Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a 16 éves lányodna...

Megengednéd a 16 éves lányodnak, hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
már ne szűz a lányom, titokban volt barátja. ez jó pár hónapja derült ki, azóta nem volt róla szó, de most újra összejött valakivel, és engedélyt kért, hogy vele lehessen. ti megengednétek, tudatában annak, hogy ők már nemi életet is fognak élni?
2012. okt. 25. 21:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
78%
igen.16 éves, nem gyerek már.
2012. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
29%
Nem szívesen. 16 évesen még gyerek. Először ismerjék meg jobban egymást a fiúval, és csak azután feküdjenek le egymással.
2012. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
82%
Ha tiltod,csak azt éred el,hogy újra titkolózni,és hazudozni fog.Én se lennék boldog,ha a gyerekem ész nélkül szexel,de sajnos ez a trend.
2012. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
gyerekkoruk óta ismerik egymást, én is ismerem a fiút.
2012. okt. 25. 21:21
 5/45 anonim ***** válasza:
90%

Igen megengedném, mert úgysem tudsz mást tenni. Illetve ennél csak rosszabb lehetőségeid vannak.

Nem tudom ez mennyire trend, ahogy előttem írták, mert nekem is volt már 16 évesen barátom, pedig az nem ma volt. (32 vagyok)

2012. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
47%
Én a szexre értettem a trendet.Nekem is volt barátom 16 évesen,de valahogy nem éreztem,hogy érett lennék,hogy lefeküdjek vele.Ez már egy más világ.
2012. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
27%

Baromira nem őrölnék még ha nagyon ismerném a fiút is. Lehet nem gyerek de csak egy tini, akiből ne legyen terhes tini.

Egyáltalán nem trendi, sok lány nem fiúzik 16 évesen.

2012. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg. Beszéljétek meg, hogy ha oda kerül a sor, mivel tervezik a védekezést, esetleg kísérd el dokihoz. Ja, és ma már a legtöbb 16 évesnek van barátja, sőt már 12-13 évesen kezdik a fiúzást, és a szexet is sajnos. (Ezt az utolsó válaszolónak szántam.)
2012. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%
Én két évvel fiatalabb vagyok a lánynál, mégis megengedik hogy legyen barátom...már nem kislány.
2012. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen ez szerintem nem megengedés kérdése. Ennyi idősen már elég sok időt tölt az otthonán kívül, simán van lehetősége "fiúzni", szóval akár engedély nélkül is csinálhatná. Szerintem egy 16 évest már nem igazán lehet korlátozni, tiltani, inkább csak jól kezelni a helyzetet, hogy bizonyos problémákat megakadályozhassunk.

Oké, hogy a lányod most engedélyt kért tőled, ez rendes dolog tőle, így legalább nem titokban éli a kapcsolatát, mint az előzőt. De ha tényleg azzal a fiúval akar lenni, akkor vele is lesz, akár megengeded, akár nem.


Szóval én engedném neki, de sokat beszélgetnék vele a dologról, és próbálnám elérni, hogy bizalommal forduljon felém, és bármilyen problémát elmondhasson nekem, ami felmerül a kapcsolatában. Nekem ilyen viszonyom volt anyukámmal, és nyugodtan elmondhattam neki, amikor pl. egyszer kiszakadt a gumi és 72 órás tablettára volt szükségem, vagy hasonló dolgokat.

Ezzel szemben egyik ismerősöm 19 évesen is titkolja a szülei elől a kapcsolatát, mert azok (vallási okokból) "tiltják" neki a nemiséget. A lány már legalább 5 fiúval lefeküdt, tartós kapcsolata nem volt, a szüleinek össze-vissza hazudozik, ők még mindig azt hiszik, hogy a lányuk szűz. Ez persze egy véglet, csak hogy értsd, hova fajulhatnak az ilyen tiltások.


22/L

2012. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!