Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányos anyukák (főleg) Ti mit...

Lányos anyukák (főleg) Ti mit szolnátok ha a 15-16éves lányotokról megtudnátok hogy már nem szűz?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2012. dec. 21. 16:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy hogyan történt: ha már régebben van megbizható barátja, akkor ugyan nem örülnék, de elfogadnám, ha alkalmi kapcsolatban vesztette volna el, akkor azért elbeszélgetnék vele a felelöségröl meg egyebekröl.


De engem igencsak meglepett volna, ha nem fordult volna ELÖBB önként hozzám, hogy mi a véleményem, mielött megtörtént a dolog.


De nekem egyik lányom sem volt ennyire fiatal az elsö alkalomkor, hanem valamivel idösebbek.

2012. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Én egy nap híján lettem volna 16, mikor elvesztettem, komoly kapcsolatban, utána még 4 évig jártunk. A következő férfi az életemben pedig már a vőlegényem :) Ha a lányom is hasonló helyzetben veszti el ennyi idősen, semmi kifogásom nem lenne ellene. Igyekszünk úgy nevelni, hogy ne alkalmi kapcsolatot keressen, és ne adja oda magát minden jöttmentnek. És persze felhívnám (még egyszer) a figyelmét a védekezés fontosságára, és hogy ne engedjen a "majd időben kiveszem, csak egy kicsit gumi nélkül" dumának.
2012. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Azért a mai 15-16 éves lányok (sajnos) érettebbek, mint nehány éve. Így megfelelő védekezés mellett nekem ezzel nem lenne gondom. Mondjuk mire az én lányom annyi idős lesz, szerintem kiváltság lesz 15 évesen, ha valaki még szűz. Sajnos mostanában egyre többször hallani 11-12 éves kislányokról, akik már elvesztették a szüzességüket.

Szomorú, de ha 15-16 évesen veszíti el a lányom, én annak örülni is fogok szerintem.

2012. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
Nem érettebbek a mai 15-16 éves lányok egyátalán,csupán a nemi érés kezdődik előbb,tehát attól,hogy nagyobb a mellük,mint pl 5 éve egy 15 évesnek attól még érzelmileg és értelmileg érettek.Nagyon el lennék keseredve,mert akkor valamit elrontottam a nevelésben,még sem olyan jó a kapcsolatunk ahogy gondoltam.Nem hiszem,hogy 15-16 évesen az a legfontosabb,hogy a nagy tiniszerelemben rögtön szexre kerüljön a sor,az biztos,hogy még pár évvel korábban elbeszélgetnék vele mindenről,felvilágosítanám,és elmondanám a korai szex következményeit,veszélyeit és ha jó a kapcsolatunk,értelmes lány,illetve jól neveltem akkor nem fog rátérni a szexre ilyen fiatalon.
2012. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
szóval értelmileg és érzelmileg nem érettek
2012. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
A mai 16 éves lányok max. testileg fejlettebbek, mint régebben. Értelmileg nem! Érzelmileg pedig plána nem!
2012. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokváltozós a dolog. Alkalmi kapcsolat esetén alapos fejmosás. Stabil kapcsolatban - már amennyire 16 évesen stabil lehet - elfogadhatóbb. Persze minden szülő várna min. 18 éves koráig, de a mai világban annyi inger éri, hogy nehéz.


Azért mindenképpen elbeszélgetnék vele, hogy a jövőben kivel, hogyan, miért, védekezés, stb.

2012. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
pontozzatok csak le,akkor sem normális hogy gyerekek szexelnek
2012. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
27 éves nő vagyok.a szüzességemet 16 évesen veszítettem el 8 hónap együtt járás után.normális ember lett belőlem,már van egy 6 hónapos kisfiam.Táncot tanítok kamasz lányoknak.a 16 éves lányok 99,9%-a már nem szűz,jobb ha tőlem tudjátok.Bizalmasuk vagyok,mindent megbeszélnek velem.Nem hogy nem szűzek,de olyan dolgokat művelnek az ágyban,amit én nem mernék kérni a férjemtől.Szerencsére fiam van...
2012. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem, hogy mért lett törölve a hozzászólásom. Persze könnyebb töröltetni a moderátorral, mint elfogadni vagy szembeszállni valaki véleményével. Én még mindig fenntartom a tegnapi álláspontomat. Mégis mit tudsz vele tenni, ha már nem szűz? Ülj le vele és beszélgessetek a védekezésről, vagy vidd el nőgyógyászhoz fogamzásgátlóért. Ennyi, ezen kívül más lehetőség nincs. Esetleg rátehetsz egy erényövet :D
2012. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!