Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak anyámmal hogy...

Mit csináljak anyámmal hogy jobban figyeljen rám?

Figyelt kérdés

Nem tudok beszélgetni anyámmal, maximum hétkoznapi dolgokról, mint a suli, takarítás, kaja, stb. Ha elkezdem neki mondani a problémáimat akkor leordít, hogy csak saját magammal foglalkozom és mindig panaszkodom... Pedig nem igaz! Nincsenek barátaim és nincs is kinek elmondanom, hát próbálom anyámnak, de o azt hiszi, hogyha ad pénzt meg ruhákat vesz nekem akkor már elégedett is vagyok és fogjam be a szám...

Kulfoldon dolgozik, csak héthetente látom, de egyutt lakunk. Mikor hazajon kulfoldrol az neki az elso, hogy hívja a pasiját és szinte non-stop itt van velunk. A pasija egy idióta, hadd ne részletezzem!

Mikor nincs velem akkor mindig azt mondja, hogy mennyire hiányzok neki meg mennyire szeret engem, de mikor meg vele vagyok az ellenkezojét mutatja, mindig csak ordít rám, mikor éppen meg akarok vele beszélni valamit. Pedig már kezdtem vele oszinte lenni, tobb dolgot elmondani neki, de eljátszotta a bizalmam. Rájottem, hogy mikor beszélek neki (akármirol is legyen szó) akkor nem figyel rám - ezt a multkor be is vallotta nekem.

Ezen kívul telefonfuggo: mindenhová magával viszi a mobilt és a pasijának írogat.

Ezen kívul fél éve kérem, hogy vigyen el Budapestre vagy Prágába kirándulni, de ot nem érdekli, inkább elmegy vásárolni, bár most már igazán jól keres, szuper munkahelye van, és az helyett, hogy engem vinne el inkább hétvégente elmegy strandolni a pasijával.

Kérlek segítsetek, mit csináljak vele? Legalább, hogy meghallgasson! Régebben, mikor nem volt neki ez a férfi velem járt el bulizni néha az én ismeroseimmel, meghallgatott, egyutt nevettunk meg minden... most meg már nevetni is csak azzal a férfival tud.


2009. aug. 31. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon nehéz a helyzeted, és őszinte leszek: keress barátokat, "pótmamát" magadnak, akivel tudsz beszélgetni, és felejtsd el anyádat. Ahogy leirod, ő az az "anti-anya", aki meg sem érdemli, hogy te ennyire értelmes vagy, és igy le tudod irni, hogy mi a problémád. Kapásból nem értem, hogy lehet, hogy valaki otthon hagyja a gyerekét, és hetekre külföldön dolgozik??? Szerintem ő már abban reménykedik, hogy te felnőttél (ami nagyjából igaz is), tedd a dolgod, csodálom, hogy benned ez még nem okozott mélyebb lelki sérüléseket. Szerintem gondold végig, mik a terveid, hogy akarsz majd élni, gyűjts barátokat, hobbikat, amik érdekelnek, legyél emberek között, anyukádat pedig feletsd el.
2009. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De én anyámmal is rendezni akarnám a viszonyom.

Apám alkoholista elmebeteg, vele sem tudok beszélni, szerencsére már olyan 2 éve kulon élunk tole... Testvérem nincs. Nehéz ez így, hogy valakinek nincs rendes családja.

Nem akarom elhanyagolni anyámat, szeretetre van szuksége, bár mostanában úgy veszem észre, hogy nem az enyémre, de akkor is... mégiscsak az anyám. Újabban még azt is észrevettem nála, hogy titkolódzik elottem, dugdossa a holmijait, meg azt úgy észre lehet venni.

2009. aug. 31. 19:02
 3/9 anonim válasza:
100%
Nálam is hasonló a helyet:( Nem is fog soha jobb lenni. Vannak egyesek akik ennyire maguknak valók és mást meghallgatni sem képesek. Ha segíthetek bármiben szólj L/16
2009. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Anyukád nem a munkáját titkolja előled? Mert nekem kicsit úgy tűnik egyébként. De lehet, hogy rosszul sejtem. Persze meg próbálhatsz beszélni vele erről, de kicsi esélyt látok, hogy megváltozik. Elindult valami furcsa úton szerintem.
2009. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, a munkáján nincs semmi titok. Ápolóként dolgozik és ismerem a munkatársát is...

Mondom, hogy nem tudok beszélni vele, nemhogy errol de semmirol sem. Tudom, hogy titkol elottem valamit, sot a fél életét titkolná, de nekem nem tud hazudni, mert mindig rájovok... csak rendezni szeretném vele a viszonyomat.

Legutóbb mikor itthon volt, annyira idegennek éreztem a saját anyámat, mint senki mást. Mindig veszekedéssel vagy valamivel ki akar térni a beszélgetésbol.

2009. szept. 1. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!


hány éves vagy?Mikor anyud nincs itthon,hanem melozik,akkor egyedül vagy?Egyedül láttod el a háztartást,tanulsz,stb.?

2009. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, mindent egyedul csinálok... Takarítok, fozok magamnak, stb.

A kívulállók azt gondolják, hogy milyen nagy buli lehet nekem, hogy nincs itthon anyám és milyen nagy szabadságban vagyok. Pedig ez nem így van, nekem van felelosségérzetem!

Muszáj neki kijárni dolgozni, csak azt bánt, hogy nem tudok vele normális kapcsolatot tartani, ma is ossze vesztem telefonon, ahogy minden nap.

2009. szept. 2. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem könnyű a helyzet, de szerintem lehet rajta segíteni. Persze ez sok mindentől függ. Figyi írj nekem egy emailt és ott megdumáljuk a dolgot jó? Nem te vagy az első akinek segítek. Nagyon jó kezelem a problémákat és sikerül mindig átlátnom a helyzetet. Ha gondolod írj nyugodtam: tothzsuzsannabeatrix@gmail.com
2009. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2009. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!