Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Novemberben leszek 18 éves...

Novemberben leszek 18 éves (lány), és a szüleim még most se engednek el szinte sehova! Nyáron nem mehetek ki este 8-ig se :S Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít a helyzet! Bulizni még sosem voltam, és nagyon szeretnék végre kicsit szabadabb lenni! Egyszerűen nem értik meg, hogy én ezt szeretném! Állandóan csak kiabálnak velem, úgy kezelnek mint egy 5 évest... Szerelmemmel több, mint egy éve együtt vagyunk, de szombat délelőtt se akarnak hozzá átengedni, pedig 10 percre lakik tőlünk :S Semmit sem tudok velük megbeszélni, abszolút semmit! Állandóan csak ordibálnak velem mindenért, olyanért is amihez semmi közöm! :S Okot nem adtam arra, hogy így viselkedjenek velem! Gimnáziumba járok, jó tanuló vagyok, házimunkát is végzek... :S
2009. aug. 20. 21:00
 1/7 anonim válasza:
100%

Hívd át a barátnőidet, és 'véletlenül' mondjuk pont a fürdőbe vagy, és anyukád/apukád nyit ajtót. Mondja a barátnőd a szüleidnek, hogy most lesz 18, és hogy csak azért jött át hozzád, mert nem engednek el bulizni, pedig neki fontos lenne, ha az összes barátjával együtt ünnepelhetne.

2.verzó: Mondd meg nekik, hogy engedjenek el, és ha nagyon féltenek, vigyenek el kocsival, és menjenek is érted.

3. verzió: elvileg nagykorú vagy már, tehát mondd azt hogy már vannak jogaid! xD

na bocs, az uccsó vicc volt.

Remélem tudtam segíteni, mert én felháborítónak találom a szüleid viselkedését. Felnőtt nő vagy, tudsz dönteni magadról. Csak ugye ilyenkor jön az, hogy ők a kenyérkeresők meg stb.

Drukkolok!!! puszi

2009. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ja, bocs, azt nem láttam h novemberben leszel 18. akkor pár sor törölve
2009. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Már csak 3 hónap és 18 leszek... majd akkor megpróbálok valami komolyabbat! Engem is felháborít, és kiborít, hogy így viselkednek velem!

Azt a barátnőset megpróbálnám, de a szomszéd városban járok iskolába, és a közelemben nincs igazi barátnőm :S Csak régi osztálytársak... Velük pedig nem nagyon tartom a kapcsolatot.

2009. aug. 20. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivj össze egy nagyon hivatalosan megfogalmazott szöveggel egy "család gyűlést" :) És sorold fel előre a pontjaidat, mit akarsz komolyan, felnőtt módjára megbeszélni velük. Légy türelmes, elegáns, ne támadó, és gyűjts előre érveket, beszéld meg a szüleiddel. Remélem, bejön. Ha nem, akkor elég bénák, már elnézést, akkor várd ki a 18-at és találd ki, hogy húzod el a csikot leghamarabb otthonról. Pszichológiailag elég káros, ha nem hagynak rendesen szocializálódni, namármost egy 18 éves nem 12.
2009. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
68%
most Augusztusban töltöttem be a 18.évemet...eddig is mondjuk elengedtek úgy hogy az uccsó busszal menjek haza. Apám csak ennyit mondott poénosan persze: Na gyere haza kislányom!,ja már 18vagy akkkor...Na gyere haza légyszi:D
2009. aug. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közöld velük hogy már nem 12 éves vagy.
2009. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem ugyanez a gondom 14 évesen...

akkor most én ne is panaszkodjak? nem is szoktam, túl konzervatív vagyok ahhoz :S

amúgy drukkolok neked. szerintem a lehető leghiggadtabban kellene velük megbeszélni, hogy értsék meg.

kiakasztó szülők vannak. velem is ezt fogják csinálni, tuti, még 18 évesen is.

2009. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!