Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma megint megijesztettek! Mi...

Ma megint megijesztettek! Mi igaz abból h ha hagyom a babát sirni akkor görcsöt kaphat és abba belehalhat? 1x hagytam a 4 hónapos babámat sírni kb 5 percig de semmit rossz dolgot nem tapasztaltam azon kivül h a szivem szakadt meg! Szóval igaz lehet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez hülyeség, úgy ahogy van. Attol hogy sír nem fog görcsöt kapni és meghalni. Én is hagyom sírni néha és semmi baja.
2009. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban lehet benne igazság, hogy a férjem ágán minden lánygyerek annyira hisztérikusan tudott sírni, hogy egy idő után nem vettek levegőt. Na ebbe lehet belehalni. Ezt az én lányom is eljátszotta már, úgy kellett kizökkenteni az elmélyült ordításból, mert már kezdett vörösödni-lilulni. És nem hagytam ordítani, csak nem hagyta abba.


Szóval egy kis sírás nem a világ, de ha hagyod bőgni és nagyon belelendül, akkor az okozHAT bajt, de szerintem ez azért babafüggő is.

2009. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak olyan babák, akik annyira belelovalhatják magukat a sírásba, hogy egy idő után nem vesznek levegőt. Az én 3 kisebb gyerekem is megcsinálta néhányszor. Egyszerűen fennakadt a szemük és elájultak. Persze nem egy egyszerű sírásról volt szó, hanem szinte hisztériásról. Én is szoktam hagyni néha, hogy sírjanak, ha tudom, nincs semmi bajuk, de azért nem hosszú ideig. Éppen emiatt eszembe se jut alkalmazni a sírni hagyós altatási "módszert". A légzéskimaradásra meg megtanultam, hogy azonnal hideg levegőre kell vinni vagy ráfújni az arcára. A hirtelen inger hatására újra fog levegőt venni.
2009. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

5 percet sírt? Ugyan már, az még nem is a 'sírni hagyás' kategória, ne viccelj! :-)

Ez teljesen normális, nem lehetsz minden pillanatban mellette, ugrásra készen. Feleslegesen ne gyárts irreális elvárásokat magaddal szemben. Te is ember vagy, nem gép.

2009. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az igazsághoz az is hozzátartozik h elötte 45 percig probáltam elaltatni miközben sirt.Aztán gondoltam h kifujjom magam ki megyek és lenyugszom és ujult erövel neki látok.Erre elaludt.Elmeséltem ezt a barátnömnek ö pedig azt mondta h többet ilyet ne csináljak mert görcsöt kap a gyerek és meghal.én meg itt tiszta lelkiismeret furdalásban voltam h milyen rossz anya vok h még ennyit se tudok és h mért hagytam ott.Ezek szerint viszont csak nem vok annyira tudatlan:)
2009. nov. 23. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

9:31-es vagyok. Nekem így sikerült megtanítanom a 4 hó körüli babámat aludni (védőnő tanácsolta), ahogy te is írod, ki kell menni. Amíg bent voltam nála, sehogy sem akart aludni, csak tombolt. Amikor kimentem, pár perc sírás, és elaludt. Azt mondta a védőnő, hogy 5-10 percenként nézzek be hozzá, ha nagyon sírna, de ne vegyem ki, csak nyugtassam meg, és jöjjek ki.

Nem emlékszem már, hogy mennyi időbe tellett, de megtanulta az elalvást. Most 9 hónapos, este letesszük, és reggelig alszik a szobájában, (még fogzáskor is), már jó ideje. Sőt, néha beadjuk 1-2 órára napközis játszóházba, és pl. tegnap ott is letették, mert úgy látták, hogy elfáradt, és aludt 1,5 órát.

Remélem, tudtam segíteni!

2009. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ!igen tudtál segiteni
2009. nov. 24. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
affektív apnoe
2009. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is nagyon rafinált, mert ha kimegyünk a szobából csendben eljátszik, ha meglát minket elkezd sírni, kiabálni, nyűglődni - mikor mit.

Ha lát, akkor van kinek csinálnia, ha nem lát, akkor meg nincs.

Ez tényleg működik,de azért észre kell venni, mikro van tényleg baja (értem ezalatt hogy fáj valami, ölelésre vágyik,stb..)


Ne aggódj, szerintem is jól csináltad, és 5 perc még nem is sírni hagyás.

2009. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!