Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha megtudnátok,...

Mit tennétek ha megtudnátok, hogy a 15 éves fiatok egész múlt héten nem volt iskolában? Milyen büntetést adnátok neki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy itt valami nagy gond van, ezt kellene megkeresni. Ilyen-olyan büntetés nem biztos, hogy megoldja a problémát.
2012. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Magamat büntetném meg, amiért nem vettem észre, hogy gond van a gyerekkel.

Mert ha valamiért nem mert iskolába egy hétig, annak oka már régebben elkezdődhetett.

El kell vele beszélgetni apának és anyának egyaránt, mélyen utána kell nézni, hogy mi a probléma.

2012. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Semmilyen büntetést nem adnék. 15 éves. Kellett neki egy kis szabadidő. Biztos fontosabb dolga volt. Értelmesen el kell magyarázni neki a munka és a tanulás fontosságát és ebben motiválni. Rávezetni, hogy néha a kötelességekkel is törődni kell. Néha belefér egy kis lógás, de a szintet tartani kell, az eredmények nem jönnek maguktól.
2012. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjuk már a szentbeszédet!Könyörgöm 1 hétig lógott az iskolából.Igen, meg kell vele beszélni hogy miért nem ment be és ha olyan van, akkor utána nézni annak aki miatt nem ment be.De előfordulhat az is hogy szimplán csak lógott.Mindkét esetben meg kell büntetni, természetesen attól mérten hogy mi volt az oka rá.Meg kell tanulnia hogy amit tett az nem helyes.Esetleg TV vagy számítógép megvonást tudnék javasolni.
2012. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Hát...nem tudom, úgy látszik egyedül vagyok azzal a véleménnyel, hogy megbüntetném. Oké, hogy motiválni kell és el kell vele beszélgetni, de azért egy hét lógás...még a családsegítő központtól is kijönnek, ha jelez az iskola (márpedig 10 óra igazolatlan után már kell).


És nehogy már egy 15 évesnek olyan dolga legyen, ami miatt egy hetet hiányoznia kell iskolából, ráadásul oké, hogy esetleg én igazolok neki pár napot, de itt a szülő nem is tudott róla, hogy gondja van a gyereknek. Szerintem egyáltalán nem oké, hogy a gyerek gondol egyet és lóg a suliból. Nem értek egyet a szinten tartással".


Tessék járni iskolába. Ez a szülő felelőssége.


Nincs internet használat pár napig. Beszélgetés van helyette a szülőkkel. Én ezt tenném.

2012. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hétfőn elment orvoshoz azzal a panasszal, hogy fáj a torka és reggelt hányt. Az orvos kiírta egész hétre. Persze igazából semmi baja van volt. Azt mondta azért nem akart bemenni mert nem érzi jól magát az iskolában. Nem szereti az osztálytársait és a tanárok is pikkelnek rá. Iskolát szeretne váltani.
2012. dec. 1. 13:43
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát, lehet érdemes megfontolni az iskolaváltást. Ha ennyire nem érzi jól magát ott. Végül is Ő tudja.. lehet, hogy ez valóban megoldás arra, hogy rendszeresen járjon!
2012. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
3%

Kutya GPS nyomkövetőt kb. 30 000 Ft-ért tudsz venni, a nyakörvét lakattal gyerekre tudod rögzíteni. Sajnos viszont ha nem együttműködő a gyerek ezt is szétbarmolhatja.


A megoldás az elektronikus nyomkövető bilincs, már tesztelik hazánkban, elsőként a házi őrizeteseknél fogják rendszeresíteni, később távoltartás alkalmazásának ellenőrzésére, illetve rendezvényektől (főleg politikai) eltiltott személyek) szabálykövető magatartásának ellenőrzésére. Tervek szerint renitens diákoknál is alkalmazni fogják majd, hogy így előzzék meg krimianalizálódásukat (bűnözővé válásukat).


Interneten most is tudsz rendelni, vásárlását jogszabály nem tiltja (tekintettel arra hogy a bilincs nem minősül közbiztonságra különösen veszélyes vagy haditechnikai eszköznek).

2012. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha azért lógott, mert tényleg nagyon rosszul érzi magát az iskolában, akkor büntetés helyett lehet, célravezetőbb leülni beszélgetni és megoldani a problémát. (Nekem 3 év kín volt az utolsó 3 általános iskolai év, iskolát kellett volna váltani, akkor sok mindentől megkíméltem volna magam).
2012. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
mindenképp megkérdezném mi volt az oka. (persze nem tudna számomra érthető okkal felhozakodni,mert nincs fontosabb,mint az iskola!) ha fél valamitől, beszélje meg elsőre velem, ne az legyen,hogy nem megyek suliba inkább és magamba fojtom. (egyébként csak ez lehetne enyhítő körülmény,ha valaki megfélemlítette és azért nem ment!) minimum addig,amíg kimaradt a suliból (1 hét) minden nap bekísérném az iskolába a tanteremig, ott megvárnám a tanárt, aztán mennék el. amikor meg vége van a napnak érte mennék. az iskolában megbeszélném az osztályfőnökkel,hogy azonnal jelezzenek,amint látják,hogy nincs ott a gyerek az órán. az meg a minimum,hogy nincs tv, internet, szórakozás, barátok kb. SOHA TÖBBÉ (de minimum addig,amíg nem bízom benne újra). egyébként amelyik gyerek megengedi magának,hogy 1 hetet lógjon,annak a tanulmányi eredménye sem fényes. és biztosan nem először csinálja. szóval tuti nem mennék el a dolog mellet szó nélkül! ő gyerekként viselkedik,akkor én úgy is kezelném. a felnőtt ember tudja a kötelességét. én felnőtt vagyok,tudom h be kell mennem dolgozni minden nap és be is megyek. ha nem akarja,hogy határokat szabjak neki (nagyon szorosakat),akkor mutassa meg,hogy viselkedik egy olyan ember,aki magától betartja a normákat!
2012. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!