Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Te mit mondanál a 14 éves...

Te mit mondanál a 14 éves lányodnak, ha meglátnád hogy a körző tűjével karcolja a csuklóját?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Beszélgetnék vele.Miért tette?Van-e valami félelme,valami,amit nem mer elmondani stb.
2012. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Ez most meno,"mindenki" ezt csinalja ugyhogy csak a megfelelesi vagy,a menok koze tartozas hajtja,nem hiszem hogy valami elmebaja lenne-mert valjuk be tobbsegnek az jut eszebe errol-azt sem hiszem hogy megfelelo magyorazatot tudna adni.Jon majd az emos filozofiaval amit a tobbiektol hallot s ami felnott fejjel naon butan hangzik.
2012. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha ez többedszerre fordul elő, akkor haladéktalanul elvinném pszichológushoz, mert a falcolás nem csak divat, hanem komoly szorongás tünete is! Sokkal többet beszélgetnék vele, átstruktúrálnám az órarendjét, hogy olyan programoknak is jusson idő, ahol le tudja vezetni a feszültségét. De ez nem ilyen egyszerű sajnos. Legtöbbször szakember lesz a vége.
2012. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
nem hinném, hogy a fájdalom divat lenne, csak ezt bebeszéli magának egy-két ember..
2012. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor, ha ennek nem marad maradandó nyoma, tehát a karcolások elmúlnak nem nyugtalankodnék. A 13 éves lányom osztályában ez most nagy divat "tetoválásnak" nevezik. Egymásnak mutogatják az ábrákat. Aki ebben nem mer részt venni, az filctollal rajzol a kezére. Ez még csak múló hülyeség. Tényleg létezik egy pszichés betegség, amikor a gyerek a saját karját vagdossa, falcolásnak hívják. De az igazi falcolók mindig úgy vágják meg a kezüket, hogy vér is folyjon. A fájdalom, amit átélnek és a vérük látványa együtt csillapítja a lelkükben dúló fájdalmat. Tudom ez egészséges embernek furcsán hangzik, de így van. A másik módszer az égő cigarette, de ott is maradandó égési sérülések keletkeznek.
2012. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez olyan, mint amikor megharapod az ujjad, hogy valami más ne fájjon. 2 dolog nem fájhat egyszerre ugyanúgy! Azért csinálják, mert fizikai fájdalom elnyomja a lelki fájdalmakat, próbáld meg kiszedni belőle, hogy mi bántja! Sportoljon inkább, az nagyon jól levezeti a stresszt. És az elején még fáj is!
2012. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Miért hiszik, hogy divat???

Én nyár eleje óta csinálom, csak ez segít, mert ezt nem veszik észre itthon. Ha innék, cigiznék, drogoznék, azt nehezebb lenne eltakarni mint néhány sebet/heget a csuklómon és a combomon.

Baromira nem divat...miért lenne menő, hogy ha majdnem minden este sírsz és addig nyomod magadba a körzőt/rajzszöget/szikét, amíg nem vérzel?

Csak páran tudják. Ha te tudod a lányodról, mindenképp beszélj vele, ha olyan a kapcsolatotok.

Én igazából azért nem merem itthon elmondani, mert nem akarok pszichológushoz járni, félek, hogy csak gyógyszereket adna és rossz érzés lenne, hogy pénzért hallgat meg.

Szóval szerintem beszéld meg, kell neki a segítség!

14L

2012. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem divat, nem is értem, mi benne a divatos. Igazuk van azoknak, akik azt írták, hogy van valami a háttérben, feszült és szorong, bántja valami. Viszont a szakember hülyeség, én is vágtam magam (okkal), én is voltam szakembernél, és nem hogy segített, talán rontott is mindenen. Persze lehet, hogy van olyan, aki segíteni is tud, de szerintem nem éri meg kockáztatni...

16/L

2012. dec. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Utsó. Szakember nélkül esélyed nincs arra, hogy helyre gyere. Orvosból, pszichológusból is van jó és rossz is. Azért, mert egy nem jött be, nem azt jelenti, hogy más sem fog. Egyébként a pszichológus nem ad gyógyszert, csak a pszichiáter. Ez lényeges különbség. Fiatalnak gyógyszert pedig csak nyomós esetben adnak. Akkor, ha annyira erősen szorong, hogy az komolyan veszélyezteti az életét, iskolai teljesítményét, kapcsolatait. A gyógyszer csak kiegészítés és átmeneti. Ebből kell kiindulni.

Én, ahol dolgoztam iskolában a pszichológust nagyon szerették a fiatalok, nagyon soknak segített, akit továbbküldött, csak jó helyre küldte, ahol megkapta a neki megfelelő segítséget.

Az iskolában és a nevelési tanácsadóban rendelő pszichológus ingyenes egyébként. A kórházban rendelő is.

Aki pénzes, azzal sincsen semmi gond. Kenyeret sem tud senki ingyen venni a boltban, tudást sem az egyetemen, a szoba bérlése sincsen ingyen.

2012. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Soha de soha nem értettem meg ez a karcolós dolgot! Nekem is voltak problémáim, vannak is de még eszembe sem jutott ilyen. Mellesleg ha meglátták volna itthon akkorát kaptam volna hogy kiviszem a falat. És az én vélmenyém szerint az a szöveg hogy a fizikai fájdalom elnyomja a lelki gondokat hülyeség.

18/L

2012. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!