Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Hány évesen szeretné...

Kamaszok! Hány évesen szeretnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Hány évesen szeretnétek gyereket?? Fiút vagy lányt szeretnétek?? És mi lenne a neve ha fiatok vagy lányotok lenne?? :D

2012. dec. 26. 09:53
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Szerintem itt senki sem mondta, hogy nem akar gyereket. Azért - én személy szerint - akarok előbb karriert építeni, hogy megfelelő anyagi körülményeket biztosítsak a gyerekvállaláshoz. Hogy a gyermekem mindenből a legjobbat kapja. Nem hiszem, hogy ez akkora bűn lenne. De nem előrébb való a karrier, mint a család. Az csupán egy eszköz az utóbbi eléréséhez.
2012. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
88%
Elso vagyok, mar ugyis lepontoztak, de nem erdekel, johet az ujabb. Rakkutatonak keszulok, sokszor tanulok napi 15 orat, ez az eletem. Fontosabbnak tartom-e, hogy reszt vegyek egy folyamatban ami tobb millio ember eletet mentheti meg, annal, hogy en szuljek? IGEN! A kutatomunka teljes embert kivan es meg akkor sem biztos az eredmeny. Nem kielni akarom magam, sosem tettem, nem buliztam, nem dohanyzok, nem iszok alkoholt. Ehhez a terulethez jo eszem van, es ezt kiakarom hasznalni, a gyerek pedig megneheziti , raadasul neki se jo, ha anya nincs ott anyak napjan, mert a "molekulakhoz" kell mennie. Nem tartom magam onzonek, es melysegesen felhaborit, ez a fajta itelkezes. Mindenkinek a magan ugye, hogy vallal-e gyermeket, vagy sem.
2012. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

23-28 éves korom között akarok gyereket. Lányt szeretnék, de ez nem érdekes annyira.

Fiú nevek: Dominik, Roland

Lány nevek: Norina, Anett, Angelika, Hanna. De a Norina és az Anett az tuti.:)

A lényeg, hogy legyen munkám, házam/lakásom, férjem, akit szeretek.

2012. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
89%

/Már válaszoltam/

Szerintem, egyrészt ez a kérdés sem erről szól, másrészt egyébként sem lehet ebben a témában eldönteni, hogy mi a jó és mi a rossz. Mert ebben a kategóriában nincs ilyen. Van, aki anyának születik, van, akinek semmi türelme nincs a gyerekekhez, sohase tudna jó szülő lenni. Épp ezért nem szabad, nem lehet ítélkezni se afölött, aki 20-21 évesen akar gyereket, se afölött, aki karriert (is), gyereket pedig csak később, vagy egyáltalán nem. ez mindenkinek a saját döntése (persze a párjával együtt). Persze, úgy gondolom én is, hogy a gyerekneveléshez biztos háttér, és férj kell, de ez csak az én elképzelésem. Egy egyedülálló anya is fel tudja nevelni akár egy albérletben is ugyanolyan jól a gyerekét, ha akarja, mint egy "normális" szülőpár. És ez a "normális" szülőpár is lehet rosszabb, mint egy szerényebb, de boldogságban, szeretetben nevelő szülő.

Ha valaki úgy érzi, nem akar gyereket, mert a karrierje fontosabb, akkor neki ez így van, és akkor lesz jó, ha nem vállal így gyereket. Ha pedig valaki nem akar világmegváltó felfedezéseket tenni a rákkutatásban(mint pl. az egyik előző), megfelel neki mondjuk egy (egyszerűbb) fodrász szakma (nem azért, hogy lebecsüljem, csak nyilván kevesebbet kell tanulni hozzá), viszont családban érezné jól magát, akkor szíve joga, hogy 20-21 évesen már szüljön. Szerintem.

Mindegyik fajta emberre ugyanolyan nagy szükség van. Ettől működik a világ. Hogy nem vagyunk egyforma robotok.

2012. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
83%

35-ös vagyok

én nem itélek el senkit aki 20-21 évesen szül , csak fel tudja nevelni a gyermekeit .

annak a válaszolónak írnám ezt aki a karrier , meg önmegvalosítás furcsaságáról írt hosszabban :

szerintem mindenkinek szíve joga , hogy milyen élet stilust választ . én nem ítélek el senkit aki vidékre akar leköltözni , és nyugodtan , békességben élni . de nekem ez nem biztos , hogy menne , nekem ez az élet stílus szerintem nem lenne jó , mert én nem vagyok ilyesmikhez hozzá szokva . ( növény termesztés , állatnevelés stb - ez nagyon kemény és becsülendő munka )

egyébkén szerintem abba is bele gondolhatnál , hogy ha nem lennének ezek az önmegvalosító emberek akkor a mai gazdaságok össze omlanának , mert ezek a "pici hangyák" mozgatják a mai világot .

2012. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:
100%

25-30 évesen szeretnék szülni 2 gyereket.Azért annyi idősen,mert előbb még szeretnék bulizni,utazgatni és egyetemre járni.Plusz addigra biztos,hogy teljesen felnövök,hisz egy gyereknek sem tesz jót ha egy idősebb gyerek neveli.:) Az nem számít,hogy milyen neműek legyenek,de az biztos ha lesz fiam akkor Balázs lesz a neve.

14/L

2012. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Én egy fiú ikerpárnak örülnék majd a legjobban. Az egyik lenne Balázs , a másik meg Máté. De bármi lesz , én örülni fogok. :D

14 vagyok, tehát ez még jóóó messze van.

