Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves fiatoka...

Elengednétek a 16 éves fiatokat szilveszteri házibuliba úgy hogy ha tudnátok hogy "füvezős" haverok is lesznek ott?

Figyelt kérdés
Nem akarom elengedni de reggel óta könyörög,hisztizik,veszekszik emiatt.Sajnálom őt mert tudom,hogy milyen rossz ha nem mehet de hiába bízok meg benne,akkor is féltem!
2012. dec. 31. 15:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
nem engedném el.
2012. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha megbízható azért elengedném csak nem keveredik bajba, és szerintem már elég idős ahhoz hogy tudjon mértéket tartani meg hogy mi a jó és mi nem.
2012. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Én sem engedném el... :( Sajnálom.
2012. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Elengedném. De figyelmeztetném, hogy azért engedem el, mert megbízom benne, hogy ő NEM fog füvezni. Ennek fényében tehát úgy nyúljon fűhöz, hogy akkor a bizalomnak annyi és egész álló évben nem mehet majd sehova jövőre.
2012. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Nem engednèm el, semmi keresnivalòja nincs ott.
2012. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Ha a "barátok" füveznek akkor ő is fog.A nyakamat rá
2012. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is elengedném. Így tudod, hogy hol van, mit tesz, ő pedig azzal a tudattal megy el, hogy az édesanyja bízik benne, és tudja, hogy olyan helyen van, ahol "kísértik". A fű könnyen "szűrhető" drog, azaz látszik az illetőn ha használta.

Ha a fű miatt menne, azt megtalálhatja bárhol, tehát ezzel a fűtől eltiltani nem tudod. Ha pedig bízol benne, és azért ugye te ismered a fiad, ha nem használja, csak jól érzi magát a haverjaival, akkor egy újabb szálat szőttél a bizalomra.

Egy 16 éves gyerekben elég nagy haragot tudsz kiváltani a tiltással. Így nála már nem a tiltás a módszer a nevelésre. Inkább tanítsd, informáld. Elzárni a világtól úgysem tudod!


Legyen a fiadnak is egy jó évzárása.

2012. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

Nem engedném.


Mellesleg nem szilveszterkor kéne leépíteni a füvezős haverokat, hanem már korábban kellett volna.

2012. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

"Ha a "barátok" füveznek akkor ő is fog."


Ha a srác emiatt megy csak a buliba, akkor ehhez nem kell buli. Ha a haverok tudják, hogy "hol van anyag", akkor akár otthon is elszívhat egyet...


Ismét mondom, ebben a korban már nem a tiltás a jó nevelés szerintem, hanem az, hogy a srác tudja, hogy mit tehet, mit tesz, és ha tesz valamit, akkor annak mik a következményei. De ezt konzekvensen (tehát ha megtette, amit nem szabad, akkor az elmondott következményeket be kell tartani).

2012. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Igazad van
2012. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!