Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogy bírjátok ennyi mindenn...

Ti hogy bírjátok ennyi mindennel "megtömni" a fejeteket?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok tanulni.Nincs jó tanulási technikám,vagy én nem tudom,de szinte minden "tanulós" órán,pl. kémia,föci,fizika,biosz,töri stb. összefo*om magam,hogy ne én feleljek,ha ez nem jön be,és én felelek,akkor általában megkapom a kegyelemkettest.Na,ez a másik. Rettenetesen félek a feleléstől,bármint megtennék az adott tanárnak,csak ne én feleljek.De írásban flottul mindent tudok,ezt pár tanár meg is jegyezte,hogy írásban mindent tudok,de felelésnél,dobog a szívem,hideg a kezem,de izzad...Egyszer,ötödikben még el is ájultam.Egyszóval,azt szeretném kérdezni,hogy milyen jó tanulási módszerek vannak,és mit tehetnék,hogy ne féljek a feleléstől ? Előre is köszi a válaszokat.

13/L



2013. febr. 6. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kepzeld el, hogy otthon vagy es csak felmondod a lecket, hogy tudod-e. Ne felja felelestol. Mas tanacsot nem tudok adni. Vagy vegy batorsagot, jelentkezz onkentesen. Megszabadulsz a felelestol, lesz jegyed es nem kell annyira felj hogy te fogsz felelni kovetkezo oran. Persze amikor mar tobb mint fele osztalynak van jegye akkor mar keszulj orakra. :D Nalunk vannak akik igy felelnek. Tudom, hogy nem igy kene es hogy ez nem igazi tanulas. Sok sikert a felelesekhez.
2013. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát,köszi azért:) Várok még válaszokat.
2013. febr. 6. 14:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd annyira komolyan a feleléseket. Kicsit durván fog hangzani, de egy jegy nem számít annyit, mint amennyire te gondolod. És ha ezt észben tartod, tuttttttti, hogy jobb jegyet fogsz kapni. Csak lazán! ;)
2013. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Én jobban szeretek önkéntesen felelni, mert ha még úgy is rossz jegyet kapok (ami nem valószínű, hisz tanultam rá) akkor is 'az én hibám'-mal elrendezem azt kész :D Na de amúgy meg nekem sokat segít ha leírom amiről tanulunk vázlatban, ezért dogák előtt mindig írok 5 oldalt. Esetleg, ha nagyon sietek, mert azért leírni 2-3 oldalt is idő, akkor többször elolvasom hangosan, mintha mesélném és gyorsan megértem. Ha még jut szembe vmi akkor leírom :)
2013. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ha írásban jól teljesítesz, akkor nem a tanulási technikád rossz. Egy felelés a tanár és az osztálytársaid életében egy apró morzsa, és a tiédben sem nagy dolog. Erre kell gondolni. Mindent ki lehet javítani, ha rosszul sikerül
2013. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem szoktam tanulni csak iskolában, meg a vonaton 1.osztályon.

Otthon csak a házikat csinálom meg, mégis 4-es 5-ös lettem.

Legjobb lettem az osztályomból.

2013. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Neked szerintem nem a "fejbe töméssel" van a bajod (hiszen akkor írásban sem menne), hanem a szóbelivel. Gyakorold otthon, olvasd fel hangosan az anyagot, ki is jegyzetelheted, mondd el a saját szavaiddal (először úgy, hogy belenézel, aztán már nem), majd vedd föl a mobiloddal, vagy "beszélj" a tükörhöz, mondd fel anyukádnak, tesódnak stb., csak hogy szokd a hangod, és azt, hogy figyelnek.

Fontos még, hogy jól tudj fogalmazni, szépen tisztán, folyékonyan beszélni. Ezért jó a hangfelvétel vagy ha hallgat valaki, mert akkor látod a hibáidat - pl. hogy hadarsz, halkan beszélsz, túl sokat öö-zöl, helytelenül fogalmazol, stb., ezeken gyakorlással mind tudsz javítani. :)

Izgalom ellen segít, ha gyakorlod a nyilvános szerpelést - pl. jelentkezel órán, elmondod a véleményed, kiselőadást vállalsz. De feleléskor jó módszer az, ha csak a tanárra koncentrálsz, ne törődj a többiekkel, nem ők adnak neked jegyet.

Előbb-utóbb hozzá fogsz szokni, és akkor már könnyen fog menni. :)

2013. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha félsz a feleléstől, ajánlom, hogy jelentkezz, általában a tanárok akkor jobban pontoznak, ha tudják, hogy amúgy nem vagy jó felelő, és megpróbálod, az neki pozitív.
2013. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Sokat segítettek !:) Ma megtanultam a földrajz anyagot,felmondtam magamnak,a nővéremnek,anyunak,apunak,és még a kiskutyámnak is,bár őt nem igazán érdekelte a dolog :D Na mindegy,a lényeg az,hogy holnap jelentkezek földrajzon felelni. Remélem értékeli a tanár az igyekezetemet!:)
2013. febr. 6. 18:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Felelésnél menj ki úgy,hogy a kettes úgy is megvan. Abban biztos vagy,hogy megkapod és ez akár fel is bátoríthat.

Ha a tanár látja rajtad,hogy nem vagy ideges és rizsázol akkor ő is máshogy áll hozzád.

Mikor annyi voltam mint te én is izgultam, de rájöttem,hogy teljesen fölösleges, csak idegesítem saját magam és a felelet is sz@r lesz.


És ahogy a tanárok mondják: Beszélni,beszélni, beszélni

ha meg véletlenül sületlenséget mondasz csak röhögd el :D

2013. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!