Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Reggelente nehezen kelek fel....

Reggelente nehezen kelek fel. Segítene, ha minden nap ugyanakkor feküdnék és kelnék?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje nem volt olyan, hogy hétköznap éjfél előtt lefeküdtem volna. Már nagyon kivagyok, reggel alig bírok felkelni, 100x is megnyomom a szundi gombot, és amikor sikerül felkelnem, akkor is utálom az életet... Ezért elhatároztam, hogy többet fogok aludni, és minden nap ugyanakkor feküdnék és kelnék. Mondjuk 8:45-kor feküdnék le, hogy 9-re már elaludjak, és 6-kor kelnék. Szerintetek ez segíthet? Van, akinek bevált?

16/L


2013. jan. 29. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így teljesen jó.

Pár dolog még: a szoba legyen hűvös, szellőztess ki lefekvés előtt. Elalvás előtt már ne tv-zz, gépezz, inkább olvass. Írj naplót, így kevésbé fog járni az agyad a napi problémákon.

Természetesen a mozgás és az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás is segít.

2013. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pont ez van, 11-12-01 körül fekszem le, reggel 5-6 között KELL felkelnem, mindig elalszom, nincs reggel semmire időm, pedig szeretek mindenre időt hagyni, mert ha nem kell sietnem akkor jól indul a reggel. És velem is ez van, egész nap majd' elalszom a suliban, este pedig tanulok, fürdök és máris késő van... szerintem amit írtál jó megoldás.

15L

2013. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én TV nélkül szinte alig tudok elaludni. Ha nem nézem lefekvés előtt, akkor a hibáim, amiket elkövettem, vagy már a holnapi napon stresszelek. A tv kikapcsolja az agyamat, kb. 5 perc múlva már tudnék is aludni. Nem is tudok megnézni fekve egy filmet, főleg az ágyamből nem, mert bealszom.
2013. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már ma szeretném elkezdeni, csak sajnos nég nen is ültem le tanulni... Sajnos nekem az is a nagy problémám, hogy internetfüggő, most is már pár órája próbálom rávenni magam, hogy tanuljak végre. :/ Meg a gép miatt maradok fent sokáig...

Egyébként én is szeretem, ha reggel nen kell sietni, pl. ma is 10 perccel korábban indultam a suliba, mert így séta közben gondolkodhattam, nem kellett futni, szépen komótosan tudtam menni. Ha 6-kor kelnék mindennap, nagyon jó lenne, mert akkor lenne plusz fél órám, amikor meg tudnék reggelizni, készíteni tízórait, korábban indulni suliba. Volt idő, még általánosban, hogy minden reggel volt időm megnézni egy részt a kedvenc sorozatomból, miközben reggeliztem. :O De jó idők voltak azok! ^^ :D

2013. jan. 29. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tévét, netet ne.

Felpörgeti az agyad, még akkor is, ha úgy érzed, hogy lelazulsz tőle.

2013. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Ez a magyar oktatási rendszer baromsága, hogy ilyen korán kell kezdeni a sulit. Angliába pl már rájöttek, hogy több értelme van reggel 9-5-ig bentlenni, mint reggel 8-tól 14-ig. Semmi értelme olyan korán lefeküdnöd, úgyse fogsz tudni aludni. Járj futni, edzeni, csinálj valamit, ami lefáraszt. 10-kor próbálj elaludni legkésőbb.
2013. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom a korai kezdéssel, nekem 7:45-kor kezdődiknek az óráim, és 13:10-kor vagy 14:10-kor van vége. Nekem ez megfelel, csak az internetfüggőségem okoz gondot. Simán el tudok aludni este 9 körül, ezzel nen lesz gond. Inkább a felkeléssel.

Na de ma már nem írok többet, inkább megyek tanulni, aztán alszom. :)

2013. jan. 29. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt, akár már az ágyban fekve, olvass valamit. Ami érdekel. Az olvasás fárasztja a szemet és szerintem az agyat is, én mindig könnyen elálmosodom tőle. Azért javaslom, mert most át vagy szokva egy későbbi időpontra és ha kényszerítenéd magad, hogy korábban elaludj, lehet hogy csak forgolódnál az ágyban éjfélig. Közvetlen elalvás előtt már ne tanulj szerintem, inkább könnyű, lazulós, de még "letehető" olvasmányt keress.
2013. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!