Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A méhnyakrák elleni oltás is...

A méhnyakrák elleni oltás is csak a tehetőseknek készült?

Figyelt kérdés

Nem tudom kifizetni, pedig nagyon szeretném beadatni a 15 éves lányomnak.

Esetleg nem tudjátok, hogy mikorra várható rá támogatás, ha egyálltalán lesz?Vagy részletfizetési lehetőség, gondolok itt havi 10.000-re( ugye 90.000Ft)

15 éves, és ugye eljött az idő, amikor úgy akarja elkezd szexuális életet élni, ha beavat, ha nem.

Úgy tudom, ha előtte kapja meg, akkor 100%-ban véd.


Aki tudna valami tájékoztatást adni a legújabb fejleményekről, annak előre is köszönöm.


2009. szept. 3. 22:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom megvenni a lányomnak az oltóanyagot... :-[

Igen! A gazdagok megvehetik, a többi meg dögöljön meg...

Pedig 20 éve fizetjük a TB-t, nekünk eddig hálisten semmi bajunk nem volt, ránk még nem költött a TB a befizetett pénzünkből.


De a fiamnak a szemüveget is alig tudom megvenni : örülök, ha 2-3 évente valahogy ki tudok nyögni rá 20-30ezer Ft-ot... :[


Esetleg felvehetnénk kölcsönt, de én nem merek ilyet bevállalni, örülök, ha valahogy befizetem a számláimat.


Ez van... :-[

2009. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sose tetszik, ha valamit így reklámoznak a tévében.

A kicsi fiamnak sem adattam be azt az oltást ami ingyenes. Lényegében mivel nagyon ÚJ-ak ezek az oltások nem lehet ismerni a hosszútávú mellékhatásokat. Lehet akkor járnak jobban a lányaitok, ha nem kapják meg az oltást...

Azért tényleg szemétség 90 ezerért!

2009. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj az önkormányzatnál, nálunk adnak rá valamennyi támogatást. Nem vagy egészségpénztár tag? Ott is el lehet számolni.
2009. szept. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen!Sőt nem csak ez készült tehetőseknek,hanem minden más fizetős oltás és a világon szinte minden!

De azért nem csak ettől félnék!!!

2009. szept. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
azt se felejtsük el hogy ez egy legyengített vírus, és hiába legyengített de akkor vírus, ki tudja hogy hosszú távon milyen mellékhatásai lehetnek, én nem szeretném megkapni
2009. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
90 ezerért?? Nem is olvastam még róla... Ez azért súlyos. Még ha telne is rá, milyen jogon, vagy miért?? Ez szerintem pofátlanság. Akkor már inkább fél/egyévente méhnyakrák szűrés, az úgyis gyógyitható, ha idejében felfedezik.
2009. szept. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám is szerette volna beadatni nekem, a háziorvosunk ajánlotta is. 69 ezer ft volt valamilyen támogatással, nos mi még ezt sem tudtuk kifizetni, pedig megkaptuk a lehetőséget hogy fizethetjük 3 részletben. Szerintem védőoltás, védőoltás... nem hiszem hogy forgalomba hoznák és ennyi pénzt elkérnének érte, ha hosszútávon veszélyes lehetne. Ha megtehetnénk én mindenképpen kérném, de sajnos így kizárt. Ez az egyik legnépszerűbb rákfajta, sajnálom hogy az állam nem gondolja úgy, hogy megérné valamilyen úton módon támogatást keríteni rá.
2009. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
utolsó, ne így fogd fel, ez egy legyengített vírus ami rákot okozhat, mellesleg, védőoltás..., annyira reklámozzák az influenza elleni védőoltásokat is, csak azt elfelejtik megemlíteni hogy rosszabbik esetben egy egész életre nyomorék lehetsz tőle, és még jobb esetben is az egész teled végig betegeskeded, tudom mert anyukám egészségügyben dolgozik, és nem csak kitalációkat írok le
2009. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
köszi, köszi a lepontozást =), de pontozzatok csak, én tudom az igazat, ha nekem nem hisztek kérdezzetek meg egy tapasztalt orvost aki már régen a szakmában van... :)
2009. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

nem tudom ki pontozott le, nekem a te válaszod is hasznos volt.

külömben én is hallottam olyan esetekről,hogy lebénultak tőle, ezért is vaciláltam a kisebbik lányomnál(4), hogy beadassam-e neki .

A háziorvos javaslatára végül be lett adva, és hála a jó égnek nem történt semmi baj.

2009. szept. 8. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!