Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A mai nyelvtanórán a tanárnő felírta a táblára, hogy "AKKUMLÁTOR", ekkor páran, főleg a fiúk természetesen velem együtt kicsit felnevettünk, amit a tanár is meghallott.


Megkérdezte mi a vihogás tárgya, én pedig mondtam neki, hogy rosszul tetszett felírni a szót.

Ő pedig erre azt mondta, hogy ha hülyék is vagyunk legalább nem adnánk más tudomására a tudatlanságunk, vagy valami ilyesmit mondott. Erre az osztály másik fele is mondta neki, hogy tényleg rosszul van felírva, erre Ő azt mondta, hogy a következő nyelvtanórára, fel kell készülünk valami olyan anyagból, hogy "Máshogy ejtjük, mint ahogyan írjuk", ezt Ő számon fogja kérni.


Óra végén odamentünk elnézést kérni, akik nevettek rajta, azt mondta, hogy máskor szaktanári figyelmeztetést fog adni.


Hogyan engeszteljük ki a tanárt? Esetleg valóban 2 írásmódja van a szónak, vagy lehet neki volt hibásan leírva.



2013. jan. 29. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nektek volt igazatok, bár nagyon sokan csak akkumlátorként írják és mondják. Szerintem felesleges ragozni. Nagyon kevés tanár ismeri be, ha téved.
2013. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban akkumulátor.

Én kifénymásolnám a Helyesírási szótár vonatkozó oldalát, és óra előtt az asztalára tenném.

2013. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A bocsánatkérés után (hiszen az, hogy kinevettétek tényleg tiszteletlenség volt) ő is tartozott volna eggyel, hiszen akkumulátornak kell írni az akksit. Szóval tényleg a tanár volt a hülye. Ez pedig külön bunkóság a részéről, hogy az ő tévedése miatt titeket büntet.
2013. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!