozat. végül kisült, hogy volt egy kérdés (ezzel lehetett a legtöbb pontot elérni) és azt nem számoltam bele, mert olyan helyre írta, ahol nem vettem észre.

2012. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%
a pontokat írta olyan helyre ahol nem vettem észre... utolsó voltam
2012. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
Nekem franciából 1el több 3as volt az ellenőrzősmbe,mint a naplóba szóltam a tanárnőnek,hogy van még egy hármas írja be,és mivel becsületes voltam kihúzta az ellenőrzőmből,azt mondta ritka ki bevallja a rosszabb jegyet és nem csak a plusz 5ösök miatt szól.Szerintme szóljál,szerintem véletlen írta be és a többi társaddal szemben nem igazságos,hogy el jobb jegyet kaptál.
2012. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg ne szólj neki. A napló a tanár dolga, nem a tiéd.

Majd ha ki kerülsz a nagy betűs életbe, akkor fogod csak igazán megérteni, mennyire jelentéktelen dolog is ez. Megérné neked, ha rá menne a továbbtanulásod? Az év végi eredmény a fontos. Maga a bizonyítvány, a végzettség.

Becsületesnek kell lenni, nem birka lelkűnek.

Ha majd találsz egy pénzel teli pénztárcát, iratokkal, na az a becsületesség, ha azt visszaadod. Ez az osztályzat félreírás, csak kis élelmesség a jövőd érdekében.


A te korodban volt egy osztálytársnőm, aki vegyészmérnök szeretett vona lenni. Nem nagyon ment neki a számtech. Kevés óra számunk is volt. Nem volt könnyű javítani. Minden másból nagyon jó jegyei voltak. A tanár mindenkit megkérdezett, hova akar tovább menni. Segítségül beírt a barátnőmnek kettő db ötöst a semmire, "órai munka" címszó alatt. Volt neki is bűntudata, de a cél volt a lényeg.

Azóta eltelt jó néhány év, és most végzős az ELTE vegyészmérnöki karán.

Nekünk magyaroknak egyébként is többet kell tanulnunk, min más külföldi iskolásoknak. Sok lexikális tudást be kell magolni, amit aztán soha nem kell használnod.

Szóval ne legyél ennyire rápörögve a dologra. A továbbtanulás sikerére koncentálj inkább. Hogy az lehess, aki alarsz és abból tudj megélni amit igazán csinálni szeretsz.

23L

2012. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
egészen biztosan nem szólnék! persze a becsület meg minden... cöccöccöccöö :) jól jön az a 4-es neked! egyszerűen elnézte. és neked tényleg nem kötelességed egyeztetni a jegyeid a naplóval!
2012. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
Én az itteni tanárokat ismerve szólnék, fix, hogy bent hagyják, de nagyra értékelik, ha becsületesek vagyunk, csak te tudod, milyen a matektanárod, én elmondanám.
2012. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%
18:43 vagyok,lehet jelentéktelen,de az nem jelentéktelen mennyire becsületes.én is 23 éves vagyok lassan államvizsgázom,és úgy gondolom,hogy a saját erőmből legyenek jó jegyeim,h ezen múlik,jobban kell hajtani és akkor egy 3as nem ingatja meg a 4es félévi jegyet,lehet nem az Ő dolga napló,de ha tudja mit írt be akkor illik szólni
2012. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!