Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdekes szituációba csöppentem...

Érdekes szituációba csöppentem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Érdekes szituációba csöppentem. Hogyan tovább?

Légyszíves olvasd végig!


Ott kezdődik a dolog, hogy sosem voltam megelégedve magammal, rondának-csúnyának látom magam, férfiatlannak stb.


Az ismerőseim azt mondták, hogy tök hülye vagyok, mert nem vagyok ronda, de nem hittem nekik, mert tudtam hogy csak vigasztalni akartak.

Ezért feltettem egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


Azóta már 4 -számomra teljesen ismeretlen- lány mondta azt, hogy egyáltalán nem vagyok ronda, sőt legtöbbjük szerint helyes vagyok. De valahogy még mindig kételkedek.

Ez egy kicsit összekeverte a gondolataimat, mert eddig még senki sem akart megismerni az utcán, buszon stb. (szórakozni nem járok).

Valahogy úgy érzem hogy akkor zökkennék ki ebből a gondolatmenetből, ha ezt valaki személyesen is megerősítené, de én senkihez sem merek odamenni, és hozzám sem jön senki. Nem vagyok ginofób, de még akár ez is elképzelhető (nem félek barátkozni a lányokkal! de "csajozási" szándékkal egyszerűen félek odamenni bárkihez is. betegesen félek a visszautasítástól, megalázástól stb.

Szerintetek is is ginofóbia, vagy mi?

Internetes ismerkedést meg hanyagolnám, nem vagyok a híve.


pedig azt hittem ha idegenek véleményét meghallgatom előrébb jutok, vagy úgy hogy még jobban széthullik az önbizalmam, vagy úgy hogy megnő, de két szék között a földre...

Szerintetek hogyan tovább?


2010. máj. 15. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Képzeld el,hogy van két nő,mindkettőt megszólítod az utcán,csak két különböző időpontban.Az első nőtől megkérdezed,hogy tetszel-e neki.Ő nemet mondd.Továbbmész,jön veled szembe a másik nő,tőle is megkérdezed,hogy tetszel-e neki.Ő azt mondja,hogy tetszel neki.Ez azért van,mert különböző ízlésű a két nő.Míg az egyik nőn zöld póló van,a másikon lehet mondjuk szürke.Míg az egyik nő magassarkút hord,a másik kondicipőt.Míg az egyik nő szoknyát hord,a másik nadrágot.Ez teljesen ízlés dolga,ahogy az is,hogy kinek milyen típusú férfiak jönnek be.Nekem is mondják sokan,hogy csúnya vagyok,viszont sokan mondják is,hogy legyen önbizalmam,mert van miért és mire.Én persze egyikre sem hallgatok,azt veszem fel,ami nekem tetszik,úgy érzem magam,ahogy akarom,és persze olyan pasit választok magamnak,akinek én is bejövök.Lehet,hogy azért látom másképp a dolgokat,mert nőből vagyok,de ha te is hasonlóképp látnád ezt a dolgot,akkor kicsit boldogabb lehetnél,és lehetne egy kis önbizalmad.
2010. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neked könnyű, te lány vagy, és a fiúknak kell kezdeményezni.

Szívesen kipróbálnám ezt a tetszik/nem tetszik dolgot személyesen is, de sajnos elég otrombán hangzik, és valamiféle hátsószándékot is sugall, amitől biztos hogy elpirulnék és nagyon zavarba lennék. Ha ezeket ki tudnám valahogy küszöbölni, nagyon örülnék neki.

Sok lány nem érti meg de vannak fiúk, akiknek ugyanúgy nehezére esik odamenni egy lányhoz, mint ahogy te sem mernél odamenni egy fiúhoz ismerkedni.

2010. máj. 15. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha te ginofób vagy, akkor én is. Amúgy meg szerintem ginofóbia mindenkiben van. A lányok nem hiszik, de igenis nehéz egy ismerős lányhoz is odamenni (csajozós szándékkal), nem hogy egy idegenhez. Ez egy természetes dolog, reménykedsz a sikerben, és félsz a bukástól. Mindenki élt már át ilyeneket. (Érettségi, ilyen vizsga, olyan dolgozat) Tulajdonképpen ez egy mindig jelen van, van akit erősebben korlátol, van akinél olyan szinten kis mértékű, hogy már-már a gátlástalanságba fordul.

Az én részemről: 20/F, hasonló szituáció.

Az az igazság, hogy a barátnőkeresésben sokat nem tudok segíteni, viszont 1-2 ötletet tudok adni, ami sokat segíthet.

Amint láttam nem vagy magaddal megelégedve. Ez a legelső amin változtatni kell. Nagyon fontos dolog, mert hiszed vagy sem, a magabiztosságot az emberek megérzik. Ha jól érzed magad a bőrödben, azt észreveszik. Ezt számos módon elérheted.

Eljárhatsz például kondiba(eleinte furcsa dolog, de ha egy kis izmot szedsz magadra, máris jobban fogsz tetszeni magadnak és másoknak. És nem, nem kell kigyúrt izompumpa, szteroidot keverek még a kakaóba is emberré válni.)

Várásolj új ruhákat, amiben valóban jól érzed magad, és úgygondolod, hogy másoknak is tetszhetsz. Ez azért fontos, mert a "belső a fontos nem a külső" bullshit nem létezik.

Senki nem megy oda egy szakadt emberhez, hogy rosszul öltözködsz, így nem tetszel, de a belsődet megismerném hátha...

Egyenlőre ennyit írok, hátha nagy baromságnak tartod, viszont szerintem sokat tud segíteni egy kis változás, ha folytassam, írd meg, talán másoknak is segítek vele.

2010. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Örülök a válaszodnak, remélem még visszanézel, mert lenne egy pár kérdésem/észrevételem/hozzáfűznivalóm.

Úgyhogy folytasd!!!

Tudom hogy a magabiztosságot megérzik a lányok alapvető. Ami a testemet illeti vékonycsontozatú vagyok, de nem vagyok vékony mivel sportolok, az edzésen ahová járok közte vagyok azoknak akiknek a legjobban mennek a saját testsúlyos gyakorlatok. Már régóta sportolok.

Ruhákkal kapcsolatban: megpróbálok átlagosan öltözködni, farmer, márkásabb cipő, legtöbbször minta nélküli, de szintén nem gagyi póló, pulóver.

Régebben úgy gondoltam a testem a visszatartó erő, de rájöttem hogy az arcom az, pedig, mint már írtam állítólag nem vagyok ronda.

2010. máj. 16. 07:00
 5/5 anonim ***** válasza:

akkor folytatva.

Lehet, hogy jól öltözködsz, meg a sport is jól megy, de

itt elsősorban azon van a hangsúly, hogy önbizalmat szerezz magadnak. Ezek csak példák voltak, nekem ezek is segítettek. Tehát lehet, hogy neked mondjuk más tevékenység adja meg a kellő önbizalmat, amitől jól érzed magad a bőrödben. De mivel látod, hogy a mostani helyzet nem visz sehova, mindeképpen ÚJÍTS.

Visszatérve az ismerkedéshez. Elég nehéz ügy, ez tény.

Kortól és érdeklődési köröktől eléggé függő.


Egyenlőre csak ennyit, írd le a kérdéseket/észrevételeket, aztán amire tudok válaszolok.

2010. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!