Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A méhnyakrák elleni oltás is...

A méhnyakrák elleni oltás is csak a tehetőseknek készült?

Figyelt kérdés

Nem tudom kifizetni, pedig nagyon szeretném beadatni a 15 éves lányomnak.

Esetleg nem tudjátok, hogy mikorra várható rá támogatás, ha egyálltalán lesz?Vagy részletfizetési lehetőség, gondolok itt havi 10.000-re( ugye 90.000Ft)

15 éves, és ugye eljött az idő, amikor úgy akarja elkezd szexuális életet élni, ha beavat, ha nem.

Úgy tudom, ha előtte kapja meg, akkor 100%-ban véd.


Aki tudna valami tájékoztatást adni a legújabb fejleményekről, annak előre is köszönöm.


2009. szept. 3. 22:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

A nagyobbik lányomnak 15 már beadattam a kisebbik 13 de neki is beszeretném majd 1-2év múlva 90ezer deinkább fizetek mint aztán baj legyen és szerencsére telik rá.

39éves anyuka

2009. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
válaszoló: nem rád céloztam, csak úgy a többiekre :), én is ezt mondtam, hogy van aki lebénul ezektől
2009. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

nekünk lenne rá pénzünk de eszünkbe se jutott. én magamat még el nem tudnám képzelni ilyen helyzetben pasim se volt soha tehát nem is érdekes az egész.

Egy osztálytársamnak volt részletfizetés, ha jól emlékszem. utána kell járni hivatalokban ilyesmikben ők is igy kapták meg.


15/L

2009. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most vagyok 15, én megkaptam az oltást.

Egyáltalán nem vagyunk gazdagok, anyukám minimálbérért dolgozik, és egyedül nevel.

megkérdezte tőlem , hogy szeretném e ezt az oltást, elbeszélgettünk róla.

vettünk egy lapot, leírtuk, hogy hónapra mennyit kell spórolnunk , hogy 20000esével fizessünk.Napi kajánk minimális :reggeli egy zsömle, tízórai egy kefír, ebéd rizs párizsival, vacsora 2db alma, és persze csak a rezsit fizetjük semmi mást.,

az elején nehéz volt, szerencsére már csak a 3. oltás hiányzik.

Úgy gondolom igazságtalanság, hogy csak a 14 év alattiak kapják ingyen, hisz az osztálytársaimnak több mint a fele már 15, és pont mi vagyunk az a korosztály, akinek ez az oltás szükséges.

:(

2009. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok, és mi is elég régóta gondolkodunk azon, hogy beadatom a védőoltást, csak mindig elmaradt. Tegnap viszont döbbentem olvastam egy honlapon, az egyik orvos válaszát... Egy hölgy azzal kereste meg, hogy túl drága a rák elleni védőoltás, nem lehet-e olcsóbban megszerezni!? A nőgyógyásznak az volt a válasza, hogy igen, nagyon drága, és nem is ér ennyit, ugyanis a méhnyakrákot azt hiszem baktérium okozza, és egészen pontosan 14 fajtáját ismerik ennek, míg az oltás csak 4-5 ellen véd.

Most hogy ezt csak egy orvos állítja, vagy mindegyik, azt nem tudom, de igencsak átértékeltem magamban a kérdést, hogy így érdemes-e kiadni rá ennyi pénzt!

2009. dec. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

16:19es vagyok

és ha pont abból a 4-5 baktérium fogja okozni?

2009. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

6:36 nak:

Igen, de az a 4-5 a leggyakoribb és ugye azok ellen nyújt védelmet.

Szerintem azért érdemes beadatni.

18L

2009. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
6.36 vagyok. Persze érdemes annak, aki megteheti és aki úgy érzi hogy neki ér ennyi pénzt. Én úgy érzem nekem nem. Szerintem ez a 4-5 baci a 14-hez képest igen kevés, és ha beadatnám magamnak 100 ezer forintért, még is megkapom, akkor biztos hogy a szívinfarktus visz el, nem a rák. Félek én is a ráktól persze, és híve vagyok annak, hogy az egészségért mindent meg kell tenni, imádok élni. De ebből a pénzből inkább meglepem magamat valami olyan dologgal, aminek örülhetek egész életemben, akkor is ha ez még 10 évig tart, és akkor is ha 70-ig. :) No mindegy ez az én véleményem, aztán ha egyszer elérhető árban lesz, lehet beadatom magamnak én is, kitudja... Ha nem ennyibe kerülne, akkor most nem dumálnék valószínű :)
2009. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

6.36nak (14.04estől)

Én be vagyok oltva ellene, szerintem megérte, mert a 4-5 leggyakoribb ellen nyújt védelmet, tudom benne van a pakliban, h a többit megkapom, de annak kicsi az esélye, de azt a 4-5-öt legalább biztos nem kaphatom meg. Ami engem meglepett, hogy én először úgy tudtam, h egész életre nyújt védelmet, pedig csak pár évre.

Ja és azzal kapcsolatban, hogy "inkább megleped magadat vmi mással ehelyett" csak annyit fűznék hozzá, hogy magadat bármikor meg tudod lepni vmi olyannal, aminek örülsz, de ezt akármikor nem adathatod be, mert ha már elkaptad hiába adnád be és akkor bánnád, de te tudod.

Én csak féltelek :D:D

2009. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok,

ezt találtam ma:

[link]

Olvassátok el, érdemes.

2010. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!