2012. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Én se tartozom a kamaszok körébe, 20 vagyok :)


De, már fél éve, hogy tudatosult bennem az, hogy szeretnék egy gyermeket... Sajnos nem vagyok párkapcsolatban.

Két éve élek külföldön, így 2012-ben végeztem a gimiben.

Mindig is imádtam a kicsiket, rengeteg unokatesóm van, de mégis, hiányzott valami az életemből...

Most kezdtem dolgozni, elég jól keresek ahhoz képest, hogy szakma nélkül vagyok, de természetesen nem elegendő ahhoz, hogy egyedül neveljek fel egy kicsit.

Már előálltam egy "tervvel" Pl az első lépésem a jogji megszerzése volt, majd az állás, és a pénz félretétele. Valóban, 20 évesen már most a jövendőbeli gyerekemre gyűjtök! Azt elárulom, hogy önerőből képes lennék megvenni mindent, amire szükség lenne a babának. Persze csak a legszükségesebbeket, de mindene meglehetne. Nincs kocsim, de egyszerre nem lehet több mindenre gyűjteni. Tervben van a tovább tanulás is, Januárban kezdek a főiskolán, addig pedig annyit dolgoztam,amennyi belefért az időmbe.

Nem okozna gondot hajnalba kelni, pelust cserélni, vagy szopiztatni... Sok mindennek utána jártam, pl mit érdemes megvenni, miből mennyi kell, honnan érdemes beszerezni, stb. Persze, még van mit tanulnom, de erre van még időm :)

A gimiben volt egy olyan órám, ahol játék babával kellett gyakorolni, haza is vittük, gondozni kellett, úgy működött mint egy igazi baba, hajnalban keltett, etetni kellett, pleust cserélni, ringatni, büfiztetni, vagy ha nyűgös volt, egyszerűen megvárni, míg lenyugszik magától. 2szer vettem fel ezt az órát, a tanárom már "kikészült" hogy nem tudta elvenni a kedvemet az anyaság örömeiről, ami ennek a feladatnak a fő célja volt. Nekem ez gyakorlás volt, felkészülés, és élveztem! :)

Belekalkuláltam azt is, ha egyedülálló anya lennék.

Lehet, hogy a szüleimmel lakom, de bőven elférne egy kicsi is, az én keresetemmel pedig igazán nem lennénk kiszolgáltatva. Igaz, vásárolnék én turiból is, amíg hamar kinövi a ruhákat, de futná vadonatúj dolgokra is, ha szeretném. De amíg sokat bukik a kicsi, addig megteszi a használ is :)

Egyébként kezdetnek egy kislányt szeretnék, a nevek: Mackenzie, Rachel

Majd szeretnék egy fiút is, neveket nem tudok :)

De bármilyen felállásban jöhetnek. Nem titok, szeretnék majd ikreket is, teljesen mindegy, hogy 1vagy 2 petéjűek lennének.

(1 fiú és 1 lány lenne a legjobb azért :D )

Attól, hogy 22-23 évesen gyermeket vállalnék, még folytatnám az iskolát, szeretnék ultrahang diagnoszta lenni, ami elég sok időmet veszi igénybe, így nincs kizárva, hogy még 10 év múlva is az egyetemre fogok járni, így nincs értelme halogatnom a dolgokat!

Kicsik mellett is lehet tanulni, aztán ha már ovisak lesznek, visszamennék dolgozni is.

Sok kamasz azt hiszi, hogy mennyire egyszerű egy babával, én is azt hittem, aztán utána kerestem dolgoknak, és rájöttem, hogy a bevásárló lista csak bővül, de annyi a választék, hogy képtelen lennék jól dönteni :)


Jól kifejtettem a véleményem, utólag is elnézést :)


UI: azért sok kamasz van így azzal, hogy 20 valahány évesen jöhetne a baba... Azért jó tudni, hogy nem én gondolkodom csak így :)

2012. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

24-26 évesen szeretnék majd gyereket, 3-4-et. Ha fiam lenne, akkor Gergely, Csaba, Attila, Bálint, Zoltán, Hunor vagy István lenne a neve. Ha lányom születne, akkor Kinga, Boglárka, Lelle, Hanga, Luca vagy Johanna lenne.


15/L

2012. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Az is karrier, ha tisztességben felneveled a gyerekedet.


19 éves vagyok. Azt érzem, hogy ki fogok futni az időmből. Félek.

Nem tudom eldönteni, hogy minek, hogy és hol tanuljak tovább. Gőzöm sincs. Eközben a stressz, hogy még mindig nincsen párom, még mindig ugyan ott tartok mint 4 éve.

Az emberek ha a tökéletes pillanatra várnak, akkor kifutnak belőle. Nincs tökéletes pillanat, mindig lesznek bukkanók, akadályok amiket le kell küzdeni!

Ez egy két emberes történet. Ha karriert akarok, akkor meglesz a karrier gyerektől függetlenül. Mindenki feláldoz valamit anya, apa egyaránt.


Én kb 10 éves korom óta azt mondtam, hogy nekem már 20-21 éves koromban családom lesz.

Hát most azt mondom, hogy 24-25. De csak azért mert nem találok megfelelő partnert. Ha holnap bekopogtatna a nagy ő, akkor vissza állna a régi terv.


Nem és név, az első teljesen mindegy, a második pedig közös megegyezés és vezetéknév kérdése!

2013. jan. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!