Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha megtudnátok,...

Mit tennétek ha megtudnátok, hogy a 15 éves fiatok egész múlt héten nem volt iskolában? Milyen büntetést adnátok neki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 13:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha tényleg nagyon nem érzi jól magát az iskolájában, akkor át kell íratni máshová, ha nem akarod, hogy később még nagyobb baj legyen.

Velem is ez volt tavaly, utáltam a sulimat, el akartam menni máshova, de a szüleim nem engedték... Így hát kénytelen voltam megszokni, és most már néha kicsit szeretem is, de azért örültem volna, ha máshova járhatok... Nem tudom, milyenek a jegyei? Miért nem szereti a sulit? A problémát kell megoldani, nem megbüntetni szerintem. Én, mivel annyira utáltam a sulit, nagyon rossz tanuló lettem, semmi kedvem nem volt tanulni, úgy éreztem, nincs értelme. Idén már küzdök a jó jegyekért, bár kicsit nehéz, mert az alapokat tavaly, 9.-ben vettük, de igyekszem teljesíteni a feladatokat. Meg velem is előfordult, hogy kétszer ellógtam az utolsó órát, az egyik ki is derült, és már abból is elég nagy botrány lett... Szóval, a lényeg, hogy beszéld meg vele, miért nem szereti az iskoláját, és oldjátok meg ezt a problémát, ha minden kötél szakad, iskolaváltás!

16/L

2012. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
5%

Nincs barát, tv, net stb. 1 hétig. Na ne baromkodjunk már. Melyik az a tini, aki nem engedett meg magának néha egy kis lógást ugyanúgy, mint néha szemtelenkedést, visszabeszélést, stb. Ez a korszak ilyen. Ettől még persze, nem helyes, és meg kell büntetni, de ha csak mindentől eltiltod, sokkal rosszabb is lehet a helyzet. Az meg, hogy valamelyik barom nyakörvet rakatna a gyerekére, azzal pláne ne törődj. Én kötelet raknék, mondjuk a nyaka köré.

Ha csesztetik az iskolában, érdemes megfontolni az iskolaváltást, mert ha ez a helyzet, akkor ez nem egyszeri alkalom lesz. Ha ez az első eset, azt mondom, ússza meg valamilyen szinten, de tudatosítsd azzal, hogy ha mégegyszer előfordul, akkor komoly következményei lesznek.

2012. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
ha nem érzi jól magát, tudakold az okát. és váltsatok iskolát. ha ott is előfordul,akkor pszichológus. persze közben neked is mélyebb kapcsolatot kell vele kialakítani. sőt! ha még több figyelmet igényel, hagyd ott a munkahelyed, vagy vállalj kevesebb óraszámot (ha megoldható), hisz első a gyerek. nem azért szülünk,hogy aztán elkanyarodjon a gyerek az életben. kevesebből is meg lehet élni (sajnos a mai világban sokan nem engedhetik meg,hogy egy fizetésből éljenek...:S) sok sikert!
2012. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszadónak igaza van. Ha gyerekként viselkedik ne várja el hogy felnőttként kezeljék. Ha gondjai vannak mondja el. Mindenre van megoldás csak meg kell keresni. Régebben egy ilyenért ha kiderült kivágták az embert a suliból.
2012. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Látod megválaszoltad a problémát.

Nem a gyereket kell megbüntetni, hogy nem jár suliba. Nagyon nem bírom az ilyen szülőket,akik figyelembe sem veszik a gyerek érzéseit.Ha az iskolával van a baj, akkor őt bünteted? OKA van , hogy nem ment be.

Váltson iskolát. Te mennyire szeretnél, úgy járni iskolába-dolgozni hogy a társaság piszkál, és a tanárok is szívatnak??

Semmilyen büntetést nem kell neki adni. Neked kéne elgondolkodni, hogy milyen nagyszerű szülő is vagy, semmit véve fiad érzéseit, hogy kb. szenved az iskolába. Ismerem ezt az érzést,igaz én lány vagyok, de általános iskolában volt balhém és nagyon rossz volt járni oda. Állandóan próbáltam minden lógáslehetőséget megfogni.

2012. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
jó ez a gyk. ide csak becsületes, mindenhez értő szakik járnak, akik életükben nem lógtak még az iskolából.
2012. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

a kutyanyakörves remélem ilyet hord a munkahelyén


kérdező, legalább volt annyi esze hogy nem lógott hanem kiíratta magát betegnek


azt hittem simán nem ment be


váltsatok sulit

de ígértesd meg vele hogy nem csinál ilyet többet, meg valami baja van, szól

2013. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne büntesd meg, azért, mert nem szereti az iskolát, ahová jár. Ha tényleg ekkora a gond, akkor érdemes lenne megfontolni az iskolaváltást, hisz senki sem szeretné a nap nagy részét olyan emberek társaságában tölteni, akik folyamatosan piszkálják őket.
2021. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!