Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Végzel házimunkát, mennyit és...

Végzel házimunkát, mennyit és mióta és mit/miket csinálsz vagy miben segítesz, milyen rendszerességgel, mennyi idős vagy?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szobámban szoktam felporszívózni, szemetet kiviszem, kutyát sétáltatok. Mosogatni nem szoktam, mert a mosogatószer, és a gumikesztyű is kikészíti a kezem. (3 hónapja megy a találgatás, hogy mire vagyok allergiás, mert viszket/fáj a kézfejem, meg piros is.)

16/L

2013. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szobádon kívül konyha takarítás,többi szobába rendetételéhez besegítesz néha?
2013. jan. 21. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon lusti vagyok és éppen hogy össze takarítom a szobám.. sajnos anyunak nem segítek. :(
2013. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény anyám látástól mikulásig dolgozik, így mindent én csinálok, takarítást, bevásárlást, főzést is. Leégne a képemről a bőr, ha nem lenne itthon minden rendben, ha ő azért kulizik, hogy én tanulhassak meg legyen kaja+lakhatás... 13 éves korom óta így van, nem bánom egyáltalán, néha persze jó lenne csak úgy lazázni, de legalább megtanultam rendesen főzni, meg beosztani a dolgokat. Dolgozni is szoktam, igaz csak diákmeló. Így is van időm többnyire mindenre ami érdekel (mondjuk sosincs annyi mint szeretném, de azért akad) szervezés kérdése. A barátaim jó fejek, megértik hogy itthon nekem feladataim vannak, még segíteni is szoktak :) Mind sokkal-sokkal jobban állnak anyagilag, de nem néznek le vagy ilyesmi.

Igazából egy hátrányát látom a dolognak: már most unom a "mit főzzek olcsón-kiadósat" témát, pedig csak 3 éve viszem a háztartást ;)

2013. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az állatokat ellátom meg a szobám rendben tartom.. magam után elmosogatok.. kb. ennyi.. mondjuk többet nem is vagyok itthon.. :S

Előző héten ha az alvást (éjszaka kb. 6-7 óra..) nem számoljuk jó ha 5 órát itthon voltam.. :S

2013. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, én kipakolom a mosogatógépet, szárítógépet, kiviszem a szelektívet, néha szétválogatom a szennyest. 16l
2013. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégente szoktam egy kicsit besegíteni. A lakást általában kitakarítom (pl. port törlök, felporszívózok, felmosok stb.)

A többi dologba nem nagyon tudok segédkezni. Mamám és anyum általában sok mindent megcsinálnak. Mosogatást,mosást meg ilyen dolgokat nem is mernek rám bízni. Mondjuk megcsinálnám, de inkább hátráltatnám őket, mivel legalább 5x annyi ideig tartana nekem megcsinálni. :D


17/F

2013. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mosogatok, (annak ellenére is hogy nekem is súlyos ekcémás a kezem), beágyazok, felporszívózok, kitakarítom az állatot, hetente 1szer porolok mindkét szobában, mosást bedobok.
2013. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kameko-san ***** válasza:

Mosogatok, söprök, kutyát sétáltatok és néha ruhát teregetek.


13/L

2013. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt igen szorgalmas fiatalok is vannak,nagyon úgy látom,olyan jó hallani,bocs olvasni.A fiatal lánynak aki meg viszi az egész háztartást,mert anyukája igen sokat dolgozik és ennyire megbecsüli édesanyját üzenem,hogy igen szép dolog ahogy átlátod anyukád mennyi mindent tesz.Jó olvasni fiúk is képviseltetik magukat házimunka,segítség terén.Mindenkinek gratulálni tudok csak.
2013. jan. 26. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!